Morava 2023 - infoš před startem

SOBOTA NEDĚLE - TREK/DOGTREK NEDĚLE - KOLOBĚŽKY

ZÁKLADNÍ INFO

Závod se koná v Žádlovickém Parku

Parkování bude přímo vedle zázemí ZDE, na vyhrazeném parkovišti bude možné od pátku do neděle i kempovat přes noc.

Jakékoli dotazy na nás miř nejpozději ve čtvrtek, v pátek již lítáme po lesích a chystáme závod :-)

 • OBČERTSVENÍ na místě ve stánku bude mít od 8 hodin otevřeno pro zájemce o něco dobrého k snídani, na oběd budou připraveny místní tradiční dobroty a stánek bude otevřen dokud bude zájem závodníků.
 • KAVÁRNA COFFE FROM HELL nebude chybět se svou výtečnou kávou a makronkami.
 • MASÁŽE A TEJPOVÁNÍ tě čekají ve stánku partnera Geloren
 • PSÍ FYZIO rovněž u Gelorenu formou poradenství a v sobotu ve 13:10 bude přichystaný vstup pro canicrossaře o protažení psího sportovce po zátěži.
 • BĚŽECKÉM CENTRU bude možné nakoupit běžecké nebo canicrossové vybavení a merch Leskros a Rozběháme Česko. Stánek příjímá platbu kartou a čeká vás až 40% sleva na boty On running. Canicrossové vybavení zde bude možné i zapůjčit, pokud si chceš zapůjčení vybavení zarezervovat, napiš nám na na zc.oksecemahebzor@ydnev nejpozdeji ve středu 12.4. - uvěď co chceš půjčit, pokud jde o postroj pro psa napiš váhu psa a plemeno.
 • LESKROSÍ POHYBOVÁ ŠKOLIČKA bude fungovat v sobotu od 10:30 do 14 hodin. Trenérky Junior Akademie Rozběháme Česko, které se postarají sportovní program pro ratolesti ve věku od 5 let (horní hranici veku něurčijeme - necháváme na zvážení rodičů :-)
 • OBČESTVENÍ pro závodníky zdarma bude v prostoru cíle - čaj, ovoce, sladkosti a voda.
 • ÚSCHOVNA bude v prostoru Leskrosí pohybové školičky. Tvé věci budou v suchu a dohlédneme na ně, na základě startovního čísla ti je zase vydáme zpět, za případné ztráty cenností ale ručit nemůžeme.
 • BEDNY NA BUNDY V PROSTORU STARTU POD STANEM - budou složit pro odložení bundy těsně před startem - nemusí se tak válet někde v blátě nebo moknout na plotě. Bundu si z bedny zase vyzvedneš po doběhu.
 • TŘÍDĚNÍ ODPADU A EKOLOGIE - v zázemí budou nádoby pro tříděný odpad - prosímě dbejte na správné třízení! Občerstvení bude rozlévat nápoje pouze do vratných kelímku na základě zálohy. 

HARMONOGRAM

> Otevření parkoviště pro závodníky v pátek 14.4. od 17:00

SOBOTA

PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL

> Závodníci přihlášení předem od 8:00 až nejpozději 60 minut před startem dle startovní listiny
> Registrace na místě od 8:00 do 10:00 canicross, do 12:00 běh, do 13:00 děti

STARTY

> Dostavte se nejpozději 5 minut před svým startem

> 11:00 - Canicross - intervalově po 15s, postupně dle kategorií v pořadí: závodníci startující 2x, MID, SPRINT canicross od velkých psů po malé, Junioři, můj 1. závod
> 12:40 - Rozcvička s Johny Alaskanem
> 13:00 - Běh hromadným startem
> 14:00 - Dětské závody - postupně dle kategorií v pořadí: 0-4 let, 5-7 let, 8-11

VYHLÁŠENÍ

> 15:00 - Vyhlášení hry o ceny
> 15:00 - Vyhlášení všech kategorií

NEDĚLE

PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL

Leskrosí jednadváca - 7:00 - 8:00
Závodníci přihlášení předem koloběžka se psem/koloběžka - od 7:00 až nejpozději 60 minut před startem dle startovní listiny
Registrace na místě koloběžka se psem - 7:00 - 8:30
> Registrace na místě koloběžka - 7:00 - 10:30

STARTY

> Dostavte se nejpozději 5 minut před svým startem
> Leskrosí jednadváca 7:00 - 9:30 - starty dle času přiděleného u přejímky
> Koloběžka se psem - 10:00 - v intervalech po 1 minutě
> Koloběžka - 11:40 - po vlnách po pěti

VYHLÁŠENÍ

> 13:00 - Vyhlášení hry o ceny
> 13:00 - Vyhlášení všech kategorií

PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL

Přejímka startovních balíčků bude probíhat dle harmonogramu. Svůj startovní balíček jsi povinen si vyzvednout nejpozději 60 minut před svým startem dle startovní listiny. Registrace na místě bude možná v časech dle harmonogramu.

Co s sebou na přejímku

Závodník nahlásí na přejímce své jméno a příjmení
Junioři předloží navíc souhlas zákonního zástupce (VZOR ZDE), nebo může zákonný zástupce souhlas na místě podepsat.

Změny v přihlášce a přeregistrace
Jakékoli změny v přihlášce či přeregistrace jsou zdarma do středy 12.4. na e-mail .zc.oksecemahebzor@ofni Při přejímce startovních čísel bude možné dělat změny v registraci na místě s poplatkem 100 Kč.  

Nemůžeš na přejímku osobně?
Pokud nemáš možnost si startovní balíček převzít, může jiný závodník tvůj startovní balíček vyzvednout za tebe. ¨

Kontakt na přejímku a registrace na místě pro případ nutnosti - Kateřina Kunštová: 725 871 100

STARTY A VÝSLEDKY

Starty canicrossu, dogtreku a koloběžek se psem budou probíhat intervalově, starty běhu hromadně, starty koloběžek po vlnách, starty dětí hromadně po kategoriích.

STARTOVNÍ LISTIN - SOBOTA | NEDĚLE - TREK/DOGTREK | NEDĚLE - KOLOBĚŽKY

Tištěná verze bude na informační kostce v zázemí. Startovní listina je od chvíle zveřejnění neměnná. Závodníci registrovaní na místě budou startovat na konci startovního pole. 

Na startu canicrossu bude probíhat kontrola povinné výbavy u canicrossu (padnoucí postroj vhodný k běhu se psem, pružné vodítko maximální délky 2 metry v nataženém stavu a sedák či opasek, který zajistí bezpečné propojení psa s psovodem), bude probíhat i kontrola způsobilosti psa ke startu a dodržení zákonu na ochranu zvířat proti týrání a welfare. Také může dojít k namátkovému převážení psa v kategoriích do 22,9 kg.

Pro start na koloběžce je povinná helma.

Výsledky budou vyvěšeny v tištěné podobě v zázemí závodu a odkaz bude umístěn na facebookovovou událost závodu a na web.

ZPŮSOBILOST PSA KE STARTU

Každý pes musí mít platné očkování proti vzteklině, které je nařízeno zákonem - závodník je povinen zkontrolovat. Důrazně doporučujeme i kombinovanou vakcínu proti psince, infekční hepatitidě a parvoviróze (trojkombinace – DHP) a obvykle se přidává i vakcína proti parainfluenze a leptospiróze. Jedná se o závažná, často neléčitelná onemocnění, na které pes může zemřít a měl by tak být očkovaný, specielně pokud se pohybuje ve větší kumulaci psů - například na závodech.

Očkovací průkaz může být namátkově kontrolován pořadatelem a závodník je povinnen ho mít s sebou připravený k předložení.

TRASA A ZNAČENÍ ZÁVODU

Trasa bude značena vytyčovací páskou, barevnými šipkami, vytyčovacími sítěmi. Barvy šipek budou korespondovat s barvou startovního čísla závodníka. Na trase budou rozmístěni i pořadatelé. Trasa závodu MID je dlouhá 9.7 km, trasa SPRINTu je dlouhá 5 km a trasa pro JUNIORY a MŮJ 1. ZÁVOD je dlouhá 3.4 km.

Odbočky na trase budou značeny vždy dostatečně dopředu šipkou, která bude umístěna vždy na straně cesty, kam se bude odbočovat - tedy po vzoru značení musherských závodů, technická místa budou označena žlutou šipkou s vykřičníky. Kořeny a díry sprejem.

LESKROSÍ JEDNADVÁCA - DOGTREKKING A TREK

 • Na přejímce bude každému závodníkovi přidělen startovní čas, ve kterém musí vystartovat. Chcete-li trasu absolvovat s dalším závodníkem, dostavte se k přejímce společně.
 • Trasa bude odtajněna v den závodu podrobnou mapkou s dvěma qr kody - jedním bude odkaz na doporučenou trasu na mapy.cz, druhým bude odkaz na body chceckpointů na mapy.cz
 • Závodník musí na trase projít startem, osmi chceckpointy a zakončit závod v cíli v zázemí.
 • Každý závodník musí v cíli odevzdat odpovědi na otázky. 
 • Za vynechanou nebo špatně zodpovězenou otázku je penalizace 10 minut.
 • Každý závodník je povinen ihned v cíli odevzdat pořadateli checkpoint sheet s vyplněnými otázkami.
 • Povinná výbava - nabitý telefon, pejskaři dvě botičky pro psa
 • Doporučujeme s sebou vodu, na trase nebude občerstvovací stanice. Nejdelší pasáž bez vody pro psa je 4 km.
 • Limit pro dokončení závodu je 6 hodin, po uplynutí této doby od startu bude závodník diskvalifikován.
 • V případě odstoupení od závodu je závodník povinen tuto skutečnost neprodleně nahlásit pořadateli.
 • Závodníci mohou během závodu používat mobilní telefon s mapami, tištěnou mapu, chytré hodinky i navigaci.

VETERINÁRNÍ DOHLED

Veterinární dozor bude přítomen v zázemí závodu. Františka Petráková: 728 284 351

PROTESTY CANICROSS

Na dodržování pravidel dohlíží na Leskrosech pořadatelé rozmístění na trase. V případě, že jsi svědkem či dokonce poškozený porušením pravidel, je nutné tuto skutečnost v cíli nahlásit pořadateli formou vznesení protestu.

Jak podat protest a proč?
Nahlášení porušování pravidel není v našem sportu bráno jako “žalování”, ale je důležité pro udržení čistoty našeho sportu a Fair Play. V případě, že jsi byl svědkem či terčem jakéhokoliv problému, vyplníš jednoduše po doběhu formulář u veterinární kontroly/rozhodčího, který se bude pohybovat v cíli. Protesty budou přijímány vždy nejpozději 30 minut před vyhlášením. Poznámky pořadatelů z trasy budou případně použity při přezkoumání. Rozhodčí protest vyhodnotí dle stanovených pravidel závodu a dle svého uvážení. Většinou se veškeré problémy řeší domluvou, avšak někdy se vyhodnocení může promítnout i do výsledků závodu. Velmi vážné případy pak mohou skončit i diskvalifikací.

Pro podání protestu bude nutné vyplnění formuláře. Ve formuláři bude nutné identifikovat osobu jménem nebo startovním číslem. Při řešení problému bude nutná přítomnost obou stran. Obě strany budou pořadatelem 3x mikrofonem vyzvány k dostavení k vyřešení problému. Nepřítomnost jedné strany bude brána jako souhlas. PRO UZNÁNÍ A ŘÁDNÉ PŘEZKOUMÁNÍ PORUŠENÍ PRAVIDEL JE TŘEBA - nezávislého očitého svědka, videozáznam nebo přiznání k prohřešku.

KONTAKTY

Všechny kontakty najdeš i na svém startovním čísle

Organizátoři

Jan Bielik
Markét Myslivcová: 608 583 445
Přejímka/registrace na místě (volejte jen v případě nutnosti) - Kateřina Kunštová: 725 871 100 

Trasa

Pro případ jakéhokoli problému na trase volej - Markét Myslivcová: 608 583 445

Veterinární dozor a rozhodčí

V případě jakéhokoli problému zdravotního rázu u tvého psa se buďto dostav v daných časech do stanu veterinární kontroly, nebo volej napřímo. 
Františka Petráková: 728 284 351