Běželi pro dobrou věc. Hájenka RUN vynesl více než 17 000 Kč

Břeclav – Druhý ročník charitativního běžeckého závodu Hájenka RUN nezklamal. Po roční pauze zaviněné koronavirem se sešlo v Lanovém centru H-Park celkem 114 běžců a za slunného počasí se vydali sprintem i poklusem do lesů mezi Poštornou a Valticemi. Přesně polovina jich zvolila snadnější 6km trasu, ti zkušenější běželi 11km kros. Na všechny v cíli čekaly účastnické medaile, které pro ně vytvořili odsouzení v poštorenské věznici. Díky výtěžku ze startovného a darům mohli organizátoři z tréninkové skupiny Rozběháme Břeclav předat skrze Nadační fond Zdeňky Frýbertové postiženému chlapci a jeho matce celkem 17 404 Kč.

Oproti prvnímu ročníku přišlo na start asi o třetinu více běžců. „Jsme rádi, že k nám přijeli i závodníci až z Hané nebo ze Slovenska, kde jsou už běžecké závody rušené. A možná právě proto, že nebyla žádná termínová kolize s jinými akcemi, přišli si zazávodit k nám. Věřím, že přestože je náš závod opravdu nízkorozpočtový, aby byl konečný výtěžek sbírky co nejvyšší, tak je organizace nezklamala. Každý si odnesl keramickou medaili, samolepku, jídlo a pití. Čtyřiadvacet nejlepších pak na stupních vítězů dostalo navíc ještě originální dřevěné medaile a věcné ceny od sponzorů. Počasí nám vyšlo nádherně a ve finále jsme určitě potěšili paní Konečnou a jejího syna Jirku, který si díky našemu příspěvku bude moci užít o něco více času ve stacionáři s kamarády nebo si po třech letech konečně užít alespoň nějakou kratší dovolenou,“ zmínil hlavní účel závodu hlavní organizátor Martin Daneš.

Absolutní vítězství mezi ženami patřilo domácí borkyni Ivetě Brachtlové, která 6 km uběhla za 26:49 minut. Na stejné trase si absolutní prvenství mezi muži odnesl Tomáš Batrla z Kunína s časem 21:33 minut. Na delší trati dlouhé 11 km kraloval brněnský Lukáš Synek (45:10 minut), nejrychlejší ženou se stala Klára Toulová (47:31 minut).

Na startu ovšem nebyli jen zkušení borci, ale do podzimních lesů vyběhlo i mnoho hobbíků nebo úplných začátečníků. Jako třeba Jaromíra Nováková z Prušánek. „Na závod jsem přijela s manželem, dětmi i rodiči. A perfektně jsem si ho užila. Nikde jsem nezabloudila a nikdy bych nevěřila, že bych mohla už po třetím závodě v životě stát na bedně. Úžasné,“ potvrdila začínající běžkyně, která na 6 km trase porazila o dvě minuty i svého jinak neběhajícího manžela.

Autor fotek: David Korda a článku: Martin Daneš, ambasador Rozběháme Břeclav