LESKROS v Dobříší, aneb jak nám málem uplavali závodníci

Říká se, že zážitek nemusí nutně být pozitivní, hlavně že je silný! No a na nočním závodě v Dobříši se ukázalo, že Leskrosáci rozhodně nejsou žádná cukrátka!  Druhý závod přinesl takovou průtrž mračen, na kterou jen tak nezapomeneme a to navíc doslova na minutu přesně k začínajícím intervalovým startům. Letní závod jsme záměrně umístili do večerních hodin, doufajíc, že se tak vyhneme nepříjemně vysokým teplotám. Naše obavy však byly letos zcela zbytečné. Pojďme si společně připomenout, jak jsme plavali v Dobříši. 

2. závod seriálu, na jehož start se postavilo 130 statečných canicrossařů a 120 statečných běžců, nás zavedl do krásného prostředí zámeckého parku v Dobříši. Když do zázemí v podvečer začali proudit závodníci, prosvicovalo sluníčko lehkou mlhou po dešti. U registrací dostal každý závodník dobroty od Shake IT nebo Strips Chips, startovní číslo s čipem a časopis. Nechybělo namátkové převažování psích sportovců z nižsích váhových kategorií. Po odprezentování většina závodníků zamířila do Běžecké Vesnice, kde si mohli vyzkoušet a otestovat boty On Cloud nebo nové canicrossové vybavení. Někteří závodníci využili zapůjčení výbavy i pro samotný závod. Trase se postupně začínala hemžit běžci, kteří si chtěli ještě za světla prohlídnout, co je v závodě čeká. Leskrosáci měli tentokrát 2 možnosti trasy - SPRINT 3,8 km a MID 7,6 km.

TAKTO JSME STARTOVALI

Před 20. hodinou se již závodníci začali pomalu chystat na start, napětí stoupalo stejně tak jako vhlkost vzduchu. S prvními závodníky se rozbubnoval i prudký déšť, ti se ale i přes bušící průtrž statečně řadili na start a vyráželi na leskrosí trať zalitou vodou i mlhou. Bylo to jako by voda přicházela odevšad a brzy jsme se všichni brodili po kotníky v potocích a kalužích. To ale nikoho nezastavilo a závodění jen nabralo nezvykle plavecké obrátky. Starty probíhaly intervalově po dvojicích. Závodníci tak na trase nevěděli, jak si vedou, a to jen přidalo na motivaci běžet co síly stačí. Byly jsme svědky neskutečných výkonů a to možná i proto, že závodníci sbírají body nejen pro své umístění v seriálu 4 závodů, ale i pro tým do týmové výzvy, do které se přihlásili jednoduchým zadáním názvu týmu či klubu při přihlašování!

S nejrychlejším časem celého závodu přiletěla do cíle německá závodnice Sarah Gillam (13:12) 
startující v kategorii Canicross SPRINT se psem 12 - 22,9 kg. Nejrychlejším canicrossařem v mužích na sprintové trati se stal Martin Císař (13:55) rovněž v kategorii se středně těžkým psem.
Canicrossový HUSKY MID zvládla nejrychleji Ivana Babková (30:20) a Šmerda Jakub (32:44). Běžecký HUSKY MID zovládli Miroslava Valachovičová (40:28) a Jaroslav Blažek (31:34). SUPER ZOO MŮJ 1. ZÁVOD doslova prolétl Petr Hes se svým mladým alaskánem a ALISY juniory opět vyhrála Andrea Bieliková.

kompletní výsledky závodu jsou k prohlédnutí ZDE

Výsledky týmové výzvy jsou i po 2. závodě neskutečně napínavé! Nejlépe našlápnuto k putovnímu poháru má aktuálně tým Rozběháme Plzeň. V těsném závěsu za ním zatím figuruje tým Praha a na 3 místě se zuby nehty drží tým TJ Sokol Maxičky. Do finiše nám ale stále zbývají 2 závody a tak zdaleka není nic rozhodnuto.

TÝMOVÁ VÝZVA - VÝSLEDKY PO 2. ZÁVODĚ

I celkové výsledky seriálu jsou zajímavé a některé souboje budou ještě napínavé. Letos se navíc do seriálu počítají body za maximálně 3 závody (nejnižsí bodový zisk závodníků, kteří běží celý seriál se škrtá) a dáváme tak šanci vynechat 1 závod, nebo zkrátka škrtneme ten 1 nejméně povedený, a stále je možné plnohodnotně bojovat v celkovém umístění v kategorii.

JAK SI VEDEŠ V CELKOVÉM POŘADÍ?

Před desátou hodinou doběhl do cíle i poslední závodník, déšť pomalu ustával. Tma byla pořádná a všichni si plni endofrinů v cíli pochutnávali na sladkém melounu, švěstkách i závinu. Pomalu se připravovalo vyhlašování, po kterém se závodníci vydali na cestu domů a my se pustili do sklízení.

I přes to počasí, které nám dalo pořádně zabrat, jsme si s vámi užili náš leskrosí den na 101%. Jsme nesmírně rádi, že jste se nezalekli, přišli a běželi s námi. Chtěli bychom vám neskutečně poděkovat, že v tom běžíte s námi a také našim partnerům, kteří s námi zůstali i v této nelehké době a dělají vše pro to, aby mohli náš LESKROS podpořit. V neposlední řadě chceme poděkovat chceme poděkovat také našim skvělým pomocníkům, kteří nás v tom nikdy nenechají a snaží se vám vždy vytvořit ten nejhezčí zážitek.Těšíme se na dalších závodech sezóny 2020

LESKROSácký tým

FOTOGALERIE od Aleš Vimmerklikni pro zobrazení

ZNAČKY, KTERÉ MILUJÍ A PODPORUJÍ BĚH A CANICROSS