Plánská 11 - charitativní běh pro útulek U Šmudliny

29.8.2021 se uskutečnil druhý ročník charitativního běhu pro útulek u Šmudliny s názvem Plánská 11. A jak to vše začalo ? Člověk by řekl, že uspořádat takovou akci pro cca 90 lidí není taková dřina. Ale.....přípravy začali již v lednu a to výběrem místa, výběrem trati , různá povolení a sepsání případných sponzorů. Další měsíce docházelo postupně k realizaci sepsaných úkolů. Na sponzory jsme měli tento rok veliké štěstí a všichni sepsaní nám velice pomohly, protože si přiznejme, že bez nich a jejich podpory by akce nemohla fungovat.

Týden před závodem začali vrcholit přípravy, jako balení dárků, stužkování medailí, příprava tomboly, zajištění brigádníků na trať a pomoc v areálu koupaliště, kde měl závod své zázemí. večer před závodem jsme se vydali značit obě trasy ( cannicross 8,2 km a hlavní závod 11,5 km). V den závodu rychlé, brzké stávání a hurá do finálních příprav ( stánky, trať pro nejmenší a značení parkoviště ). Jako první se na trať vydali závodníci se psy, trať byla náročná, bahenitá a přes to velice zábavná, kde většina závodníků na otázku 'jak se běželo ' odpověděla, že to bylo krásné a jsou rádi, že přežili :), po doběhu cannicrosařů odstartovala překážková dráha pro nejmenší, kde bylo vidět, že rodiče prožívají tento souboj více, jak jejich malé ratolesti.

Od 11h to začalo. Nažhavení závodníci se vydali vstříc prvnímu stoupáku, počasí nám přálo a tak si to všichni užívali v rodinné atmosféře. V Čase 47:52 doběhl jako vítěz Michal OPLT a stanovil tak rekord tratě a přesně jak řekl David Havlíček ( 3.místo ) 'Ti první dva běželi tak trochu jinou ligu, závod krásně plynul, až do chvíle, kdy nám začali někteří závodníci přibíhat pobodáni od sršnů, nebyl to příjemný pocit, ale naštěstí vše dopadlo dobře.

Po doběhu soutěžících jsme vyhlásili vítěze všech kategorii a začali losovat bohatou tombolu. Úderem 14h akce doběhla do svého konce a my si úpřímně oddechli. Po sklizení areálu, jsme zasedli k PC a dělali si poznámky, co vylepšit na další akci. Také odepisovali různým názorům na náš závod, kde většina byla pozitivních, některé byly i negativní a my jsme za to rádi, protože nás to motivuje na další ročníky. A když se mě zeptáte, jestli to stálo za ty nervy, tak odpovím JASNĚ :-)

Autor: Jan Danko, ambasador Rozběháme Tachovsko
Foto: Rozběháme Tachovsko (kolektiv autorů)