VIRTUÁLNÍ ZÁVOD ZA TRPASLÍKY - JAK NA TO?

Jak bude probíhat virtuální závod? Jak mají vypadat zasílané výsledky? Jak správně vybrat trasu a jak/čím změřit výsledek? Krok po kroku tě nyní provedeme virtuálním závodem od registace až po síň slávy.

REGISTRACE

Je to úplně jednoduché, pokud jsi to ještě neudělal, zaregistruj se ZDE
REGISTRACE BĚŽÍ DO NEDĚLE 21.6. 15:00 //  Můžeš běžet ve dvojici i jako jednotlivec . Upozorňujeme, že registrace Juniora je dle pravidel závodu se souhlasem zákonného zástupce a musí běžet pod dohledem dospělého. Hranici minimálního věku pro zdolání závodu necháme na rodičích. Máme připravenou i nezávodní kategorii pro jednotlivce se zvýšeným charitativním příspěvkem a názvem "ŠOURAL".

DŮLEŽITÉ PRO DVOJICE: Nemusíte běžet společně! Jeden může běžet v pátek v Plzni, druhý v sobotu v Praze. Je ale potřeba po doběhu, aby každý z vás nahrál výsledky pod SVÝM STARTOVNÍM ČÍSLEM a teprve potom se oba objevíte ve výsledcích i s výsledným součtem časů.

POTVRZENÍ REGISTRACE a CHARITATIVNÍ PŘÍSPĚVEK

Do schránky ti přijde mailík s potvrzením registrace a startovním "balíčkem", kde najdeš i informace k platbě startovného. Za každý tvůj uběhnutý KM v závodě (vyber si z tras 3/5/10km) znásobíme tvé snažení 2 korunami. V případě trpaslíků juniorů (na trasách 1 nebo 2 km) znásobíme 5 korunami. Vyběhané peníze pošleme na transparentní účet malým Trpaslíkům. V případě nezávodní kategorie přispíváš jednotným, zvýšeným charitativním příspěvkem.

Náš společný cíl je vyběhat 150.000 Kč

VÝBĚR TRASY

Při registraci sis zvolil délku svého závodu. Jednoduše běž do lesa/parku, zapni hodinky/aplikaci a zdolej danou vzdálenost! Můžeš běžet, jít, utíkat indiánským během. Trasu blíže specifikujeme v PRAVIDLECH ZÁVODU. Pravidla si pečlivě přečti.

POVRCH TRASY

Povrch trasy pro běh je libovolný,vyhýbej se městským oblastem, chodníkům a frekventovaným silnicím. Dodržuj aktuální nařízení vlády. Pro canicross jsme stanovili minimálně 90% trail s ohledem na pší packy!

PŘEVÝŠENÍ

Převýšení je libovolné, avšak snaž se neběžet více zkopce nežli dokopce! To by nebylo fér :-) Jednoduchá kontrola než vyběhneš? Nadmořská výška startu by měla být menší nebo rovná nadmořské výšce cíle tvého běhu. Vše lze najít na mapách před vyběhnutím.

PLÁNOVAT TRASU NEMUSÍŠ!

Stačí jet do lesa / na kraj města a prostě vyběhnout. Běž, dokud hodinky / appka v telefonu nezahlásí tvoji cílovou vzdálenost! V tu chvíli aktivitu vypni a ulož. Jen se snaž vybíhat z níže položeného místa nežli skončíš, aby ti tvůj závod nevyšel více zkopce nežli dokopce :-)

JAK A ČÍM MĚŘIT? 

Trasu máš naplánovanou (no a nebo taky ne), ale jdeme na to! Závod je tu, rozhýbat, zahřát, rozcvičit, nádech výdech, nastartovat hodinky nebo appku v telefonu, 3,2,1 a GO! Nasaď vrtuli a utíkej jako při závodě :-)

Pro spravednivé zhodnocení závodu budeme potřebovat, abys použil nástroj:
  •  ukazuje čas (zajímá nás uplynulý čas, ne čistý čas pohybu, proto během aktivity aplikaci nepauzuj!)
  •  ukazuje vzdálenost
  •  u prvních 3 umístěných vyžadujeme dodání naklesaných/nastoupaných metrů a mapu trasy
Naše tipy: Sportovní hodinky ( Garmin, TomTom, Suunto...), aplikace do chytrého telefonu - Sports Tracker, Endomondo
Pokud použiješ jiný nástroj pro meření, přesvědč se, že ve výstupech z aktivity udává všechny hodnoty, které potřebujeme.

Aplikace Sports Tracker nebo Endomondo nainstaluješ během krátké chviličky do svého telefonu, jsou zdarma a přihlásit se můžeš i přes Facebook.

Pozor na fitnes náramky, vetšinou měří hodně nepřesně, neměří dle GPS a často neudávají ve výstupech dostatek hodnot.

JAK POSLAT VÝSLEDKY?

Výsledky nám pošle každý sám za sebe (i pokud běžíš v týmu) VYPLNĚNÍM FORMULÁŘE NAHRAJ VÝSLEDKY nebo odkazování v emailu, který ti přišel po registraci
Do nedělní (21.6.) půlnoci. Ve výsledcích se tým zobrazí teprve poté, co každý běžec z týmu nahraje svůj výsledek.

Ve formuláři budeš vyplňovat: své startovní číslo, které najdeš v emailu, který ti přišel jako potvrzení tvé registrace i v https://www.rozbehamecesko.cz/virtualni-beh-za-trpasliky-19-21-6/seznam-prihlasenych/ , vyplníš svůj výsledný čas a nahraješ screen svého běhu pro kontrolu. Ve screenu bychom měli vidět přeDevším celkový čas tvého běhu a uběhnutou vzdálenost, nejlépe i nastoupané a naklesané metry.

VÝSLEDKY

Výsledky najdeš na našem webu www.myteporazime.cz, budou aktualizovány každých 10 minut již od spuštění závodu, tedy během víkendu budou pouze průběžné. Relevantnost výsledků budeme kontrolovat po ukončení závodu a výsledky budou finální až po vyhlášení výsledků.

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ PROBĚHNE ONLINE V PONDĚLÍ 22.6. ve 20:00 NA FB ROZBĚHÁME ČESKO - www.facebook.com/Rozbehamecesko

Pokud by se náhodou stalo, že budeš mít jakékoli problémy, neváhej nás kontaktovat na zc.oksecemahebzor@ofni