Pokud chcete pomoct, běžte a udělejte to…

…říká organizátorka Běhu pro Pohákovou zahradu Nikoll Lišková.

O tom, jak se plánuje partnerský virtuální charitativní běh nám po akci Nikoll ochotně povyprávěla s energií, která by se dala krájet.

RČ: Co byl IMPULS, hlavní myšlenka – PROČ jsi nám napsala?

Nikoll Lišková (NL): „Hlavní impuls pro mě bylo zavření zahrady z důvodu corony. Tím byla zahrada odštípnuta od příjmů, co teď? Zvířata musí žrát, veterina se nemůže odkládat,,…Nějaké železné rezervy byly, ale ty byly vyčerpané skoro celé už na jaře. Nemohla jsem to nechat jen tak, prostě jsem musela zasáhnout. A to nejlépe jak jen umím”

RČ: Zvládneš teď po akci srovnat Tvé očekávání a skutečnost - z hlediska financí?

NL: “To je těžké ... očekávání jsem neměla žádné, nikdy jsem podobnou akci nedělala. Pouze jsem se modlila a věřila pozitivním energiím. Věřila jsem, že když do toho dám vše, že se nám vrátí maximum vynaloženého úsilí.“

RČ: Srovnáš, prosím, očekávání a realitu po stránce pracnosti a náročnosti?

NL: Od začátku mi bylo jasné, že to nebude žádná sranda, bez práce nejsou koláče. To platilo vždy. Jakmile v tom člověk najde systém a má k sobě ty pravý lidi, jde to hned lépe“

RČ: Měla jsi skvěle připravené materiály, jak dlouho jsi běh připravovala?

NL: „Myslela jsem si, že mám připravené vše. Ve skutečnosti byli i u mě ale i u mě rezervy. Než jsem napsala samotnému Honzovi z Rozběháme Česko, měla jsem připravené veškeré texty i myšlenku běhu. Honza mě spojil s úžasnou Zdeničkou, která se mnou dala dohromady termín a řekla mi co vše je potřeba. Pak se rozjel neskutečný kolotoč plánů.

Řekla mi: „Promysli to a za týden si dáme vědět, jestli potřebuješ pomoct“

Během toho týdne jsem zalarmovala snad všechny v mem okolí, s grafičkou jsme daly dohromady kompletně celou grafiku, rozepsala jsem si na PAPÍR RUČNĚ veškeré příspěvky na FB co chci dávat, texty, veškeré soutěže sehnala si partnery běhu, kteří mi dají ceny do soutěží, zajistila medaile, balíčky pro běžce, byla jsem tak nadšena! Nebylo člověka v mem okolí, kdo by o běhu nevěděl. Dokonce i čelenky jsme vymysleli... Zkrátka, než mi Zdenička zase volala, já byla ready vyběhnout.“

RČ: Co bys poradila ostatním, kteří o realizaci běhu uvažují?

NL: „Hlavně mít medaile a obálky doma ještě před startem a odesílat hned jak se to spustí. Česká pošta do toho dala vše, ale i přesto se našli lidi, kterým bohužel ceny nedorazily a posílaly se znovu. Takže mít všeho víc, ne přesně na počet. A hlavně být nadšený a věřit tomu. Potom budou všichni sdílet Vaše nadšení a půjde to mnohem snáz. Pokud chcete pomoct, běžte a udělejte to, ty hodiny, noci práce za to stojí!!!”

RČ: Největší radost z průběhu akce?

NL: „Lidi byli z mé myšlenky nadšeni. Během pár dní akce byla po celém FB a to jen díky sdílení a sdílení. Já byla nadšena, rodina byla nadšena, všichni byli nadšeni, celý FB byl jistě nadšen”. Je to asi neuvěřitelné, ale byli jsme na to jen tři! Tři lidi! Takže já díky běhu poznala ty pravý blázny k sobě, kteří jsou schopni se mnou držet krok”

RČ: Největší komplikace v průběhu, nebo po dokončení akce? “

NL: „Poslední várky obálek Pošta nějak pokazila. Chodily poškozené nebo nechodily vůbec. Ačkoliv jsem si některými jmény byla opravdu jistá, že odešly, tak nepřišly. Těžko říci, zda to bylo Vánocemi, koronou ... ale to mě mrzelo nejvíc. Děti se těšily na zvířátka a zvířátka běhala někde na poště místo u nich doma. Takže to modleni se, aby zítra už přišlo méně e-mailu s dotazem na medaile, to příjemné nebylo.”

RČ: Jak si vede Pohádková zahrada dál? Navštívili ji zájemci z řad běžců? Má akce nějaký další dopad?

NL: „Zahradě to moc pomohlo! Nakoupilo se spoustu krmeni, zaplatila se hala na seno, která zajistí, že nebude hnit pod plachtou. Dle slov majitelky, jim to opravdu moc pomohlo a nečekali takovou částku! Do poslední chvíle jsem to vydržela a netušili, kolik jim běžci vyběhali! Nic jsem jim neřekla, chápete to? Já byla nadšena a vydržela jsem až do poslední minuty nic neříct?! Víte, jak to bylo náročné?!

Dokonce se par běžců zastavilo, když bylo na týden otevřeno. Věřím, že až se otevře na trvalo a bude lepší počasí, že přijedou i ostatní”