Ze života běžce - Runtour Brno 2019

RunTour Brno 2019 - 5 a 10 km, asfalt, plno krátkých kopců kolem přehrady, 1350 závodníků (575 na 10 km a 775 na 5 km), 15°C a oblačno

Poprvé a naposledy jsem běžel pro medaili s tkaničkama v Pardubicích 2016 na dostihovém závodišti a byl jsem docela zklamaný z organizace. Dnes mě ale RunTour přesvědčil, že to vychytal a my si užili den na jedničku. Pozitivní atmosféra, úsměvy dětí i dospělých, žádný stres, to charakterizovalo celou sobotní akci. Rozhodně uvažujeme, že bychom letos ještě Olomouc nebo Pardubice zkusili.

Trasu jsem čekal rovinu (z druhé strany při Vokolopryglu se mi to tak zdálo), ale chyba lávky. Tam žádná rovina nebyla. Seběh byl hned následován kopcem. Naštěstí nebyla stoupání dlouhá a než jsem začal v duchu nadávat, už jsem zase vytřepával ruce při běhu z kopce. Aspoň to nebylo fádní. Lidé fandili skoro všude po trati, občerstvovačky bohaté a dobře postavené. V cíli s časem spokojenost, na víc jsem teď neměl. Spokojený byl i Milan s časem pod 55 minut a Tom chtěl pod hodinu. Taky splnil.

Runtour (1)

V závodě na 5 km se najednou zatáhlo a začalo kapat, naštěstí se nevyplnila předpověď počasí s průtrží mračen. Tak jsem si s Denisou jen prohodil kočár se spící dcerkou a Denisa mohla v klidu na svůj start. Doběhla do cíle mokrá jen od potu, následovaná nesoutěžně běžícím Hodoňákem Peťou Komrskou a jeho ženou Luckou.

Plusy:
+Jídlo od Lidlu - chutné a levné (např. burgr s hranolkama za 45, fresh juice za 25) a hlavně bez front
+Startovní balíček s mapou: číslo, tombola, sponky, batůžek, pití, Alpa, müsli tyčinka, tkaničky, časopis... 
+Pěkná trička, ponožky, potítka a vůbec povedené stánky s maséry, sportovním oblečením, virtuální realitou, fotokoutek
+Dostatek WC
+spousta fotografů, SMS s časem, rychle výsledky a diplom hned po závodě

Minus:
-Málo parkovacích míst - ale to jsem tušil a vyřešil jsem to tím, že jsem nechal auto na okraji Brna a dál jsme jeli šalinou.
-Problémy s přeregistrací, průtahy a poplatek 150 Kč

Výsledky :
Martin (10 km) 41:39
Milan (10 km) 54:57
Tom (10 km) 59:31
Denisa (5km) 30:39

Za ambasadorský tým: Martin Daneš
Rozběháme Břeclav