REPORTÁŽ: Gladiator race v Josefově

Pro mě opět Gladiátor tak trochu jinak.

Tentokrát jsem ho časově i z kategorie přesouval, protože Josefovský GR se mi křížil s jedním závodem v Praze. Takže jsem si prvně odběhl závod v Praze na 6 km, kde jsem tedy v celkovém pořadí skončil třetí, a v kategorii první, a po vyhlášení se přesunul na Gladiátorský závod. Domluvil jsem se s přítelkyní, že si spolu zaběhneme mix.

Z Prahy pelášíme přes půlku republiky na další závod ze sérií GR. Dorazíme na místo a jdeme na registraci. Cestou potkáváme několik známých tváří a debatujeme. Po registraci máme ještě skoro hodinu a půl času a tak jdeme okouknout překážky v okolí startu a cíle. Josefovský GR se odehrává v místech bývalé pevnosti, a využívají se k závodu i podzemní chodby-katakomby. Pomalu se přesouváme zpět ke startu a bavíme se s přáteli o minulém víkendu kdy se odehrávalo MČR OCR v Klatovech.

Ještě rychle na záchod než vstoupíme do koridoru, co vede ke startovnímu místu.

Na startu pípáme čip a vybíháme. Strašně jsem se na to těšil a tak jsem neřešil tempo, hendikepy, prostě nic. Jen jsem si to chtěl užít a dát možnost Kačce. Podporovat jí a běžet to s ní, ne jako doprovod, jak jsem už několikrát běžel, ale jako parťák-partner. První překážka pneu pyramida, druhá Manky. Bohužel máme první hendikep. Rakujeme a poté běžíme na Corny. Takové dřevěné klády, které se jdou jedna vrchem, druhá spodem a na konci se seskakuje asi ze tří metrů. Neběželi jsme to úplně závodně, spíš jsme si to oba užívali a já radil Kačce, jak se nevysílit a krásně to zdolat. Další překážka je balančka, kterou dáváme na pohodu a valíme kousek dál v pevnosti. Překážkou číslo pět je Big pneu. Jako Mix máme takovou větší traktorovou, ale nic co bychom nedokázali. Valíme na další překážky a čeká nás novinka v podobě držení háků za dřevěné rukojetě. Musíš přeručkovat na druhou stranu po asi tři a půl metru dlouhé ocelové tyči nazývané Captain hook. Zdoláváme a opět valíme v klidném tempu dál. Podobným stylem zdolávání máme v cestě jízdu na kole, Nice boy a proběhnout muzeum. Taky přenést betonovou kouli. I v Mixu musí chlapi přenést větší a ženy menší. Několik dalších překážek a přichází na řadu druhá novinka. Twister. Na tyči jsou ve spirále připevněná oka jako rukojetě a to musíme přeručkovat zase na druhou stranu. Daří se a běžíme dál. Několik průběhů vodou, a přenášení břemen do kopce, taky proběhnout mělkou vodou krátce, pak zase dlouze a tak se pomalu prodíráme k cíli. Alpa sudy zdoláváme, ale na Your body se nedaří a Rakujeme. Work4out se taky nepovedlo a pro změnu přenášíme závaží asi na 40 metrů. Odbíháme za roh na AIX a po zdolání máme už poslední dvě překážky. Skate park. Vybíhám a připravuji se na pomocnou ruku Kačce, ať se zbytečně nevysiluje. Slézáme dolů a proskakujeme poslední překážku, kontejner naplněný vodou.Vbíháme do cíle a máme z toho radost. Trvalo nám to jednu hodinu deset minut a po pár minutách zjišťuji, že jsme sedmí z asi čtyřiceti šesti párů, co běželi Mix v kategorii Open.

Spokojení. Po vyzvednutí věcí v šatně a převlečení beze spěchu opouštíme závodiště a loučíme se s přáteli. Tu vás zastaví ten, tu zastavíte jí, a tak opuštění závodiště nám trvalo ještě asi hodinu. V autě nás čekala svačinka připravená ještě z domova a vyrazili jsme.

Další závod v Českém ráji. Těšíme se s přítelkyní oba.

Autor fotek a článku : ambasador Rozběháme Rakovník Kelwin Vláďa Klein