3. ročník charitativního závodu Runštejn 2021

V neděli 3. 10. 2021 jsme se již potřetí sešli v zázemí Rabštejnského údolí v rámci charitativního běžeckého závodu Runštejn.

Krásné počasí, které jsme objednali, přilákalo na jednotlivé trasy závodu velký počet účastníků všech věkových kategorií. Letošní ročník byl obohacen o delší 10-ti kilometrovou trasu pro vytrvalce, těch závodilo celkem 25. V osmi dětských a mládežnických kategoriích od 0 do 15-ti let závodilo celkem 93 závodníků, a to na trasách od 200 m do 2400 m. Na start trasy na 5 km se postavilo celkem 85 závodníků, na této trase bylo možné startovat od 16-ti let. Součástí závodu byl také Rodinný běh v délce 2500 m, který čítal celkem 81 závodníků. Sečteno a podtrženo, letošní závodní trasy oběhlo celkem 284 běžkyň a běžců od úplně těch nejmenších až po úplně ty nejzkušenější.

A protože se jedná o závod charitativní, tak i v letošním roce veškerý výtěžek ze startovného a dobrovolných příspěvků účastníků a diváků putuje na pomoc konkrétní osobě. Letos jsme prostřednictvím partnera závodu spolku Andělé bez křídel,z.s. mohli podpořit Vítka H.

Na tomto místě použiji citaci vyjádření rodičů Vítka. „Víteček se narodil v roce 2018, byl vytoužené miminko, jeho rodiče, bohužel už o jedno miminko přišli v roce 2015. Víteček má Downům syndrom. Od prvních chvil je velký bojovník, překonal všechny počáteční komplikace a statečně se pere s každým svým chromozomem navíc. Víteček se nemohl zúčastnit závodu, protože se aktuálně zotavoval z leukémie a pobyt ve velké společnosti by byl náročný pro jeho imunitní systém.“ Více informací o Vítečkovi se můžete dozvědět na webové stránce: www.neco-navic.cz .

Výtěžek ze závodu ve výši 27 800,- Kč byl ještě doplněn o 6 900,- Kč, které se podařilo získat v rámci sportovního odpoledne u příležitosti znovuotevření Sportovního areálu u dolní budovy školy. Rádi bychom tímto poděkovali ZŠ T. G. Masaryka a gymnáziu Česká Kamenice, jmenovitě paní učitelce Ludmile Sekanové za organizaci a pomoc. Celkové získané finanční prostředky ve výši 34 700,- Kč budou použity na rehabilitační pobyty pro Vítečka. Rodiče za tuto pomoc velmi děkují. Obrovské poděkování za podporu patří také městu Česká Kamenice. Jako již tradičně pod startovním číslem 1 startoval i starosta města pan Jan Papajanovský, a sice na delší 10-ti kilometrové trase. Divákům předvedl také fantastický cílový finiš. Ano, ano, na Runštejnu se závodí až do poslední vteřiny. Mnohokrát děkujeme také pracovníkům Technického zařízení města za pomoc při vybudování zázemí závodu. Velké díky posíláme také i všem ostatním partnerům a sponzorům, velmi si Vaší pomoci vážíme. Díky Vám jsme mohli zorganizovat závod na vysoké úrovni, s hodnotnými cenami pro vítěze, ale hlavně, a to je úplně nejdůležitější, přispět Vítkovi na zlepšení kvality jeho života. Zároveň velmi děkujeme všem vítězům jednotlivých kategorií za zpětnou vazbu. My se z těch chyb poučíme a do příštího roku to vypilujeme. Už nyní si na seznam jako první píšeme, že těch cen pro vítěze bylo moc :-D A protože pomáhat nás opravdu baví, tak jste jistě zaznamenali, že jste v rámci Runštejnu mohli přispět také na Domácí hospicovou péči, a to prostřednictvím zakoupení vynikající palačinky ve stánku Oblastní charity Česká Kamenice. Naše poděkování letí tedy i děvčatům do Charity.

Věříme, že už se, stejně jako my, nemůžete dočkat příštího v pořadí již 4. ročníku 2022.

Výčet všech partnerů a sponzorů závodu naleznete na FB stránce závodu .

Foto a článek : Rozběháme Kamenici