Trenéři

Honza Bielik (Johny Alaskan)

Plzeň 607543187
Sportovní nadšenec do běhání a canicrossu. Má za sebou širokou škálu výkonostnního běhání s rekordem 16:27 na 5000m. Hnacím motorem v trénování svěřenců je ten nejkrásnější pocit, kdy si splní cíl, ohlédnou se za tou dřinou, kterou dokázali a řeknou si, že to stálo za to! S Honzou se naučíš zdravému běhu a doběhneš do svého cíle

Anežka Ševčíková

Anežka studuje na Přírodovědecké fakultě UK a zabývá se fyziologií a kardiologií. Díky čemuž si uvědomuje, jak moc je pro zdraví důležité se aspoň trochu správně hýbat. Od 12 let závodila v atletice a běhu do vrchu, kde si vyzávodila pár republikových i světových medailí. Pak přišlo zranění kolene a přesměrování na triatlon, kterému se teď vrcholově věnuje. Ráda by sdílela svoji radost k pohybu a získané zkušenosti. Běh je terapie pro tělo i pro duši.

Tereza Svobodová

Ke sportu Terku rodiče vedli od dětství, jako malá dělala atletiku a později se dala na triatlon, který ji nadchnul a docela jí i šel - má 2 medaile ze závodů evropského poháru juniorů, účastnila se juniorského mistrovství Evropy i světa. Nikdy ale nezapřela své běžecké kořeny, i mezi triatlonisty je známá jako "pomalá plavkyně a rychlá běžkyně". Kromě triatlonu a dráhy si vyzkoušela i skyrunning a má doma stříbro z juniorského MS v disciplíně Vertical Kilometer. Jak je vidět, miluje běhání ve všech formách a ráda by tuto lásku probouzela i v ostatních - třeba právě jako trenérka ve Jdu běhat.

Katka Kunštová

Strakonice 725 871 100
Sportovcem jsem se sice nenarodila, jako dítě na žádný sportovní kroužek nechodila a k běhu se dostala až v roce 2016, kdy se zamilovala do překážkových OCR závodů, ale pak jsem tomu naprosto propadla. Následoval kurz fitness trenéra, kineziotaping, trenér kondičního běhu 3. třídy a další certifikace spojené se sportem a správnou funkcí těla. Působím 5 let jako ambasador, později i jako trenér Rozběháme Česko

Katka Kunštová

Katka se sice sportovcem nenarodila, jako dítě na žádný sportovní kroužek nechodila a k běhu se dostala až v roce 2016, kdy se zamilovala do překážkových OCR závodů, ale pak tomu naprosto propadla. Následoval kurz fitness trenéra, kineziotaping, trenér kondičního běhu 3. třídy a další certifikace spojené se sportem a správnou funkcí těla. Působí 5 let jako ambasador Rozběháme Česko a je i jejím trenérem

Markéta Myslivcová

Plzeň 608583445
Sportuji od malinka, ale běh jsem ráda neměla, běhala jsem jen abych urdžela kondici a postavu. Pak jsem ale poznala canicross a do běhu se zamilovala. Canicross běhám od roku 2015, brzy jsem začala dělat veřejné výběhy a když jsem načerpala zkušenosti, začala jsem s tréninky a kurzy. Nejvíce mne baví práce s lidmi, kteří teprve přicházejí canicrossu na chuť a chtějí vstoupit do tohoto světa pravou nohou. Nejduležitější je pro mě zdravý a spokojený pes, kterého práce baví, a páníček, který se sportem neničí.

Honza Bielik alias Johny Alaskan

Honza se k běhu dostal od svých 16 let díky rodině, která byla průkopníkem mushingu v Čechách (běh se psím spřežením). Věnuje se dlouhodobě canicrossu, kde získal 3. místo na mistrovství republiky. Je majitelem a ředitelem neziskové organizace Rozběháme Česko. To se zrodilo díky jeho lásce ke psům, canicrossu a běhání. Myšlenka se rozšíříla však mnohem dál, ke “zvedání lidí z gauče”, a to do 80 měst v celé ČR. Honza vede jak individuální, tak soukromé tréninky již 10 let.

Tereza Pyrchalová

Liberec 603 288 869
Sportuji od malička, i když jako bývalému vrcholovému sjezdaři se mi běh moc nezamlouval. V roce 2020 ale přišel podnět a já jsem běhu zcela propadla. A protože jsem tvor zvídavý a učenlivý, chtěla jsem o zdravém a dlouhodobě udržitelném běhání vědět co nejvíc. Postupně jsem získala certifikaci jako trenér kondičního běhu 1.třídy, rekvalifikaci na výživového poradce a instruktora dechových technik Oxygen Advantage. Uchvátily mne hory a tak mě nejčastěji potkáte pobíhat někde v kopcích. Mohu vám pomoci nejen se zdravým během, ale i s dosažením vašich běžeckých cílů i s celkovou změnou životního stylu vč. stravy a správného dýchání. Těším se na setkání s vámi!

Pavla Hrníčková

Kdekoli 731 518 705
Se psi sportuji už od roku 2014, začínala jsem s Parson Russel Teriérem, se kterým jsem běhala canicross, postupně do naší smečky přibývali i ohařky a Evropští saňoví psi, se kterými se aktuálně věnuji hlavně zapřahání před kolo a koloběžku. V Rozběháme Česko mě můžete potkat především na kempech, víkendovkách a dalších vzdělávacích akcích, nebo také jako moderátorku závodů Leskros. Nejvíce mě baví předávání zkušeností úplným nováčkům. Mezi mé největší úspěchy patří například zlatá medaile z mistrovství světa v bikejöringu i ve scooteringu. ---

Petr Hess

Petr má sportovního ducha: na střední škole běhal a plaval závodně. Po studiu VŠCHT v Praze se ke sportu vrátil a udělal si kurz trenéra kondičního běhu. Nyní je studentem celoživotním vzdělávání na FTVS UK a rozšiřuje si odbornost o kondičního trenéra pro jednotlivce a sportovní kluby, také už je držitelem profesní zkoušky výživového poradce. Jeho největším úspěchem byla kvalifikace na Mistrovství světa do Spojených států na závod Sparťan Race Ultra. Přes den pracuje jako technologický architekt v nadnárodní korporaci, kde se kromě technologií také zabývá otázkou work-life balance a wellbeing. Ve volném čase relaxuje tancováním salsy a bachaty.

Ivča Šnoplová

Prostějov 731 543 003
Jsem běžkyně každým coulem. Běhání je něco, co mě baví a naplňuje. Snažím se všem ostatním ukázat, co na běhu mám tak moc ráda. Ráda experimentuju, možná i proto mám za sebou 24 hodinový závod, kde jsem zdolala 182,5 km, ale i rychlé 3 km na dráze. I díky tomu dokáži dobře poradit s tréninkem na „jakoukoliv" distanci. Vlastní zkušenosti jsou jedna věc, avšak vzdělání je nedílnou součástí každého dobrého trenéra. Momentálně jsem držitelka běžecké licence - trenér kondičního běhu II. třídy, také mám za sebou kurzy kineziotapingu, výživy pro sportovce a mnoho dalších. Zaměřuji se zejména na zdravý běh a na zvyšování kondice mých svěřenců.

Míša Treglerová

Míša má nabitý rozvrh: dokončuje magisterské studium na FTVS, trénuje atletickou přípravku v ASK Slavia a také sama ještě aktivně závodí. Její běžkyně jsou nadšené z informací i nakažlivé dobré nálady, kterou jim Míša předává. Na trénování jí nejvíc baví vidět, jak se její začátečnice zlepšují a jak je to baví.

Verča Dudková

Olomouc 775 367 390
S canicrossem jsem začínala v r. 2013 v Plzni pod vedením Honzy Bielika (Johnny Alaskan), od r. 2015 pořádám s Tomášem Kočím canicrossové výběhy a v současné době i kurzy pro začátečníky v Olomouci. Kromě canicrossu trénuji i agility a zkušenosti mám i s trénováním flyballu - odtud také pochází můj zájem o péči o pohybový aparát psa a s tím související činnosti.

Petra Heřman

Petra vystudovala Vysokou školu tělesné výchovy a sportu PALESTRA a od té doby se nezastavila. Trénuje v běhu dospělé běžkyně a běžce, potkáte ji jako vodičku neboli pacemakerku na RunTour závodech, a je také sportovní a rekondiční masérkou. Je známá svou výbornou náladou a skvělou energií, kterou nadchne pro běh každou začátečnici. Můžete ji sledovat a nechat se motivovat k pohybu spolu s další trenérkou Luckou Koblicovou na profilu @holkyzplakatu.

Jiří Vlas

Plzeň 720197440
Z nuly trenérem trenérů? I tak se dá ... i když jsem už od mala sportoval, nikdy to nebyla úroveň víc než "hobby". Až kdysi, v době ne úplně dobré, jsem potkal Johnyho který mě postupně dovedl ke splnění svých běžeckých cílů. A nyní je na čase své zkušenosti předávat dále. Jen trochu jinak - fyzický trénink je věc jedna, ale nezapomínáme tak trochu na hlavu? Na okolí? Se mnou nebudete řešit "vteřiny na kilometr", ale to "jak začít", "udržet to", "neubližovat si".

Tereza Muladi

Tereza vystudovala katedru tělesné výchovy a sportu na Ostravské univerzitě a momentálně učí tělesnou výchovu a zdravý životní styl na základní a střední škole. V období dospívání se 12 let závodně věnovala atletice, kdy běhala střední tratě a od 18 let také trénovala mladé atlety od přípravky po dorost. Kromě běhání je dalším jejím koníčkem fitness a posilování vlastní vahou. Několik let pracovala jako osobní trenérka začátečníků i již pokročilých svěřenců. Motto: "Běhání musí člověka hlavně bavit, výsledky pak přijdou samy."

Adéla Pecháčková

Adéla se sportu věnuje od malička. Začala gymnastikou, pak ji zlákal tanec, taneční aerobic a nakonec objevila i krásu běhu. Poté, co se jí narodil syn, nechtěla se sportem přestat, a tak absolvovala rekvalifikační kurz na instruktora skupinových lekcí a začala vést venkovní lekce pro maminky a jejich děti. Adéla umí své běžkyně namotivovat a zároveň je nestresuje přehnanými ambicemi. Už se nemůže dočkat, až se společně potkáte na kurzu!

Miloš Madron

Praha 608 952 891
Jsem trenér, nejsem blogger, tak s reelsy na Insta opravdu neporadím :-) Ale zase vám pomůžu dát tréninku smysl. Ať už je cílem zaběhnout nějaký závod, znovu získat sportovní postavu nebo prostě být v dobré kondici. Pokud cíl zatím nemáte, i s tím umím pomoci, tak není třeba čekat na Nový rok, první jarní den nebo kulaté narozeniny a začít hned, protože nejtěžší je udělat první krok. Moje heslo je: Jsem v lepší formě než jsem byl před rokem, ale v horší než budu za rok.

Helča Pechová

Svratka 725 611 827
Jsem bývalá reprezentantka v atletice, přes 20let běhám a stále mě to baví. Chceš si běhání také oblíbit a běhat zdravě? Přijď mezi nás - Rozběháme Svratku, a nebo si napiš o osobní trénink

Tereza Hlaváčová

Terka momentálně studuje obor Fyzioterapie na UK FTVS a dokončuje magisterské studium v oboru Wellness. Na FTVS vystudovala Kondičního trenéra a věnuje se ještě masážím. Běhala závodně od 14 let a získala i nějaké republikové medaile na dlouhých tratích. Na své běžecké a studijní cestě se naučila, jak funguje lidské tělo, a hlavně o vlivu psychiky. Běh je pro ni především o pocitech a emocích. Je to volnost a radost, kterou chce předávat ostatním.

Gabča Šindelářová

731 761 515
Běhám od r. 2018, kdy jsem po náročné životní situaci byla donucená opustit svoji komfortní zónu a běh prý funguje antistresově. Tak jsem to ze zvědavosti vyzkoušela😊Během roku 2019 (již s váhovým úbytkem 27kg) bylo jasné, že tohle je ta správná cesta a od té doby se věnuji nejen běhu, ale také výživě a celkově pohodovému životnímu stylu. Studuji Akademii TV a sportu PALESTRA (obor Wellness a balneo), masíruji v pivních lázních Zlatá kráva v Nepomuku a po absolvování trenérského kurzu trénuji běžce v Blovicích a okolí, kterým jsem schopná poskytnout i výživové a běžecké poradenství, wellness a sportovní masáže.

Eva Novotná

Eva běhá aktivně od 9 let a kromě běhu trénuje i plavání a lyžování. Vystudovala filosofii, zdravotnického záchranáře a trenérství na FTVS. Na tréninku plavání ji zlákali kamarádi k triatlonu a orientačnímu běhu. Běh ji baví v jakékoli podobě: na oválu, v terénu i s mapou. Největší výzvou jsou však pro ni v poslední době horské maratony. Věnuje se aktivní sportovní přípravě mládeže i dospělých již několik let. Říká že tréninky vede tak, aby byly inspirací, radostí a zároveň, aby se předešlo zbytečným zraněním. Připravuje proto tréninky tak, aby byly zábavné, ale také aby byly dlouhodobě udržitelné. Ráda začíná i s úplnými začátečníky, protože ráda objevuje srdce nových sportovců a sportovkyň.

Katka Martínková

Kačka se od dětství věnovala plavání. Ve 12 letech ale do jejího života přišla atletika, tu si zamilovala a zůstala v jejím životě až dodnes. Do 18 let se věnovala tomuto sportu závodně, ale následná studia směřovala trochu jiným směrem (momentálně studuje Přírodovědeckou fakultu UK), nicméně běh je stále jeden z Kaččiných největších zájmů a s radostí může své zkušenosti předávat dále. Na trénincích šíří dobrou náladu, jelikož jak sama říká: "Běhat by se mělo hlavně s úsměvem!"

Ondřej Černý

Ondra učí na základní škole a vedle toho vede sportovní kroužky pro děti a mládež. Nejraději sportuje venku. Rád zkoumá nová místa, užívá si přírodu a k tomu všemu využívá různé sporty. Poslední roky ho uchvátil orientační běh, tak si volí pěkná zajímavá místa, kde nejsou jenom rovinky.

Míša Kašová

Míša vystudovala Aplikovanou tělovýchovu na FTVS UK a učitelství biologie a tělesné výchovy. Pracuje jako učitelka tělesné výchovy a přírodopisu na 2. stupni ZŠ. Od mala má ráda sport, hlavně cyklistiku a běhání. Mnoho let dělala závodně atletiku a i nyní se ráda účastní různých výzev. Míša má zkušenosti s vedením nejen běžeckých kurzů pro ženy, ale i s vedením kruhových tréninků, atletiky, netradičních sportů dětí, a také s organizováním dětských sportovních táborů. Už se moc těší, až se s tebou potká na tréninku!

Lucka Koblicová

Luca vystudovala tělesnou výchovu a biologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Nyní je na mateřské dovolené. Dříve se věnovala atletice (400m překážek), dnes se snaží své zkušenosti z běhu předávat dál. Mimo jiné ji potkáte na závodech jako pacemakera neboli toho, kdo pomáhá ostatním běžet na určitý čas. Běh miluje pro svou volnost...stačí obout tenisky a vyběhnout! Její motto: "Není větší chyby než přestat zkoušet." S Lucou se nejčastěji potkáte na kurzech pro pokročilé v Praze. Můžete ji sledovat a nechat se motivovat k pohybu spolu s další trenérkou Petrou Heřman na @holkyzplakatu.

Martin Levý

Martin reprezentoval v atletice už na základní škole (skok vysoký a běh 1500m), pokračoval na střední (běh 3km a basketbal) i na vysoké škole (akademické hry) a to vše bez tréninku. Kromě běhu také rád tancuje a 3 roky závodně tancoval latinskoamerické tance, což je občas vidět v běžecké abecedě. Vystudoval filozofii, která ho dovedla k pohybu a studiu na soukromé fakultě tělesné výchovy PALESTRA, obor kondiční trenér. Po několika kurzech Českého atletického svazu se stal certifikovaným běžeckým trenérem. Trénování se věnuje už přes 10let a můžete ho sledovat na sociálních sítích jako @Martin.behuzdar. Martin se řídí heslem "Carpe diem" a užívá si tak každý trénink. Běhá celoročně a rád ti během tréninku zodpoví zvídavé dotazy ohledně běhu a všeho, co k tomu patří.

Honza Jírovec

Honza vystudoval na FTVS obor trenér atletiky a dodělal doktorát z kinantropologie. Učí tělesnou výchovu na základní škole a snaží se o pozitivní přístup dětí k pohybu. Trénuje také děti od 3 do 15 let v plavání a atletice, společně s kondičními tréninky. Honza se dříve závodně věnoval florbalu a desetiboji, je zkrátka sportovním nadšencem a rád si zahraje jakoukoli sportovní hru. Pohyb mu přináší spoustu radosti a naplnění. Honza Ti rád pomůže naučit se správně běhat a pohybem se bavit.

Ondra Zadrobílek

Ondra vystudoval tělesnou výchovu na univerzitě v Olomouci, a teď předává své nadšení pro tělocvik a pohyb dětem na ZŠ v Modřanech, kde také vede atletickou přípravku. Často jej potkáte na závodech od 5 km do půlmaratonu. Na maraton je podle svých slov ještě příliš mladý :) Jeho životní filozofií je: Běh mám rád proto, že nezvykle chutná a nejde ničím nahradit, podobně jako pivo.

Mája Krauzová

Mája je všestranná osobnost: vystudovala angličtinu a ruštinu a nyní se věnuje i jejich výuce na základní škole. Vedle toho vystudovala rekreologii, 10 let reprezentovala ČR v rychlostní kanoistice, a nyní běhá pro radost sama anebo se psem. Mája ráda pomáhá s prvními sportovními krůčky, a když díky ní někdo začne běhat a sportovat, je to pro ni ta nejlepší odměna. Ráda vede tréninky hravě a snaží se, aby si běžkyně pokaždé zažily něco nového. Po mnoha letech působení v Jdu běhat dobře ví, kdy přitlačit a běžkyně motivovat, a kdy už raději ne. Všechno v pohodě vysvětlí a probere - její nováčci si ji prostě nemohou vynachválit.

Michal Štohanzl

Když se na Michala podíváte, bude vám jasné, že před vámi stojí nejen sympaťák, ale i pan Sportovec, který sportu rozumí a věnuje se mu ve dne v noci, tělem i duší. Michal má za sebou patnáct let trenérské praxe v oblasti kondičního a běžeckého tréninku u rekreačních i výkonnostních sportovců a klubů. Studoval na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK, kde dokončil doktorát. Pro zvědavé: doktorát byl z kinantropologie se zaměřením na fyziologii zátěže, tvorbu a aplikaci kondičních programů :) Krom trénování v Jdu běhat působí především jako odborný asistent na Katedře tělesné výchovy ČZU, kde vyučuje kondiční sporty a je vedoucím oddílů atletiky a běžeckého lyžování. Snaží se, aby si ostatní do života odnášeli pozitivní vztah k pohybu. Sám býval všestranný desetibojař, věnoval se závodům typu Ironman a teď ho baví hlavně překážkové běhy. Na kurzech Michal ohromí svými teoretickými znalostmi a praktickými radami, díky kterým předejdeš běžeckému úrazu a vypiluješ techniku ;)

Anička Rohulánová

Anička trénuje a učí lidi od 3 do 83 let a práce s nimi ji hrozně baví. Jejím největším potěšením je, když může rozdávat radost z pohybu, zlepšovat jejich fyzickou kondici a přivést je k pravidelnému tréninku. Během studia na FTVS plavala, hrála volejbal, až zakotvila na atletickém ovále. Jsme rádi, že se Anička trenérství běhu i plavání začala věnovat, je totiž skvělá!

Františka Sobotová

Klatovy
Sport je pro mne srdeční záležitost a to ve všech možných podobách. Stejně to mám i se psy. Není tedy divu, že jsem v canicrossu našla velice rychle zalíbení. S Kájou, mým čtyřnohým parťákem, běháme už nějaký ten pátek. Pár lidí jsme zvedli ze židle jako ambasadoři a nyní nastal čas se posunout dál a své zkušenosti předávat v roli trenéra. Kladu důraz především na bezpečný a zdravý canicross, v rámci tréninků mi nejde o trhání časových či dálkových rekordů - naopak. Zaměřuji se především na správnou (spolu)práci s pejskem, aby si to užil jak pán, tak i jeho chlupatý psí kamarád. I proto vedu lekce určené začínajícím canicrossařům, kteří se chtějí naučit běhat se svým psem zdravě a bezpečně.

Kamča Hrbáčová

Praha 732 674 441
Běhaní jsem začala mít ráda až v dospělosti, s během začala za covidu díky online výzvám a už dlouho jsemsi přála psa.... Když přisla možnost stát se ambasadorem canicrossu, skočila jsem po ní skočila skoro bez rozmyslu! Rozbíhám Prahu spolu s křížencem maliňáka Joníkem už přes rok a půl a pořád mě to ohromně baví. Díky Joníkovo reaktivnosti jsem získala spoustu užitečných zkušeností, jak pracovat s "problémovými" psy a moc ráda vám s čímkoliv poradím. Mám za sebou dvě větší běžecké stopky, takže dokáži poradit i s péčí mimo běh a s kompenzačním cvičením. Těším se, až předám své zkušenosti a pomůžu vám se rozběhnout a už s tím nepřestat

Míša Srchová

Praha 603736932
Se sportem jsem začala už jako malá a rodinné zázemí tomu nedalo jinak, než abych hrála lakros. Tomu se věnuji do dnes jako reprezentant, hráč a trenér. Na Karlově Univerzitě jsem vystudovala tělesnou výchovu a výchovu ke zdraví. S canicrossem jsem se seznámila v roce 2012. Začala jsem běhat se svou maďarskou ohařkou Angee a pak s ohařoidním nalezencem Missy. Od roku 2013 jsem se účastnila mistrovství světa i Evropy právě v canicrossu a přivezla jsem si několik medailí. Na kontě máme i vítězství z TDM. V současné době mám doma 2 psy plemene ESP. Pedra a Rica. Věnuji se s nimi především canicrossu, ale velmi oblíbená disciplína je skijöring. Za svou “kariéru” jsem závodila s mnoha různými psy. Ráda bych jako trenér předávala své zkušenosti dalším canicrossařům a pomohla jim najít cestu k vytčenému cíli. V Praze dělám pravidelné tréninky pro pokročilé a ráda se sejdu i individuálně.

Vojta Fryč

731 214 545
Sport je součástí mého života odjakživa, a to zejména vše, co je spojeno s během. K canicrossu jsem přišel náhodou, když jsem hledal způsob, jak unavit svého psa, a začal jsem s ním běhat. Časem jsem zjistil, že se jedná o sport, a to mě přivedlo k RČ. Protože se chci v životě neustále zlepšovat, stát se trenérem bylo přirozenou volbou. Nejdůležitější je pro mě souhra psa a člověka a to je taky to, co chci ostatním předávat na trénincích v Přerově. Vidět totiž spokojené tváře běžců a jejich psů po tréninku je pro mě největší odměnou.

Míra Burian

Uherský Brod
Již od mala rád sportuji, fotbal mě nijak neoslovil, tak jsem začal s basketbalem, u kterého jsem vydržel do konce základní školy. Pak mi najednou šlo běhání a tak jsem se dal na dráhu atleta. S atletikou jsem procestoval kus světa díky reprezentaci ČR s běžeckou specializací na trati 800 metrů (tzv. půlka), která se pro mě stala i osudnou. U atletiky jsem vydržel až do zranění přetržené achilovky a od té doby se mi změnil život o 180 stupňů. U atletiky jsem zůstal, ale už jen okrajově, důležitější pro mě bylo předat své zkušenosti dál. Proto jsem začal dělat trenéra jak atletickým oddílům, kondičním běžcům tak i kondiční přípravy florbalistům či fotbalistům. Nyní se snažíme rozběhat okolí Uherského Hradiště a Uh. Brodu a naučit je běžecké gramotnosti. Mou největší vášní je spojení fyzického cvičení v pohodě kruháčů a tréninků běžecké techniky. Nejraději vidím, když dá člověk do tréninku maximum, protože ví, že odpočívat se dá doma ;) :D