Dvě míle pro Diakonii : 22,5 tisíce korun a 670 tisíc kalorií pro dobrou věc

V neděli 1. října se opět v areálu uherskohradišťské Diakonie – střediska CESTA sešlo na 40 milovníků pohybu, aby se zapojili do třetího benefičního běhu „Dvě míle pro Diakonii“. Opět bylo jeho cílem spojit zdravý životní styl s pomocí těm, kteří sami sportovat nemohou.

Výsledek jejich úsilí je skvělý – středisko CESTA na podporu svých služeb získalo 22,5 tisíce korun. Trasa dlouhá 2 míle (3,2 kilometru) vedla opět krásným prostředím okolo řeky Moravy a počasí akci mimořádně přálo.

Charitativní běh (UH)

Pomáhali běžci i cyklisti

Už měsíc před samotným během dobrovolníci přes mobilní aplikaci „Sbírali kiláky se sběrnými surovinami“ během a „Počítali kiláky s Euregnií“ na kole. „Do cyklistické výzvy se zapojilo 37 statečných, kteří napočítali 3 948 tisíc kilometrů a spálili 230 tisíc kalorií. Běžecká výzva nenechala chladnými 70 borců, kteří naběhali 5 352 kilometry a spálili 440 tisíc kalorií,“ vypočítávala Markéta Hrdinová z hnutí Rozběháme Uherské Hradiště, spoluorganizátora benefiční akce.

Po sečtení nedělního startovného a příspěvku od partnerů (devět tisíc Sběrné suroviny UH a pět tisíc Euregnia), kteří nasbírané a napočítané kilometry proměnili na peníze, středisko CESTA získalo 22,5 tisíce korun.

„Sběrné suroviny UH se ve spolupráci s organizací Diakonie - střediskem CESTA připojují k pomoci osobám s postižením a duševním onemocněním již podruhé. Péče o zdraví a děti je jednou z našich hlavních priorit společenské odpovědnosti,“ okomentovala akci Kristýna Přikrylová ze Sběrných surovin UH.

„Cyklistika k naší firmě už dlouho patří, cyklovýjezdy pořádáme pravidelně. Proto jsme se rádi stali hrdým partnerem výzvy Počítáme kiláky s Euregnií,“ uvedla už dříve jednatelka společnosti Euregnia Ivona Huňková.

Originální medaile ve tvaru běžeckých bot vyrobili klienti střediska CESTA a sami se tak zapojili do příprav. „Nezbývá mi, než opět poděkovat za nasazení všech zúčastněných, skvělou atmosféru i konečný výtěžek. Věřím, že na jaře nás dobré věci bude pomáhat pohybem zase o něco víc,“ uvedla ředitelka střediska CESTA Zuzana Hoffmannová. Charitativní běh (UH 1)

Středisko CESTA v Uherském Hradišti provozuje čtyři sociální služby: Raná péče, Denní stacionář, Podpora samostatného bydlení a Sociálně terapeutické dílny. Získané finance použije právě na rozvoj těchto služeb.

Rozběháme Uherské Hradiště propaguje zdravý životní styl, společné výběhy, rady a tipy pro začátečníky i pokročilé běžce. Je součástí celorepublikového projektu Rozběháme Česko

Napsáno pro : Novinky.cz
Foto : Diakonie ČCE