Rozběháme Most poprvé na mosteckém autodromu

Most je v kurzu. Pojďte se přijít proběhnout 17. února na autodrom, kde se na vás těší naše milá a krásná ambasadorka Mirka Maděrová a spousty dalších běžců z Rozběháme Most (přidej se do skupiny). Po běhu bude možná i zastavení na jedno v Severce. Více v tiskové zprávě (edit. zkráceno)

Amatérští a rekreační běžci mohou zdarma trénovat v areálu mosteckého autodromu. Premiéru si běžci odbyli ve čtvrtek 7. února v odpoledních hodinách, dorazilo jich 11. Další trénink připadá na neděli 17. února od 14:00 do 17:00 hodin, následné termíny autodrom vždy s předstihem zveřejní na svých webových a facebookových stránkách. Každý z běžců dostane kartičku, po absolvovaném tréninku do ní obdrží razítko. Kdo nasbírá deset a více razítek, získá třicetiprocentní slevu ze startovného na vytrvalostní běh The Most HALFMARATHON.

42

Běžci, kteří využijí možnost tréninku, přijedou bránou na polygon. Své vozidlo zaparkují na ploše u první kryté tribuny. Tréninková trasa vede z polygonu po obslužné komunikaci k offroadovému areálu Czech Motorland a zpět. „Od jara bude možné využívat i dráhu velkého závodního okruhu. V současné době je v rekonstrukci, již nevyhovující asfaltový povrch nahradí nový. Položit jej ale bude možné, až to dovolí počasí, tedy v teplejších dnech,“ vysvětlila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Iniciativa uspořádat bezplatné tréninky vznikla ve spolupráci se základnou Rozběháme Most v čele s její ambasadorkou Mirkou Maděrovou. Uzavřený areál autodromu podle ní poskytuje řadu výhod. „Spousta lidí s běháním začíná. Nechce se jim běhat po městě na veřejných a frekventovaných místech, řada z nich se i stydí. Je fajn se sejít, poradit si, podpořit se. Areál autodromu je výborný na rychlostní, ale i vytrvalostní tréninky. Odpadá také riziko střetu s vozidly či cyklisty,“ vyjmenovala. Od navázání spolupráce s autodromem si ambasadorka slibuje i další společné projekty. „Bavili jsme se s Verčou Rakovou o možnosti uspořádat vedle půlmaratonu i další závody po vzoru jiných měst. Například v metropoli se běhá Pražská liga na pět či deset kilometrů, ve Františkových Lázních zase vytrvalostní celodenní čtyřiadvacetihodinovka. Neznamená to, že musíte celou dobu běžet. Můžete si nastavit vlastní limit. Třeba se podaří na nějakém podobném modelu domluvit,“ upřesnila Maděrová.

43Na nedělním termínu tréninku ambasadorka očekává solidní účast, a to nejen lidí z Mostu, Litvínova, Bíliny, Teplic, Chomutova a dalších míst v blízkém okolí. „Dorazit by měli i běžci z řady dalších lokalit v republice, například z Plzně. Podívat se přijede i ředitel neziskové organizace Rozběháme Česko Jan Bielik alias Johny Alaskan, jemuž se náš nápad s tréninky na autodromu moc líbí,“ doplnila.