Valentýnský běh v Plzni

Otevírám kalendář na únor a první, co mi bije do očí je "červený" 14. únor. A sakra, první co mi napadá při tomto datu je, že náš pejsek Lentilka je zas o rok starší. Druhá myšlenka přichází "ach, zase Valentýn, ale vlastně já ho neslavím, tak pohoda" . Vzápětí se rodí další myšlenka : "a co kdybychom to oslavili během?" . Jelikož naše plzeňská komunita je větší a větší a příběhy přibývají, rodí se noví, malí sportovci a vytváří se nové vztahy, tak co kdybychom si udělali také jednou nějakou tu srandu a vyběhli na Valentýna?

Další den už dávám dohromady propozice, jak by takovýto běh mohl probíhat. "Musí to být hlavně sranda" a tak co jiného mi mohlo napadnout než "5km běh s úkoly" (každý kilometr dáme jeden úkol, a nebudeme másla a pěkně ve valentýnském stylu) ? K tomu napečeme muffiny a ozdobíme okolí tématickými srdíčky.

Nápad se ujal a tak se rozběhla akce po facebooku s předstihem asi 14-ti dnů. V tu chvíli jsem si vybavoval v hlavě, jak to bude super, až 14. února si uděláme menší akcičku s běháním a plno úsměvy s tou naší plzeňskou rozběháme česko komunitou !

Muffin

co muffin, to originál (nejsou ty holky šikovné?)

Jak dny plynuly, registrace letěly nahoru a začali jsme řešit, jak dáme dohromady "již" 90 muffinů. Konečné číslo se vyšplhalo přes 200 a tak sobotní den byl ve znamení pečení muffinů (velké díky patří Barče Kreidlové, Fanny Petrákové a Verče Matu za vytvoření parádních kousků!). Ještě jsme dolaďovali poslední detaily, abychom mohli zítra to jen rychle vzít a vyjet. V týdnu jsem ještě rychle zaběhl na správu statku a posychroval celou akci.

Ráno 14.února se probouzíme do krásného, slunečního, avšak lemovaného mraky, dne. Naložit stan, věci a hurá do Borského parku připravit trať, doladit detaily, připravit úkoly a užít si pohodový den! Půl hodinky před 14. tou hodinou se kolem stánku Rozběháme Česko začínají sbíhat valentýnští běžci a běžkyně. Z některých atmosféra přímo čiší : na tvářích velká srdíčka, krásné outfity, růžové barvičky a mnohdy i natěšení "kdy dostanu už ten muffin".

Registrace praskají ve šveh, připravujeme poslední detaily a přibíhá nám i Amor "Ríša", který se nebál počasí a na pár minut k nám přiběhl bez trička v trenýrkách s parádními křídly! Pár vteřinek před druhou, rychle zaběhnout pro megafon a jdeme na to! Nějaké instrukce před startem a můžeme odpočítávat 5.4.3.2.1. a jedéém

Valentýnský běh 14.2.2016Valentýnský běh v podání Rozběháme Česko a těch nejlepší běžců ! :) Děkuji všem za ten nejlepší Valentýn ze všech, byli jste nejlepšííííí ! :)
#rozbehamesvvalentyna #rozbehamecesko

Zveřejnil(a) Johny Alaskan dne 14. únor 2016

 

Úžasný vláček více jak 200 běžců, běžkyň, malých špuntíků a našich milovaných miláčků vybíhá užít si pohodovou neděli (to chudáci ještě nevědí, co vše je bude čekat). Po prvním kilometru přichází první úkol : "obejmutí" . Skupinky deseti, pěti, dvou lidiček, dokonce i čtyřnohých miláčků, se navzájem obímají, předávají energii a rychle na další úkol.

"Miluju jí" "Miluju ho" "Ona je fakt kus" "On je boží" , šátky, mašličky, 2 fotografové a fronta běžců čekající, až si každý udělá fotku se svým miláčkem či běžeckou partičkou. "Cvak, cvak", foťáky praskají ve šveh, ve vzduchu lítají pusy, úsměvy a hlavně pohodová atmosféra. Vyfocení běžci běží delší část trasy bez nějakého úkolu, až před kopcem narazí na ceduli : "muž přenese ženu" aneb moje milá, vyskoč mi na záda a já tě ponesu !  Krátké stoupání s miláčkem na zádech a hurá na poslední úkol, kde na každého čeká voucher na naše tréninky.

Po úspěšném ulovení voucheru nás čeká poslední necelý kilometr a cílová rovinka lemovaná srdíčky. A nesmíme samozřejmě zapomenout na ten těžce vyběhaný muffin! Čtyřnozí miláčci, malí špuntíci, vysmátí běžci protínají poslední metry a v cíli si užíváme sluneční pohodičku s právě vyplavenými endorfíny.

V mých očích to byl ten nejlepší Valentýn, co jsem kdy zažil. Úžasná atmosféra, pohoda a hlavně nikdo z nás nebyl sám! Kouzlo naší komunity v kombinaci s během dodalo celé akci neskutečný rozměr, za který bych velice rád poděkoval vám všem! Velké díky patří také našim pomocníkům a všem, kteří si užili Valentýn na stejné vlně jako my.
A za rok se na vás těšíme s druhým ročníkem Valentýnského běhu.

Za Rozběháme Česko : Johny Alaskan
Foto : Dominika Slavontíková a Jelínek Miroslav