JAK TO BUDE V DNEŠICÍCH? #ZAVODBUDE!

Naší sezonu budeme moci po nečekaném odmlčení konečně odstartovat! V Dnešicích se poprvé rozběhneme a roztočíme tak náš Leskrosí seriál. 

CO NÁS ČEKÁ ZA OPATŘENÍ?

Podle nových zpráv z jednání vlády a díky hnutí Za Zdravé Česko se nyní ukazuje, že již od června bude možné uspořádat větší hromadné sportovní akce venku. Akce budou moci samozřejmně probíhat pouze za přísných hygienických opatření, která se budeme postupně dozvídat a vám je upřesníme. Zatím se mluví o rouškách v zázemí a na startu - a o stundání roušky ihned po odstartování, také o rozmístění desinfekčních prostředků, dodržování odstupů v zázemí, startech po početně omezených vlnách a podobně. To vše se nám aktuálně zdá rozumné a je v celku malou daní za to, že se budeme moci vidět, sejít a užít si závodní atmosféru! Zázemí závodu Dnešic je nádherné a hlavně veliké, bude zde možnost krásně oddělit prostor startu, cíle a zázemí. Budeme muset regulovat pohyb doprovodu závodníků po závodišti. Budeme se zkrátka muset snažit co nejlépe korigovat pohyb účastníků tak, aby se přelévali postupně po zázemí a neshlukovali na jednom místě - s vaší pomocí a pochopením to ale zvládneme!

POČETNÍ OMEZENÍ

Finální počty účastníků nám budou teprve sděleny a podle nich budeme muset regulovat také počty účastníků ( zvlášť pro canicross a zvlášť pro běh). Jisté je, že nějaké početní omezení zde bude (zatím můžeme počítat s 200 běžci v jeden čas), ale podrobnosti se doufejme teprve dozvíme. Aktuálně jsme i vypnuli přihlašování na celý seriál - protože zkrátka nevíme co kdy jak bude :-( Ale nebojte! Támová výzva i celkové hodnocení seriálu to vše stále platí!

DĚTSKÉ ZÁVODY A POČETNÍ OMEZENÍ

Aktuálně musíme pozastavit přihlašování na dětské závody - máme již vymyšlený systém, jak by dětské závody proběhly, ale musíme počkat na stanovené početní omezení pro závod a teprve poté budeme postupovat dál.

S HORKÝM POČASÍM SI PORADÍME - CANICROSS

S posunem termínu na léto jsme se museli důkladně zamyslet nad tím, jak uspořádat závod tak, aby byl v souladu s welfare zvířat. V canicrossu je horko velikánský strašák a my se opravdu soustředíme na to, abychom my i naši Leskrosí závodníci přistupovali zodpovědně ke zdraví a pohodě zvířat. Závody v létě je možné pořádat, avšak harmonogram akce se musí jasně přizpůsobit počasí. Na letních akcích není výjimkou registrovat závodníky již den předem aby bylo možné startovat opravdu brzy ráno a touto cestou jsme se rozhodli jít i my. Registrace proto bude v pátek večer od 18 až do 22 hodin - aby i závodníci z daleka nemuseli spěchat z práce. Bude samozřejmě možné pověřit kamaráda vyzvednutím startovního balíčku, pokud nebude jiná možnost, v extrémních případech se s námi budete moci domuvit individuelně a startovní balíček vám připravíme na rychlé vydání ráno před startem. V zázemí bude vytyčeno prostratství pro stanování, zajistíme WC i vodu a večer můžeme udělat i opékání buřtů! Čas prvních startů bude upřesněn podle vývoje počasí - při vedrech to může být i 7 hodina ranní, naopak kdyby byl zrovna chladný týden, vystartujeme klidně až v 9 hodin s ohledem na dojíždějící závodníky.
Startovní listina bude připravena již ve čtvrtek a s tím budete znát i svůj přesný čas startu - vaší jedinou sobotní starostí tedy bude dostavit se včas na svůj start a vyběhnout!

S HORKÝM POČASÍM SI PORADÍME - BĚH


V běhu není horko již takovým problémem, avšak i tak nechceme, abyste se  nám na trase upekli, proto proběhnou běžecké kategorie až v pozdnějším odpoledni. Registrace začnou již ve 13 hodin a budou trvat do 16. hodiny. Závod běžců odstartujeme v 17:00. Je možné, že budeme muset pustit běžce ve vlnách, což by udělalo náš závod ještě zajímavějším a můžete se tedy určitě těšit i na další informace k závodu. 

BUDE VYHLÁŠENÍ?


Vyhlášení bude samozřejmě muset být velmi modifikované, abychom předešli srocování běžců na jednom místě. Výsledky sice k nahlédnutí vyvěsíme, ale první 3 umístěné v každé kategorii bude navíc průběžně číst i moderátor, umístění si pak do stánku půjdou vyzvednout své ceny a medaile a u vyšperkovaných stupínků vítězů pak bude připraven fotograf, který vám udělá památeční foto.

NOVÝ HARMONOGRAM


Nový harmonogram jsme již nakousli, ale pojďme si ho tedy shrnout

PÁTEK:

18:00 - 22:00 - REGISTRACE CANICROSS

SOBOTA: 

7:00 (nebo bude upřesněno podle počasí)  - PRVNÍ STARTY CANICROSS
po doběhu poslendího závodníka "vyhlášení"
13:00 - 16:00 - REGISTRACE BĚH
17:00 - STARTY BĚH - možná ve vlnách
po doběhu posledního běžce "vyhlášení"