Svratecký běh k Oslovi

Díky projektu „Rozběháme Svratku a okolí“ jsme byli schopni pořádně natrénovat a uspořádat běžecké závody – Svratecký běh k Oslovi. Pravidelní účastníci projektu „Rozběháme Svratku“ už mají za sebou okolo 100 tréninků, jelikož tréninky probíhají 2x do týdne. Zdoláváme kilometry na suchu, v dešti a v zimě, dokonce i na sněhu, prostě nejsme z cukru a nic nás neodradí!

Závody se uskutečnily v neděli 12. června ve Svratce a vzhledem k našim minimálním zkušenostem s pořádáním závodů takových rozměrů jsme poprosili o pomoc zkušenějšího kolegu – organizátora Petra Bezchlebu, který vede stejnojmenný projekt ve Žďáře nad Sázavou. Název samotného závodu „Svratecký běh k Oslovi“ byl odvozen od kopce U Osla, který se nachází nedaleko Svratky v nadmořské výšce 709 m.n.m. Na tento nejvyšší vrcholek musely během závodu ženy vyběhnout jednou, kategorie mužů jej zdolala dokonce dvakrát.

Startovní listina závodu zahrnovala kromě očekávaných klasických kategorií mužů a žen rovněž mládežnické kategorie čítající účastníky předškolního, školního i studentského věku, takže závodu se mohli zúčastnit všichni členové rodiny – tatínek, maminka, děti i babičky či dědečci. Na děti čekaly trasy od 300 m po 2 km, ženy se mohly těšit na trať dlouhou 3 km a muži dokonce na 6 km. Při celkovém součtu všech zúčastněných můžeme s radostí konstatovat, že na start závodu se postavilo přes 75 běžců, ať už aktivních či pouze rekreačních, přičemž mezi nejlépe obsazené kategorie patřily kategorie dětí předškolního věku, žen zahrnující 20 účastnic a mužů, kterých bylo dokonce 23.

1

Pro většinu členů naší běžecké skupiny to bylo určitě „poprvé“, kdy se účastnili oficiálního běžeckého závodu. Proto si můžu dovolit napsat, že nervozitu jistě pocítil každý závodník, možná z toho důvodu, že nevěděl, do čeho jde a co ho čeká. Pro nejlepší tři běžce byla připravena odměna ve formě medaile a tašky plné reklamních darů od našich laskavých sponzorů, kterým bych touto cestou chtěla poděkovat.

Na závěr můžu pouze podotknout, že díky projektu „Rozběháme Česko“ se mi podařilo rozběhat pár „neběžců“, které snad běh začal aspoň trošku bavit a pomalu, ale jistě se z nich stávají běžci s velkým B…

Díky moc, za „Rozběháme Svratku“, vedoucí Helena Pechová
Výsledky : K-Oslovi-výsledky-2016
Fotogalerie : Svratecký běh k oslovi