Recenze botiček V.I.P. dogwear

Jednou z našich prvních spoluprací je v oboru psí fyzioterapie a rehabilitace s Refyvet MVDr. Lenka Penčáková CertCAAPR. Byli jsme velice zvědaví, co na naše botičky V.I.P. dogwear řeknou psí pacienti. Přinášíme vám první recenzi.

Jako veterinární pracoviště zabývající se výhradně fyzioterapií a rehabilitací zvířat – převážné psů, jsou pro mou práci nezbytné i ochranné pomůcky. Častý dotaz je právě na ochrannné botky. Vycházela jsem z jednoduchého předpokladu. Pokud jsou botky určeny pro aktivní, sportující psy, proč by nemohly být přínosem i pro mé klienty? Nejčastěji se jedná o neurologické pacienty, ale i seniory a také drobná poranění, která s mou vlastní prací až tolik nesouvisí.
Botky zamezí zraňování drápů, prstů při nesprávném kladení tlapek převážně při neurologických deficitech. Dále botky zamezí automutilaci a tím urychlí hojení již vzniklých lézí.

VÝHODY ✅

• Poddajné
• Dobře se nasazují
• Pružný lem
• Opravdu pevný a pružný suchý zip
• Pogumovaná botka perfektně drží na cestě, chodníku, i trvanlivost je rozumná

NEVÝHODY❌

• Bavlněná botka – doma na podlaze klouže
• Pogumovaná botka – pokud pes kříží tak se k sobě botky „přilepují“

Aby bylo testování objektivní, dostali botky na vyzkoušení 3 pravidelně docházejíci klienti.

Ashley, HWV, léze mezi prsty, bavlněná botka

Botička sedí skvěle asi 15 minut ji trvalo než si na to zvykla. Nesnažila se ji sundávat a to i když jsem nebyla doma, ale to je možná povahou každého psa. Asi jedinou chybu má a to, že klouže na podlaze, takže si na to musela dát trochu pozor.

Ferro, BOC, po operaci meziobratlové ploténky, v danou chvíli pohyb s vozíkem

Pogumované botičky jsou super. Odolávají i smýkání po asfaltu velmi dlouhou dobu, i když se ošoupou, stále plní funkci. Nám by stačila i kratší verze, aby se lépe natahovaly na nožky. Velmi oceňuji pružné, gumové suché zipy. Děkuji.

Gary, BSP, senior, neurologické deficity na všech končetinách z důvodu mnohočetných nálezů na páteři

Bavlněné botky se v interiéru nosit nedají, hodně kloužou, vyřešeno aplikací speciálních protiskluzových materiálů. U takto velkého psa by bylo fajn, aby byl stahovácí pásek i níže. Pogumované botky jsou na pevný podklad venku super, lehké, psovi nevadí. Výdrž botek vzhledem k opotřebení a frekvenci používání je rozumná.
Autor: MVDr. Lenka Penčáková CertCAAPR

Produkty, které byly testovány