REPORTÁŽ | Běžíme pro náhradní rodiny

O téhle akci nám poreferovala ambasadorka ze Slaného - Katka Salačová.

Jako každý rok, první neděle v září patří Charitativnímu běhu - Běžíme pro náhradní rodiny. Letos to byl už pátý ročník. A tak jsme se 4.9.2022 sešli na Mostné hoře v Litoměřicích, abychom podpořili funkčnost Centra pro náhradní rodinnou péči, které zajišťuje pomoc dětem vyrůstajících v náhradních rodinách prožít plnohodnotné dětství a posilují šanci uspět v životě.

A jak se nám to vydařilo?
Na start se postavilo 120 závodníků, z toho polovina byly děti. Mladší děti do 7 let si proběhli rovinku do cíle o délce 250 m a starší děti měli trasu 1 km i s těžším výběhem do schodů. A tak museli zabojovat všichni. Náležitě byli oceněni. Každé děcko si tak zasloužilo medaili ručně vyráběnou a věcné dary od sponzorů.

V kategorii dospělí byl v hlavním závodě na 4,5 km 49 závodníků a na 10 km vyrazilo 12 odvážných na trailovou trasu do kopců.

Zatímco si dospělí užívali čas na trati, děti mohly využít dětského koutku, možnosti malování na obličej a bublinkování. Po vyhlášení pokračovala zábava s živou hudbou Vapa Acustic Duo.

výsledky zde: https://irontime.cz/vysledky2133/

Během dopoledne jsme uspořádali i oblíbenou tombolu o hodnotné dárky a v nabídce byla možnost zakoupení ročníkového trika.

Výsledkem této akce je výtěžek 45.337,- Kč


Výtěžek je určen na realizaci víkendových a vzdělávacích pobytů pro osvojitelské rodiny s dětmi. Jeden z těchto víkendů se konal právě minulý víkend 10.-11.9. Více info naleznete na Fb nebo webových stránkách www.cpnrp.cz

Velmi děkuji za pomoc a soudržnost dobrovolníků z Rozběháme Litoměřicko a Rozběháme Libochcovicko. Jsou vždy součástí realizačního týmu a taky tvoří součást startovního pole. Jsem vděčná za komunitu Rozběháme Česko, která lidi spojuje a dává tak možnost tvořit i takovéto akce.

Druhou částí organizačního týmu jsou dobrovolníci z Centra pro náhradní rodinnou péči, kteří se starají o registraci a značnou část organizace.

Velký dík patří všem, kteří se zúčastnili nebo jen přišli se podívat a podpořit.

Zároveň proběhl i virtuální charitativní běh, kde se za celý měsíc povedlo vybrat 15 295 Kč.

Děkuji všem, kteří jsou v tom s námi. :-)


FOTKY: archív pořadatelky