Jaké byly Běhej lesy Bílá?

V sobotu jsme se zúčastnili trailového závodu ve Ski areálu Bílá z dnes již prestižní série závodů BĚHEJ LESY. Krásné prostředí, skvělá organizace a parádní trať, to jsou jedny z mnoha pozitiv, které bych vypíchnul hned na začátku.

bílá 4Že jste o Běhej lesy ještě neslyšeli? Tedy ve zkratce. Běhej lesy je seriál 8 závodů v přírodě, který láká závodníky na trasy z 80 % na měkkém povrchu a ze 100 % na čerstvém vzduchu. Účastníci se s Běhej lesy podívají do unikátních lokalit na těch nejkrásnějších místech České republiky. Jedno z těchto míst se nachází právě v srdci Beskyd v již zmiňovaném Ski areálu Bílá.

Po včasných doporučeních na oficiálních internetových stránkách, jsme vyrazili na závod s dostatečným předstihem méně vytíženou trasou přes Bečvy. Parkování v areálu bylo přehledně organizováno čili s parkováním nebyl sebemenší problém.

Po příjezdu jdeme okouknout okolí. V poměrně rozlehlém areálu již probíhají dětské závody všech věkových kategorií. Vyzvedáváme startovní balíčky, které obsahují startovní číslo s čipem, pásek pro možnost využití úschovny, lístek do tomboly a papírové kapesníčky. Další naše kroky vedou k pódiu, kde je vystaveno kolo značky SCOTT

v hodnotě 30000 Kč, které je také hlavní výhrou tomboly. Určitě se proto vyplatí čekat na losování, které je dle harmonogramu naplánováno na 17:30. Jelikož máme ještě chvíli čas, jdeme si dát lehčí oběd do nedaleké restaurace.

Je jedna hodina a naše přípravy na závod vrcholí. Jak bývá zvykem na dobře organizovaných závodech, 15 minut před startem moderátorka zahajuje rozcvičku a poté už se závodníci řadí ve startovním koridoru dle informací na jejich startovních číslech. Závod se totiž startuje intervalově. Unikátem tohoto závodu je rozhodně skutečnost, že po oficiálním startu nasednete po čtveřicích na lanovku, která vás vyveze na první čipovací stanoviště. Teprve proběhem čipovací brány začíná odpočet Vašeho výsledného času.

Bílá 2

Nastavit hodinky a jdeme na to! První kilometr sbíháme v rychlejším tempu, pak následuje stoupání. 520m převýšení se někde musí projevit. Cesty jsou především zpevněné a štěrkovité. První občerstvovačka je již po 2,5km což je příjemné překvapení. Opět stoupání, přecházíme z běhu do rychlejší chůze. Následují lesní cesty a příjemné seběhy. Po desátém kilometru a třetí občerstvovací stanici, která je skvěle zásobená jak pitím, tak i ovocem a doplňky výživy, následuje delší seběh po asfaltu, kde udržujeme pro nás příjemné tempo okolo 4:30 km/min. Zanedlouho dochází ke spojení dlouhé a kratší trasy a do cíle nám zbývá posledních pár kilometrů. I přes projevující se únavu udržujeme tempo. Banery u cesty ukazují posledních 500 m, zrychlujeme a snažíme se nabrat poslední minutky k dobru. Dobíháme do cíle se skvělým pocitem! Po doběhu dostáváme na krk parádní dřevěnou medaili a vychlazený ovocný birrel, který neskutečně „bodl”

Po opláchnutí, převlečení a občerstvení netrpělivě čekáme na tombolu. Tombola má rychlý spád a během několika minut se losuje o hlavní výhru. Nevyšlo to, ale pocit z tohoto závodu je k nezaplacení. Běhej lesy Bílá za nás 100%!

Plusy:

➕ Parádní trailová trať v krásné přírodě

➕ Skvělá organizace závodu

➕ Časté, dobře zásobené občerstvovačky

➕ Jízda lanovkou před startem

Mínusy:

➖ Snad jen otravné vosy, ale s tím pořadatel nic neudělá �

Za ambasadory Míša a Přemysl Tomíčkovi