Kokosy na sněhu aneb #6. soustředění Rozběháme Česko

Je tomu už nějaký pátek, co mě napadlo si s partičkou lidiček vyjet na víkend na hory. Poprvé jsme byli před rokem a půl na Perninku, kde jsem si ani nedokázal představit udělat našlapaný víkend plný sportu. Jak soustředění letěly jeden za druhým, tak přišel nápad vyrazit, s námi běžci, na běžky. A že to byl super nápad? O tom žádná! :)

Sbalit kufry a hurá za čerstvým vzduchem

Týden před soustředkem koukám na kameru na Špičáku a co nevidím? Krásné, zelené pastviny. Připadám si jak ti kokosy na sněhu. O pár dní přijde čerstvá zpráva : "sněžííí" ! Nakonec, jak nám to vyšlo i na naše první zimní soustředko, tak vyrážíme na hory s běžkami a našemi čtyřnohými miláčky !

DSC_0234

V pátek 4.3. přijíždíme do zasněžené Železné rudy. Oproti městu si připadáme jako v pohádce ! O tom se přesvědčíme o pár minut později, když vybíháme na první trénink - a jak jinak než do sjezdovky? Zasněžené stromy, čerstvý vzduch, pohodička a v nohách první běžecké kilometry. Po hodince dobíháme zpátky do apartmánů, nakrmíme čtyřnohé osazenstvo, sebe a čeká nás "volný" večer. Mnozí už moc dobře vědí, co nás zítra čeká, pro některé je to zatím velká neznámá.

Vše zjišťují na ranní rozcvičce na běžkách v 7:30, kdy si ošaháváme a testujeme, jaký že to povrch je pod námi. Blbnutí, týmové soutěže a hurá zpátky míří hladovci na snídani! Avšak moc neleníme a už po očku "tlačíme" čas, aby bylo 10 hodin a my mohli vyrazit na pořádnou tůru! A náš cíl? Z Belvederu na Pancíř, kde si natočíme náš krásný běžkařský styl a hurá zpátky šusem dolů. Avšak zpátky do reality, než se dostaneme na cestu z Belvederu na Pancíř, musíme si od nás vyšlápnout sjezdovku a na jejím vrcholku si dát fotku !

DSC_0266

Naše nejlepší partička (také cítíte to krásné sluníčko?)

Počasí nám opravdu přeje, a tak cesta "nahoru" utíká raz dva. Před vrcholkem Pancíře se natočíme (abychom měli večer co hodnotit) a po 3 hodinách dorážíme zpátky na apartmány, kde na nás čeká teplé knedlo-zelo-vepřo (ano, čtete dobře). O vloženou zábavu při obědě se nám postará chlupatý miláček Tímo, který nám dává jasně najevo, že chce jít běhat !

Krátká odpolední siesta a hurá na odpolední trénink. Tentokrát se rozdělíme na dvě skupinky, kdy běžci vyráží na běžkách směr Laka a canicrossaři vyráží běhat (jelikož nám slehlo plno sněhu, neměli jsme kde s pejsky jezdit). To nás však nevyhodilo z míry a suma sumárum dáváme si 20 km na běžkách / 10 km canicrossu v pěkných kopcích!

Style

Večer si už na chvilku sedneme a shlédneme náš běžkařský film aneb "jak nám to jde na běžkách?"

Večerní pohodička dokresluje naší atmosféru na soustředění, které jsou hlavně o tom užít si víkend s přáteli, vypadnout pryč z města a dát si podle svého gusta do těla.

Ranní probuzení do nové bílé peřiny

Ráno se nestačíme divit. Přes noc nám napadalo plno sněhu a zelená místa se nyní leskla v bílém plášti. Plno z nás asi nefungoval v 7:30 budíček, a tak vyrážíme s poloviční posádkou na ranní zimní fresh.

Následuje naše snídaňová rozprava o tom, co máme v plánu a díky parádním podmínkám, které se vytvořily přes noc, vyrážíme dopoledne na náš lyžařský závod - běžec a skijörista. Naposledy šlapeme sjezdovku na Belveder a startujeme závod dvojiček na 3 a 3 km. První 1.5km je pouze do kopce, otočka a zpátky z kopce. Někteří jako Adélka a Jarda se toho nezalekli a běželi dokonce po svých !

DSC_0294

Nejrychlejší team Anet s Tímem a Honza Behenský

Úspěšně dojíždějí všechny týmy do cíle, s párem Příbků se loučíme, a razíme naposledy do našeho apartmá. Uklízíme, sklízíme, předáváme si poslední zážitky, shrábneme bagety a vyrážíme směr Plzeň / Praha (někteří z nás si nedělní odpoledne ještě užili na Šumavě).

Suma sumárum, za mě musím říci, že to byl jednoznačně nejlepší víkend s úžasnou partičkou dvounožců a čtyřnožců na běžkách! Každý jsme si to užili po svém a navíc, v nohách jsme měli 6 tréninků a více jak 50 km na běžkách / v běhu či canicrossu / skijöringu.

Děkuji všem, co tam s námi byli a doufám, že jste si to užili stejně tak jako já! Už se těším na naše 7. soustředění, které bude čistě běžecké a canicrossové.

Autor : Johny Alaskan
Foto : Johny Alaskan