Botokros 2022 - infoš před startem

Chystáš se na Botokros, ale nevíš přesně co a jak? Sobota bude patřit překážkovému závodu, neděle trailovému běhu, canicrossu a dětským závodům - jak jinak než na Motokrosové dráze na Kavčáku kousek od Prahy. Jak bude probíhat přejímka, co najdeš v zázemí, nebo kde nejadeš startovní listinu? Pojďme se tomu podívat na zoubek.

ZÁZEMÍ ZÁVODU

Závod se koná v Motokrosovém areálu Kavčák - kousek od Benešova - ZDE

Parkování bude možné přímo u areálu. 

Na místě bude možné od pátku do něděle i kempovat přes noc. K dispozici bude užitková voda (voda není pitná!!) a toalety. Na místě není elektřina.

V průběhu sobotního a nedělního závodu bude k dipozici občestvení - COFFE FROM HELL - s kafíčkem a sladkými makronkami, a MOVEN - čestvá pizza přímo z pece a pivo/limo. Občerstvení nepříjímá platbu kartou.

V sobotu si ve stánku partnera Geloren můžeš zajít na masáž nebo zatejpování. U gelorenu bude probíhat i poradenství v oblasti fyzioterapie psů. 

BĚŽECKÉM CENTRU Bude možné nakoupit běžecké nebo canicrossové vybavení a merch Leskros a Rozběháme Česko. Stánek příjímá platbu kartou. Canicrossové vybavení zde bude možné i zapůjčit, pokud již dopředu víš, že bdueš vybavení potřebovat, napiš pro jeho rezervaci na zc.oksecemahebzor@atekram nejpozdeji ve středu 14.9.

HARMONOGRAM 

SOBOTA

REGISTRACE/PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL

> 8:30 - 30 minut před startem dle předem zveřejněné startovní listiny 

STARTY

10:00 INTERVALOVĚ PO 1 MINUTĚ  - postupně dle kategorií v pořadí: canicross od velkých psů po nejmenší, canicross přihlášení na místě běh muži, běh ženy. Mezi canicrossem a během bude pauza

VYHLÁŠENÍ

30 minut po doběhu posledního závodníka

NEDĚLE

REGISTRACE/PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL

>  CANICROSS - 7:30 - 9:00
BĚH - 9:00 - 11:00
>  DĚTI - 7:30 - 11:00

STARTY

10:00 - INTERVALOVĚ CANICROSS - postupně dle kategorií v pořadí: od velkých psů po malé, junioři, můj 1. závod
12:00 - BĚŽCI VE VLNÁCH - postupně podle kategorií
> 13:00 - DĚTSKÉ ZÁVODY

VYHLÁŠENÍ

> 14:00 - VŠECH KATEGORIÍ

PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL 

Přejímka startovních balíčků bude probíhat dle harmonogramu. Startovní balíček na neděli bude možné si vyzvednout i v sobotu. Registrace na místě bude možná v případě volné kapacity. 

Co s sebou na přejímku
Junioři předloží souhlas zákonního zástupce (VZOR ZDE), nebo může zákonný zástupce souhlas na místě podepsat.
Pejskaři psa, očkovací průkaz a výbavu (sedák, vodítko, postroj).
Běžci nahlásí na přejímce své jméno a příjmení

Změny v přihlášce a přeregistrace
Jakékoli změny v přihlášce či přeregistrace jsou zdarma do úterý 13.9. na e-mail .zc.oksecemahebzor@ofni , při přejímce startovních čísel bude možné dělat změny v registraci na místě s poplatkem 50 Kč.  

Nemůžeš na přejímku osobně?
Pokud nemáš možnost si startovní balíček převzít, může jiný závodník tvůj startovní balíček vyzvednout za tebe. Pozor, pokud běžíš se psem, bude muset se muset ukázat s tvým psem a tvou výbavou.

ČASY STARTŮ A VÝSLEDKY

tarty závodníků překážkového závodu v sobotu budou probíhat po 1 minutě. Mezi jednotlivými kategoriemi budou mezery. 

Starty závodníků v nedělním canicrossovém závodě budou probíhat po 15 sekundách, trailový běžecký závod bude startovat ve vlnách dle kategorií.

STARTOVNÍ LISTINA SOBOTA ZDE

STARTOVNÍ LISTINA NEDĚLĚ ZDE

Odkaz na startovní listinu bude umístěn do události na facebook a tištěná verze na informační kostku v zázemí. Startovní listina je od chvíle zveřejnění neměnná. Závodníci registrovaní na místě budou startovat na konci startovního pole. 

Výsledky budou vyvěšeny v tištěné podobě v zázemí závodu a odkaz bude umístěn na facebookovovou událost závodu.

TRASA, ZNAČENÍ ZÁVODU A PŘEKONÁVÁNÍ PŘEKÁŽEK 

Trasa bude značena vytyčovací páskou  a barevnými šipkami. Barvy šipek budou korespondovat s barvou startovního čísla závodníka. Na trase budou rozmístěni i pořadatelé.

Trasa překážkového závodu bude dlouhá 4+ km a bude na ní 15 překážek. Je nutné dbát pokynů pořadatelů, kteří budou umístění u některých překážek a budou dohlížet na jejich správné překonání. U překážek, u kterých to bude nutné, budou pořadatelé pomáhat závodníkům se psem. Poslední překážka těsně před cílem bude mít alternativu v případě nezvládnutí či odmítnutí jejího překonání. 

Nědělní trailový závod proběhne na trase 3+ km pro kategorie můj 1. závod a junioři a na trase 4+ km pro ostatní kategorie bez překázek. Pořadatelé na trase budou místění na dulěžitá rozcestí pro navigaci.


VETERINÁRNÍ A ZDRAVOTNICKÝ DOHLED

Veterinární dozor a zdravotník bude přítomen v cíli závodu v půběhu závodu. 

POTŘEBUJEŠ ZAPŮJČIT NĚCO Z VÝBAVY?

Samozřejmě se může stát, že ti něco z výbavy chybí, něco se rozbije, něco se zapomene. I na to jsme připravení. Pokud si chceš být skutečně 100% jistý, že na tebe bude čekat výbava k zapůjčení na celý víkend, a že ji třeba právě tvou velikost někdo nevyfoukne před nosem, napiš na zc.oksecemahebzor@atekram nejpozději ve středu 14.9. svůj požadavek - co potřebuješ, a případně i v jaké velikosti - u postrojů váhu psa a plemeno (nebo jakému se podobá). Budeš mít nachystanou tašku s věcmi v Běžeckém centru v zázemí. 

PROTESTY  CANICROSS

Na dodržování pravidel dohlíží na Leskrosech pořadatelé rozmístění na trase. V případě, že jsi svědkem či dokonce poškozený porušením pravidel, je nutné tuto skutečnost v cíli nahlásit pořadateli formou vznesení protestu.

Jak podat protest a proč?
Nahlášení porušování pravidel není v našem sportu bráno jako “žalování”, ale je důležité pro udržení čistoty našeho sportu a Fair Play. V případě, že jsi byl svědkem či terčem jakéhokoliv problému, vyplníš jednoduše po doběhu formulář u veterinární kontroly/rozhodčího, který se bude pohybovat v cíli. Protesty budou přijímány vždy nejpozději 30 minut před vyhlášením. Poznámky pořadatelů z trasy budou případně použity při přezkoumání. Rozhodčí protest vyhodnotí dle stanovených pravidel závodu a dle svého uvážení. Většinou se veškeré problémy řeší domluvou, avšak někdy se vyhodnocení může promítnout i do výsledků závodu. Velmi vážné případy pak mohou skončit i diskvalifikací.

Pro podání protestu bude nutné vyplnění formuláře. Ve formuláři bude nutné identifikovat osobu jménem nebo startovním číslem. Při řešení problému bude nutná přítomnost obou stran. Obě strany budou pořadatelem 3x mikrofonem vyzvány k dostavení k vyřešení problému. Nepřítomnost jedné strany bude brána jako souhlas. PRO UZNÁNÍ A ŘÁDNÉ PŘEZKOUMÁNÍ PORUŠENÍ PRAVIDEL JE TŘEBA - nezávislého očitého svědka, videozáznam nebo přiznání k prohřešku.

KONTAKTY

Všechny kontakty najdeš i na svém startovním čísle
Organizátoři

Jan Bielik
Markét Myslivcová: 608 583 445

Trasa

Pro případ jakéhokoli problému na trase bude Ríša připraven vyrazit ti pomoci
Richard Pytelka: 724 913 845

Veterinární dozor a rozhodčí

V případě jakéhokoli problému zdravotního rázu u tvého psa se buďto dostav v daných časech do stanu veterinární kontroly, nebo volej napřímo. 
Františka Petráková: 728 284 351