Držkovské setkání 20.-21.1.2017

Že ve dvou se to lépe táhne, o tom žádná. To že ve třech už to může být turbo, to si musí každý vyzkoušet, ale co když je vás třeba 20? Zimní období je pro mnoho dogtrekkařů a dogmaratonců okurková sezóna. Mnozí se proto uchylují k mushingu, jiní zase stříhají metr a nedočkavě vyhlíží první jarní akce. A když abstinenční příznaky po spřízněných duších dosáhly maxima a modrobílý svět ani zdaleka nevyplňoval prázdné místo, přišla jako jarní vánek pozvánka na Držkovské setkání.

Neváhali jsme, Hostýnky jsou nádherné a okolí Držkové důvěrně známe. Proto v pátek hned po práci vyrážíme na strastiplný souboj s vlaky, autobusy a našimi zavazadly, alespoň že naši dva hafáci spolupracovali.

Dorazili jsme do rozjeté konverzace o všem možném i nemožném za občasného zaštěkání některého ze psů. Večer se tak příjemně protáhl a jako bonus jsme měli soukromé promítání zážitků s místy nezveřejnitelným komentářem z prvního španělského dogtrekku, kterého se pořadatel setkání, Martin, zůčastnil.

S dostatečně hřejivým pocitem v žilách uléháme do chatky. Žádná horečka páteční noci to tedy nebyla. Každé opuštění spacáku některým ze psů se rovnal dezerci a hrozil stejný trest. Ráno -4°C vevnitř a voda v misce by spolehlivě prorazila trup Titaniku. Jediné řešení situace byla blesková změna polohy ze spácáku rovnou ke krbu hospůdky. Za ten výkon jsme dostali výtečnou snídani.

S devátou hodinou nastal ten pravý mumraj a štěkací rej před budovou. Poslední společná fotka, ať si můžeme odškrtávat přeživší a dav vyrazil vstříc zasněženým dálavám. Namyšleny byly trasy cca 10km, 20km, 30km a 40km ve zvlněném terénu. Jediným soupeřem byl hluboký sníh, ale odměnou nádherný prosluněný výhled z hřebenovky na Troják. Každý si přímo na trase zvolil, kolik si dnes naloží, podle aktuálního rozpoložení. Na konci dne, byly všechny trasy prošlápnuty, všechny termosky vypity a svačiny snědeny. My tedy mohli vyrazit směr domov.

Společné venčení se tedy náramně vyvedlo a to jen díky tomu, že stačí pár přátel mít, se kterými se chcete o tu dřinu, ale i krásu podělit. Martine mockrát děkujeme!

Autor a foto : Terka Bulasová