1. ročník WIKOV charitativního běhu vynesl 52 tisíc Kč pro Nadaci | Výsledky, fotky

Krásnou, slunečnou sobotou 21. září nám odstartoval 1. ročník WIKOV charitativního běhu.  Myšlenka celé této akce se nesla v duchu sportovního dne pro celou rodinu s cílem vybrat co nejvíce peněz pro Nadaci transplantace kostní dřeně.FOTKY 19 (1)

13tou hodinou se pláž Ostende začala zaplavovat zelenými běžci. Vysmáti a odhodlaní, dnešní den si pořádně užít a vyplavit pořádnou dávku endorfínů. Říkáte si asi, proč zelení? Zelená totiž byla trička, které si mohli běžci zakoupit a podpořit další cestou myšlenku této akce.

Čas neúprosně běží a za naprosto ideálního počasí, startuje 5 minut před 14tou hodinou rozcvička, v podání Johnyho Alaskana z Rozběháme Česko, pro malé sportovce a jejich doprovod na 2km nezávodní trase. Plně připravena a natěšena mládež nám startuje běžecký program. Během 2 km na ně čekají 4 úkoly obohacené o vědomostní prvky. V cíli se rychle připravují cílové medaile a už nám dobíhají první malí makáči.

FOTKY 19 (2)Na každého, kromě medaile, čeká v cíli i odměna od firmy WIKOV a bohaté občerstevní. Fanoušci, členové rodiny a nově přicházející závodníci na 5km trasu, si v zázemí krátí čas testováním běžeckých bot On, nakupováním běžeckých čipsů a nové kolekce Rozběháme Česko ve stánku Běžecké vesnice. Velkou záplavu měl i stánek Nadace pro transplantaci kostní dřeně do které se během této akce zapsalo na 22 nových dárců, což odpovídá 4 zachráněným životům. Všem vám za to moc děkujeme, jste pro nás hrdinové ♥

15tá hodina se mílovými kroky blíží a tak šup na rozcvičku, krátkou rozpravu, na co se během 5 km těšit a 3..2..1..START! 200 závodníků vyběhlo s myšlenkou pomoci dobré věci. 19 minut od startovního výstřelu a v dáli vidíme prvního běžce! Je jím Martin Šupich ze stáje WIKOV a cílovou pásku protíná novým traťovým rekordem 19:26. Pouze o 2 minuty a 22 vteřin je v cíli i první žena Štěpánka Jandová.

Vítěz je pro nás však každý, kdo se zvedl a v tento krásný den podpořil tuto myšlenku. Díky vám se vybralo přes 52 tisíc Kč a rozběhalo 300 lidí.

VÝSLEDKY - klikni pro zobrazení

FOTOGALERIE – klikni pro zobrazení

Děkujeme všem, co jste u toho s námi byli, firmě WIKOV za podporu a těšíme se na 2. ročníku!
Tým Rozběháme Česko