Virtuálním během se pro BAZALKU vybralo přes 130 tisíc korun

Centrum BAZALKA pořádalo ve spolupráci s iniciativou Běžímpro.cz a spolkem Rozběháme Česko pátý ročník benefičního běhu „Svatojánský kopeček“. Letos se běh netradičně konal virtuálně v časovém rozmezí od 16.-18. října.

Dlouholetými patrony Centra BAZALKA jsou dnes již bývalí motocykloví závodníci Jakub a Matěj Smržovi, kteří v rámci své fyzické přípravy běhají. V roce 2015 rozjeli projekt BěžímPro.cz, kterým podporují stacionář pro děti s kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra Centrum BAZALKA. Za celou historii závodu se okolo Svatého Jana proběhlo téměř 1000 lidí a pro BAZALKU se podařilo vybrat úctyhodných 343 260 korun.

„Letos jsme jako tradičně  připravili dvě trasy – 5 km a 10 km. Bohužel tři dny před plánovaným termínem závodu vešlo v platnost vládní nařízení zakazující konání venkovních sportovních akcí nad 100 lidí a běh jsme tedy museli zrušit,“ říká Jakub Smrž. „Intenzivně jsme se zabývali alternativami a nakonec jsme se spojili se zavedenou platformou Rozběháme Česko, která má zkušenost s pořádáním virtuálních běhů.“

„Byli jsme opravdu mile překvapeni, že se zaregistrovalo celkem 498 běžců, a to nejen z Českých Budějovice a okolí, ale z celé České republiky. Účastnili se třeba běžci a běžkyně z Ostravy, ze Šluknova, z Pardubic… S organizační pomocí  www.myteporazime.cz se podařilo vybrat celkem 72085 korun za startovné a z prodeje běžeckých triček a čelenek. Běh navíc podpořili i firemní sponzoři částkou 65 tisíc korun, Centru BAZALKA tedy můžeme poslat krásných 137 085 korun,“ navazuje na svého bratra Matěj Smrž.

„Výsledkem jsme opravdu nadšení! Centrum BAZALKA celou částku použije na dofinancování nákladů fyzioterapie, kterou poskytuje svým klientům. Všem účastníkům moc děkujeme, je skvělé vidět takovou solidaritu. Navíc všichni udělali něco pro sebe,“ shodují se oba bratři, kteří jsou patrony dětského stacionáře již od roku 2012.

Autor: Centrum Bazalka