Párty běh pro dobrou věc aneb „MŮJ PRVNÍ BIJÁK“

Na Rybníku v Českém lese, kam se rádi každý rok vracíme, jsme se rozhodli, že si letos děti natočí svůj první biják. Děti měly do svého příběhu zakomponovat  to, co zde v minulosti sami vybudovaly, v rámci letních pobytů, které zde pravidelně pořádáme. Jedná se o samé užitečné věci, jako jsou slavné „lavičky“, které děti vyrobily, aby se zde mohlo uskutečnit setkání Anny a Josefa, jejichž příběh byl pro děti velmi silným zážitkem nebo zvoničku, kterou vybudovaly děti v boji o vlastní  „přežití“ a pro případné volání o pomoc.  Dále studánku z pramene, která je plná „živé vody“ a děti s ní tak mohly vloni zachránit „Planetu Zemi“ .

1Dětem se nápad s filmem moc zalíbil a hned druhý den se pustily do vymýšlení námětu filmu. Téměř všichni se shodly, že se bude jednat o detektivní příběh o znehodnocení a znečištění studánky, kterou sami vybudovaly.  Nápadů bylo spousta a tak se všichni pustily do práce.  Vytvořily se týmy rozdělené na tým tvořící scénář, další tvořili hudbu a zvuky, další pak kulisy, rekvizity a lokace. Vše bylo večer připraveno na další 1. natáčecí den.  Nechyběla klapka, režisér ani kameraman, skript herci a prostě vše co k filmu neodmyslitelně patří.

„ Akce, Klapka a jedem“ se ozývalo lesem i vesnicí, vše vypadalo velmi profesionálně a všichni si natáčení moc užívali. Nechyběli kostymérky a maskérky, odborní poradci

Herci se svých rolí také zhostili poctivě a i za příšerného vedra dokázaly své herecké nadání Mít na sobě v 30°C tlustý kožich opravdu vyžadovalo velké úsilí. Nakonec se vše vydařilo a natočený materiál byl přichystán pro další práci. Po natáčení se tým „ Postprodukce“ v čele s kameramanem pustili do titěrné práce výběru vhodných scén a záběrů, pečlivě vybírali vhodnou hudbu jako podkres.

Výsledkem tvrdé práce všech dětí je detektivní příběh „Růžový zloči2n“

Poslední den se ještě děti zapojily do obnovy toho, co zde v minulosti vybudovaly. Vyčistily studánku a natřely lavičky, aby opět mohly sloužit lidem při jejich procházkách touto krásnou krajinou. Moc bychom chtěli touto cestou poděkovat za finanční podporu úžasným lidem z Rozběháme Česko, jednotlivým dárcům v rámci charitativní kampaně Voda pomáhá a v neposlední řadě za hodnotný dar kameru a notebook Kanceláři primátora města Plzně, bez kterého by si děti svůj „první biják“ nemohli natočit.

Díky tým Adite pro náhradní rodiny Diakonie Západ.