Sady 2022 - infoš před startem

Chystáš se na Sady, ale nevíš přesně co a jak? Jak bude probíhat přejímka, co najdeš v zázemí, nebo kde nejadeš startovní listinu? Pojďme se tomu podívat na zoubek.

ZÁZEMÍ ZÁVODU

Závod se koná v areálu Sadů v Nebílovech u Plzně ZDE

Parkování bude zajištěno u areálu - cca  200 metrů od zázemí.

Na vyhrazeném parkovišti bude možné od pátku do soboty i kempovat přes noc, avšak přístup do zázemí závodu bude umožněn až v sobotu ráno.

V průběhu sobotního závodu bude k dipozici občestvení - Mek and číz. Občerstvení nepříjímá platbu kartou. V prodejně Nebílovských sadů budou k zakoupění místní produkty, výrobky z nich a káva a čaj.

Ve stánku partnera Geloren můžeš zajít na masáž nebo zatejpování. U gelorenu bude probíhat i poradenství v oblasti fyzioterapie psů. 

BĚŽECKÉM CENTRU Bude možné nakoupit běžecké nebo canicrossové vybavení a merch Leskros a Rozběháme Česko. Stánek příjímá platbu kartou. Canicrossové vybavení zde bude možné i zapůjčit, pokud již dopředu víš, že buedš vybavení potřebovat, napiš pro jeho rezervaci na zc.oksecemahebzor@atekram nejpozdeji ve středu 19.10. V běžeckém centru budeš mít možnost také otestovat boty značky On running.

V zázemí bude od 10:30 do 14 hodin fungovat LESKROSÍ POHYBOVÁ ŠKOLIČKA s trenérkamu Junior Akademie Rozběháme Česko, které se postarají sportovníí program pro ratolesti ve věku od 5 let (horní hranici veku něurčijeme - necháváme na zvážení rodičů :-) ).

V cíli závodu bude občerstvení pro závodníky zdarma v podobě čaje, ovoce, sladkostí a vody.

V zázemí nebude k dispozici úschovna ani šatny.

HARMONOGRAM 

REGISTRACE/PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL

Dostavte se vždy nejpozději 30 minut před jejím koncem

> CANICROSS - 8:30 - 10:00
> BĚH - 10:00 - 12:00
> DĚTI - 8:30 - 13:00

STARTY

Dostavte se vždy nejpozději 5 minut před svým startem

11:00 INTERVALOVĚ CANICROSS - postupně dle kategorií v pořadí: závodníci startující 2x, MID, SPRINT od velkých psů po malé, Junioři, můj 1. canicrossový závod, závodníci startující 2x
12:50 SPOLEČNÁ ROZCVIČKA S JOHNY ALASKAN
13:00 BĚŽCI - hromadný start MID, o 5 minut později SPRINT A JUNIOŘI
14:00 DĚTSKÉ ZÁVODY - postupně dle kategorií v pořadí: 0-4 let, 5-7 let, 8-11 let společně s 12-14 let

VYHLÁŠENÍ

> 15:00 VŠECH KATEGORIÍ, HRY O CENY, TÝMOVÉ VÝZVY A VÝSLEDKŮ SERIÁLU


PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL 

Přejímka startovních balíčků bude probíhat dle harmonogramu. Registrace na místě bude možná. 

Co s sebou na přejímku

Běžci nahlásí na přejímce své jméno a příjmení
Pejskaři očkovací průkaz s platným očkováním proti vzteklině - ogtevřený na stránce kde je vzteklina, výbavu (sedák, vodítko, postroj). Závodníci zapsaní ve váhové kategorii do 11,9 a 22,9 kg musí přijít se psem, může dojít k namátkovému převážení psa.
Junioři předloží navíc souhlas zákonního zástupce(VZOR ZDE), nebo může zákonný zástupce souhlas na místě podepsat.

Změny v přihlášce a přeregistrace
Jakékoli změny v přihlášce či přeregistrace jsou zdarma do středy 19.10. na e-mail .zc.oksecemahebzor@ofni Při přejímce startovních čísel bude možné dělat změny v registraci na místě s poplatkem 50 Kč.  

Nemůžeš na přejímku osobně?
Pokud nemáš možnost si startovní balíček převzít, může jiný závodník tvůj startovní balíček vyzvednout za tebe. Pozor, pokud běžíš se psem, bude muset ukízat očkovací průkaz (alespoň fotku očkování), a vybavení.

ČASY STARTŮ A VÝSLEDKY

STARTOVNÍ LISTINA ZDE

Tištěná verze na informační kostku v zázemí. Startovní listina je od chvíle zveřejnění neměnná. Závodníci registrovaní na místě budou startovat na konci startovního pole. 

Výsledky budou vyvěšeny v tištěné podobě v zázemí závodu a odkaz bude umístěn na facebookovovou událost závodu.

TRASA A ZNAČENÍ ZÁVODU

Trasa bude značena vytyčovací páskou  a barevnými šipkami. Barvy šipek budou korespondovat s barvou startovního čísla závodníka. Na trase budou rozmístěni i pořadatelé. Trasa závodu MID je dlouhá 11,5 km, trasa SPRINTu je dlouhá 4,9 km a trasa pro JUNIORY  a MŮJ 1. ZÁVOD je dlouhá 3,9 km.

VETERINÁRNÍ DOHLED

Veterinární dozor bude přítomen v cíli v půběhu závodu. 

POTŘEBUJEŠ ZAPŮJČIT NĚCO Z VÝBAVY?

Samozřejmě se může stát, že ti něco z výbavy chybí, něco se rozbije, něco se zapomene. I na to jsme připravení. Pokud si chceš být skutečně 100% jistý, že na tebe bude čekat výbava k zapůjčení na celý víkend, a že ji třeba právě tvou velikost někdo nevyfoukne před nosem, napiš na zc.oksecemahebzor@atekram nejpozději ve středu 14.9. svůj požadavek - co potřebuješ, a případně i v jaké velikosti - u postrojů váhu psa a plemeno (nebo jakému se podobá). Budeš mít nachystanou tašku s věcmi v Běžeckém centru v zázemí. 

PROTESTY  CANICROSS

Na dodržování pravidel dohlíží na Leskrosech pořadatelé rozmístění na trase. V případě, že jsi svědkem či dokonce poškozený porušením pravidel, je nutné tuto skutečnost v cíli nahlásit pořadateli formou vznesení protestu.

Jak podat protest a proč?
Nahlášení porušování pravidel není v našem sportu bráno jako “žalování”, ale je důležité pro udržení čistoty našeho sportu a Fair Play. V případě, že jsi byl svědkem či terčem jakéhokoliv problému, vyplníš jednoduše po doběhu formulář u veterinární kontroly/rozhodčího, který se bude pohybovat v cíli. Protesty budou přijímány vždy nejpozději 30 minut před vyhlášením. Poznámky pořadatelů z trasy budou případně použity při přezkoumání. Rozhodčí protest vyhodnotí dle stanovených pravidel závodu a dle svého uvážení. Většinou se veškeré problémy řeší domluvou, avšak někdy se vyhodnocení může promítnout i do výsledků závodu. Velmi vážné případy pak mohou skončit i diskvalifikací.

Pro podání protestu bude nutné vyplnění formuláře. Ve formuláři bude nutné identifikovat osobu jménem nebo startovním číslem. Při řešení problému bude nutná přítomnost obou stran. Obě strany budou pořadatelem 3x mikrofonem vyzvány k dostavení k vyřešení problému. Nepřítomnost jedné strany bude brána jako souhlas. PRO UZNÁNÍ A ŘÁDNÉ PŘEZKOUMÁNÍ PORUŠENÍ PRAVIDEL JE TŘEBA - nezávislého očitého svědka, videozáznam nebo přiznání k prohřešku.

KONTAKTY

Všechny kontakty najdeš i na svém startovním čísle
Organizátoři

Jan Bielik
Markét Myslivcová: 608 583 445

Trasa

Pro případ jakéhokoli problému na trase bude Ríša připraven vyrazit ti pomoci
Richard Pytelka: 724 913 845

Veterinární dozor a rozhodčí

V případě jakéhokoli problému zdravotního rázu u tvého psa se buďto dostav v daných časech do stanu veterinární kontroly, nebo volej napřímo. 
Františka Petráková: 728 284 351