Březňák 2023 - infoš před startem

ZÁKLADNÍ INFO

STARTOVNÍ LISTINA

Závod se koná v Tj Tlučná fotbalové hřiště

Parkování bude přímo vedle zázemí ZDE, na vyhrazeném parkovišti bude možné od pátku do soboty i kempovat přes noc.

Jakékoli dotazy na nás miř nejpozději ve čtvrtek, v pátek již lítáme po lesích a chystáme závod :-)

  • OBČERTSVENÍ V MÍSTNÍ HOSPŮDCE. Hospoda bude mít od 8 hodin otevřeno pro zájemce o ranní kávu, na oběd bude připravena polévka a kuřecí směs s rýží, případně další dobroty z nabídky hospody.
  • MASÁŽE A TEJPOVÁNÍ tě čekají ve stánku partnera Geloren
  • PSÍ FYZIO rovněž u gelorenu formou poradenství a ve 13:10 bude přichystaný vstup pro canicrossaře o protažení psího sportovce po zátěži.
  • BĚŽECKÉM CENTRU bude možné nakoupit běžecké nebo canicrossové vybavení a merch Leskros a Rozběháme Česko. Stánek příjímá platbu kartou a čeká vás 20%sleva na boty On running. Canicrossové vybavení zde bude možné i zapůjčit, pokud si chceš zapůjčení vybavení zarezervovat, napiš nám na na zc.oksecemahebzor@ydnev nejpozdeji ve středu 8.3. - uvěď co chceš půjčit, pokud jde o postroj pro psa napiš váhu psa a plemeno.
  • LESKROSÍ POHYBOVÁ ŠKOLIČKA bude fungovat od 10:30 do 14 hodin. Trenérky Junior Akademie Rozběháme Česko, které se postarají sportovníí program pro ratolesti ve věku od 5 let (horní hranici veku něurčijeme - necháváme na zvážení rodičů :-) ).
  • OBČESTVENÍ pro závodníky zdarma bude v prostoru cíle - čaj, ovoce, sladkosti a voda.
    ŠATNA bude k dispozici od 9 do 13 hodin - převlékni se v suchu a teple.
  • ÚSCHOVNA bude v prostoru Leskrosí pohybové školičky. Tvé věci budou v suchu a dojhlédneme na ně, na základě startovního čísla ti je zase vydáme zpět, za případné ztráty cenností ale ručit nemůžeme.
  • BEDNY NA BUNDY V PROSTORU STARTU POD STANEM - budou složit pro odložení bundy těsně před startem - nemusí se tak válet někde v blátě nebo moknout na plotě. Budnu si z bedny zase vyzvedneš po doběhu.

HARMONOGRAM

> Otevření parkoviště pro závodníky v pátek 10.3. od 17:00

PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL

> Závodníci přihlášení předem od 8:00 až nejpozději 60 minut před startem dle startovní listiny
> Registrace na místě od 8:00 do 10:00 canicross, do 12:00 běh, do 13:00 děti

STARTY

> Dostavte se nejpozději 5 minut před svým startem

> 11:00 - Canicross - postupně dle kategorií v pořadí: závodníci startující 2x, MID, SPRINT od velkých psů po malé, Junioři, můj 1. závod
> 12:40 - Rozcvička s Johny Alaskanem
> 13:00 - Běh hromadným startem
> 13:10 - Protažení a péče o psa po doběhu s Katkou Boháčovou
> 14:00 - Dětské závody - postupně dle kategorií v pořadí: 0-4 let, 5-7 let, 8-11 let společně s 12-14 let

VYHLÁŠENÍ

> 15:00 - Vyhlášení hry o ceny
> 15:00 - Vyhlášení všech kategorií

PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL

Přejímka startovních balíčků bude probíhat dle harmonogramu. Svůj startovní balíček jsi povinen si vyzvednout nejpozději 60 minut před stvým startem dle startovní listiny. Registrace na místě bude možná - canicross 8 - 10 hodin, běh 8 - 12 hodin, děti 8 - 13 hodin. 

Co s sebou na přejímku

Závodník nahlásí na přejímce své jméno a příjmení
Junioři předloží navíc souhlas zákonního zástupce(VZOR ZDE), nebo může zákonný zástupce souhlas na místě podepsat.

Změny v přihlášce a přeregistrace
Jakékoli změny v přihlášce či přeregistrace jsou zdarma do středy 8.3. na e-mail .zc.oksecemahebzor@ofni Při přejímce startovních čísel bude možné dělat změny v registraci na místě s poplatkem 100 Kč.  

Nemůžeš na přejímku osobně?
Pokud nemáš možnost si startovní balíček převzít, může jiný závodník tvůj startovní balíček vyzvednout za tebe. ¨

Kontakt na přejímku a registrace na místě pro případ nutnosti - Kateřina Kunštová: 725 871 100

STARTY A VÝSLEDKY

Starty canicrossu budou probíhat intervalově, starty běhu hromadně, starty dětí hromadně po kategoriích.

STARTOVNÍ LISTINA BUDE ZVEŘEJNĚNA ZDE VE ČTVRTEK 9.3.

Tištěná verze bude na informační kostce v zázemí. Startovní listina je od chvíle zveřejnění neměnná. Závodníci registrovaní na místě budou startovat na konci startovního pole. 

Na startu canicrossu bude probíhat kontrola povinné výbavy u canicrossu (padnoucí postroj vhodný k běhu se psem, pružné vodítko maximální délky 2 metry v nataženém stavu a sedák či opasek, který zajistí bezpečné propojení psa s psovodem), bude probíhat i kontrola zpusobilosti psa ke startu a dodržení zákonu na ochranu zvířat proti týrání a welfare, a může dojít k namátkovému převážení psa v kategoriích do 22,9 kg)

Výsledky budou vyvěšeny v tištěné podobě v zázemí závodu a odkaz bude umístěn na facebookovovou událost závodu a na web.

ZPŮSOBILOST PSA KE STARTU

Každý pes musí mít platné očkování proti vzteklině, které je nařízeno zákonem - závodník je povinen zkontrolovat. Důrazně doporučujeme i kombinovanou vakcínu proti psince, infekční hepatitidě a parvoviróze (trojkombinace – DHP) a obvykle se přidává i vakcína proti parainfluenze a leptospiróze, jedná se o závažná, často neléčitelná onemocnění, na které pes může zemřít a měl by tak být očkovaný, specielně pokud se pohybuje ve větší kumulaci psů - například na závodech.

Očkovací průkaz může být namátkově kontrolován pořadatelem a závodník je povinnen mít ho s sebou, připravený k předložení.

TRASA A ZNAČENÍ ZÁVODU

Trasa bude značena vytyčovací páskou  a barevnými šipkami. Barvy šipek budou korespondovat s barvou startovního čísla závodníka. Na trase budou rozmístěni i pořadatelé. Trasa závodu MID je dlouhá 10,3 km, trasa SPRINTu je dlouhá 4,9 km a trasa pro JUNIORY  a MŮJ 1. ZÁVOD je dlouhá 3 km.

VETERINÁRNÍ DOHLED

Veterinární dozor bude přítomen v zázemí závodu. Františka Petráková: 728 284 351

POTŘEBUJEŠ ZAPŮJČIT NĚCO Z VÝBAVY?

Samozřejmě se může stát, že ti něco z výbavy chybí, něco se rozbije, něco se zapomene. I na to jsme připravení. Pokud si chceš být skutečně 100% jistý, že na tebe bude čekat výbava k zapůjčení na celý víkend, a že ji třeba právě tvou velikost někdo nevyfoukne před nosem, napiš na zc.oksecemahebzor@atekram nejpozději ve středu 8.3. svůj požadavek - co potřebuješ, a případně i v jaké velikosti - u postrojů váhu psa a plemeno (nebo jakému se podobá). Budeš mít nachystanou tašku s věcmi v Běžeckém centru v zázemí. 

PROTESTY  CANICROSS

Na dodržování pravidel dohlíží na Leskrosech pořadatelé rozmístění na trase. V případě, že jsi svědkem či dokonce poškozený porušením pravidel, je nutné tuto skutečnost v cíli nahlásit pořadateli formou vznesení protestu.

Jak podat protest a proč?
Nahlášení porušování pravidel není v našem sportu bráno jako “žalování”, ale je důležité pro udržení čistoty našeho sportu a Fair Play. V případě, že jsi byl svědkem či terčem jakéhokoliv problému, vyplníš jednoduše po doběhu formulář u veterinární kontroly/rozhodčího, který se bude pohybovat v cíli. Protesty budou přijímány vždy nejpozději 30 minut před vyhlášením. Poznámky pořadatelů z trasy budou případně použity při přezkoumání. Rozhodčí protest vyhodnotí dle stanovených pravidel závodu a dle svého uvážení. Většinou se veškeré problémy řeší domluvou, avšak někdy se vyhodnocení může promítnout i do výsledků závodu. Velmi vážné případy pak mohou skončit i diskvalifikací.

Pro podání protestu bude nutné vyplnění formuláře. Ve formuláři bude nutné identifikovat osobu jménem nebo startovním číslem. Při řešení problému bude nutná přítomnost obou stran. Obě strany budou pořadatelem 3x mikrofonem vyzvány k dostavení k vyřešení problému. Nepřítomnost jedné strany bude brána jako souhlas. PRO UZNÁNÍ A ŘÁDNÉ PŘEZKOUMÁNÍ PORUŠENÍ PRAVIDEL JE TŘEBA - nezávislého očitého svědka, videozáznam nebo přiznání k prohřešku.

KONTAKTY

Všechny kontakty najdeš i na svém startovním čísle
Organizátoři

Jan Bielik
Markét Myslivcová: 608 583 445
Přejímka/registrace na místě (volejte jen v případě nutnosti) - Kateřina Kunštová: 725 871 100 

Trasa

Pro případ jakéhokoli problému na trase bude Ríša připraven vyrazit ti pomoci
Richard Pytelka: 724 913 845

Veterinární dozor a rozhodčí

V případě jakéhokoli problému zdravotního rázu u tvého psa se buďto dostav v daných časech do stanu veterinární kontroly, nebo volej napřímo. 
Františka Petráková: 728 284 351