Botokros 2023 - infoš před startem

STARTOVNÍ LISTINA VÝSLEDKY

Z DŮVODU PŘEDPOVĚDI TEPLÉHO POČASÍ JSME POSUNULI ZAČÁTEK STARTŮ ZÁVODU O HODINU NA DŘÍVE.

Závod se koná v Motokrosovém areálu Kavčák - kousek od Benešova - ZDE 

Do navigace si zadej: ENDURO & MX AREÁL - KBS TEAM, Benešov u Prahy

Parkování bude možné přímo u areálu od pátka 18:00

 • OBČERTSVENÍ - V nabídce bude rizoto těstovinový salát (i ve vege variantě), maso na grilu, smažený sýr, párek v rohlíku, Beermix s pomerančovou příchutí od Ferdinanda, Ferdinandův ležák 11, kofola. Občerstvení nepřijímá platbu kartou
 • KÁVA COFFE FROM HELL - Občerstvení nepřijímá platbu kartou
 • MASÁŽE A TEJPOVÁNÍ tě čekají zdarma ve stánku partnera Geloren od 10 do 14 hodin
 • PSÍ FYZIO rovněž u Gelorenu formou poradenství zdarma od 10 do 14 hodin
 • BĚŽECKÉM CENTRU bude možné nakoupit běžecké nebo canicrossové vybavení a merch Leskros a Rozběháme Česko. Stánek příjímá platbu kartou. Canicrossové vybavení zde bude možné i zapůjčit, pokud si chceš zapůjčení vybavení zarezervovat, napiš nám na na zc.oksecemahebzor@ydnev nejpozději ve čtvrtek 14.9. - uvěď co chceš půjčit, pokud jde o postroj pro psa napiš váhu psa a plemeno.
 • OBČESTVENÍ V CÍLI pro závodníky zdarma v prostoru cíle - ovoce, sladkosti a voda, iontový nápoj.
 • UMÝVÁRNY - k dispozici bude užitková voda (voda není pitná!!), žlab na umytí, venkovní sprcha a toalety. 
 • ELEKTŘINA - není k dipozici
 • BEDNY NA BUNDY V PROSTORU STARTU POD STANEM - budou složit pro odložení bundy těsně před startem - nemusí se tak válet někde v blátě. Bundu si z bedny zase vyzvedneš po doběhu.
 • ZDRAVOTNÍK - bude přítomen v zázemí závodu v průběhu celého dne
 • VETERINÁRNÍ ASISTENCE - bude k dispozici na vyžádání u pořadatele

NA CO DALŠÍHO SE MŮŽEŠ TĚŠIT?

 • KOVOVOU MEDAILI - Každý účastník dostane v cíli 
 • TOMBOLU - Po vyhlašování budeme losovat bohatou tombolu - každý závodník dostane číslo do slosování do svého startovního balíčku a musí ho vhodit do osudí v bězžeckém centru
 • VĚCNÉ CENY PRO PRVNÍ 3 V ZÁVODNÍCH KATEGORIÍCH - kategorie mlj 1 závod je nezávodní a první 3 jsou vyhlášeni na stupních vítězů a dostávají medaili. 

HARMONOGRAM 

!!Z DŮVODU TEPLÉHO POČASÍ JSME POSUNULI HARMONOGRAM O HODINU NA DŘÍVE!!

> Otevření parkoviště pro závodníky v pátek 15.9. od 18:00

PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL

> Závodníci přihlášení předem od 7:30 až nejpozději 60 minut před startem dle startovní listiny

> Registrace na místě a přeregistrace od 7:30, nejpozději 60 minut před startem posledního závodníka dle startovní listiny

STARTY

> 9:00 INTERVALOVĚ PO 1 MINUTĚ  DLE STARTOVNÍ LISTINY ZDE

VYHLÁŠENÍ

> 30 minut po doběhu posledního závodníka

PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL 

Přejímka startovních balíčků bude probíhat od 7:30. Registrace na místě je možná.

Co s sebou na přejímku
Junioři předloží souhlas zákonního zástupce (VZOR ZDE), nebo může zákonný zástupce souhlas na místě podepsat..
Dospělí nahlásí na přejímce své jméno a příjmení

Změny v přihlášce a přeregistrace
Jakékoli změny v přihlášce či přeregistrace jsou zdarma do středy 13.9. na e-mailu .zc.oksecemahebzor@ofni , při přejímce startovních čísel bude možné dělat změny v registraci na místě s poplatkem 100 Kč.  

Nemůžeš na přejímku osobně?
Pokud nemáš možnost si startovní balíček převzít, může jiný závodník tvůj startovní balíček vyzvednout za tebe. Pozor, pokud běžíš se psem, bude muset se ukázat s tvým psem a tvou výbavou.

Kontakt na přejímku a registrace na místě pro případ nutnosti - Kateřina Kunštová: 725 871 100

PŘEKONÁNÍ PŘEKÁZEK A TRASA  

Trasa překážkového závodu bude dlouhá 4+ km a bude na ní 15 překážek. Je nutné dbát pokynů pořadatelů, kteří budou umístění u některých překážek a budou dohlížet na jejich správné překonání. U překážek, u kterých to bude nutné, budou pořadatelé pomáhat závodníkům se psem. 

ZNAČENÍ - trasa bude značena vytyčovací páskou, velkými cedulemi se šipkou, na nepřehledných místech budou navigovat pomocníci.
TECHNICKÁ MÍSTA - budou značena vykřičníky !!!
PŘEKÁŽKY přelez/podlez/přenes/táhni - budou bez možnosti handikepu (náhradního řešení), jedná se o snadno překonatelné překážky, které jsou povinné.
PŘEKÁŽKY S HANDIKEPEM (POVINNÉ NÁHRADNÍ ŘEŠENÍ V PŘÍPADĚ NEZVLÁDNUTÍ): HANDIKEP: 20 ANGLIČÁKŮ
 • BAŽINA - mělká blátivá bažina, která je na trase 2x. Závodník může odmítnou do bažiny vlézt a místo ní zvolit handikap
 • VRATKÁ LÁVKA - jedná se o širokou lávku tesně nad zemí, která se lehce hýbe. Musí jí překonat jak závodník, tak pes. Závodník může překonání překážky odmítnout a zvolit handikap
 • KLADINA - Kladina je balanční lávka tesně nad zemí, kterou musí závodník bez pomoci překonat. Pes musí zůstat připoutaný k závodníkovi vodítkem, nemusí jít po kladině. Pokud závodník ve vyznačené zóně šllápne na zem vedle kladiny, musí splnit handikap. Závodníci v kategorii Můj 1. závod mají libovolný počet pokusů k překonání kladiny, Závodníci v ostatních kategoriích mají 1 pokus.
 • VYTAŽENÍ BŘEMENE - bude přichystána kladka se zavěšeným břemenem, závodník musí břemeno vytáhnout až k horní tyči kladky, pokud se mu to nepovede, musí splnit handikap. Pomocník závodníkovi pomůže držením psa.

ČASY STARTŮ A VÝSLEDKY

STARTOVNÍ LISTINA

Starty závodníků překážkového závodu budou probíhat po 1 minutě.

Tištěná verze bude vyvěšena na informační kostku v zázemí. Startovní listina je od chvíle zveřejnění neměnná. Závodníci registrovaní na místě budou startovat na konci startovního pole. 

POVINNÁ VÝBAVA A POVINNÉ OČKOVÁNÍ A KONDICE PSA 

KONTROLA OČKOVACÍCH PRŮKAZŮ BUDE NAMÁTKOVÁ

Každý pes musí mít platné očkování proti vzteklině (datum příští návštěvy uvedené veterinářem ještě neproběhlo), které je nařízeno zákonem - závodník je povinen zkontrolovat než vyrazí na závody a mít očkovací průkaz s sebou. Důrazně doporučujeme i kombinovanou vakcínu proti psince, infekční hepatitidě a parvoviróze (trojkombinace – DHP) a obvykle se přidává i vakcína proti parainfluenze a leptospiróze. Jedná se o velmi závažná, často smrtelná, onemocnění, a pes by tak měl být očkovaný, specielně pokud se pohybuje ve větší kumulaci psů - například na závodech.

KONDICE PSA - SUBJEKTIVNÍ POSOUZENÍ - pes nekulhá, je zdravý, jeví se pozorný a v dostačující kondici ke zdolání všech etap
Pes nesmí mít KUPÍROVANÉ UŠI z estetického důvodu - porušuje zákon na ochranu zvířat proti týrání. Pes smí startovat maximálně jednou.

KONTROLA VYBAVENÍ
- bude probíhat vždy na startu etapy
 • padnoucí postroj
 • délka vodítka max 2 metry v nataženém stavu
 • sedák/opasek
 • bezpečné spojení vodítka se sedákem (liščí smyčka, kvalitní karabina nebo vypouštěcí karabina)
 • pes nesmí startovat s ostnatým ani elektrickým obojkem (ani s maketou obojku).
Chcete-li pro jistotu vybavení zkontrolovat, přineste ho DO BĚŽECKÉHO CENTRA ROZBĚHÁME ČESKO, překontrolujeme ho, případně včas upozorníme na chyby.

PROTESTY CANICROSS

Na dodržování pravidel dohlíží na Leskrosech pořadatelé rozmístění na trase. V případě, že jsi svědkem či dokonce poškozený porušením pravidel, je nutné tuto skutečnost v cíli nahlásit pořadateli formou vznesení protestu.

Jak podat protest a proč?
Nahlášení porušování pravidel není v našem sportu bráno jako “žalování”, ale je důležité pro udržení čistoty našeho sportu a Fair Play. V případě, že jsi byl svědkem či terčem jakéhokoliv problému, vyplníš jednoduše po doběhu formulář u veterinární kontroly/rozhodčího, který se bude pohybovat v cíli. Protesty budou přijímány vždy nejpozději 30 minut před vyhlášením. Poznámky pořadatelů z trasy budou případně použity při přezkoumání. Rozhodčí protest vyhodnotí dle stanovených pravidel závodu a dle svého uvážení. Většinou se veškeré problémy řeší domluvou, avšak někdy se vyhodnocení může promítnout i do výsledků závodu. Velmi vážné případy pak mohou skončit i diskvalifikací.

Pro podání protestu bude nutné vyplnění formuláře. Ve formuláři bude nutné identifikovat osobu jménem nebo startovním číslem. Při řešení problému bude nutná přítomnost obou stran. Obě strany budou pořadatelem 3x mikrofonem vyzvány k dostavení k vyřešení problému. Nepřítomnost jedné strany bude brána jako souhlas. PRO UZNÁNÍ A ŘÁDNÉ PŘEZKOUMÁNÍ PORUŠENÍ PRAVIDEL JE TŘEBA - nezávislého očitého svědka, videozáznam nebo přiznání k prohřešku.
Více podrobností viz 

PRAVIDLA ZÁVODU

KONTAKTY

Organizátoři

Markét Myslivcová: 608 583 445
Kateřina Kunštová: 725 871 100