Se psem na Ještěd Sky Race?

compressport-jested-skyrace-r-3-147

Ještěd Sky Race – závod, který mě vždy lákal nejen tím, že se běží u nás v Liberci na Ještědu a to je zkrátka  srdcovka, ale i tím, že se kolem motá neuvěřitelně sympatická komunita tvrdých sporťáků, milovníků hor, extrémů, výzev, a že já ty výzvy a hory taky miluju.  Jen se rozhoupat a běžet! Okolnosti tomu nahrály a my se s Ginou za Rozběháme Česko/#dobehniginuteam letos postavily na start. Říkáte si se psem? Jakto?  No věc se má tak, že jsem si letos řekla dost, a dala si předsevzetí, že bez psa už běhat prostě nebudu (nebo alespoň velmi výjimečně), že to není nic pro mě..  Pořadatel Honza Dušánek je shodou okolností milovník pejsků, a tak jsme se domluvili a šli mimo hodnocení -  jen na ten skvělý pocit běžet s parťákem – no a taky zhodnotit trasu pro pejky a vyzkoušet ji na vlastní kůži před závodem Ještědský Canicross, který zde budeme pořádat - ale o tom všem až za chvilku! (Dobře také jsem věděla, že  více než dosti do kopce uvítám čtyřnohý motůrek!  :D )

Už od první chvilky jsem žasla nad skvělou organizací, na registracích to odsejpalo, startovní taška byla tak nařachaná dárky, že se jí málem ucha urvala :-D, všude stánky s běžeckým vybavením – no zkrátka neustále bylo na co koukat.

Pocit, že vlastně o nic nejde a že do toho jdeme pro radost, mě nejen zbavil nervů ze startu, na trase jsme se nikam nehonily a užívala jsem si doslova každou vtěřinu celého dne :-) .  Stáli jsme v nadupaném startovním koridoru a čekalo nás 12 těžkých kilometrů - 2x na Ještěd a zase dolů. Gina samozřejmě nekoukla na mapku a rozjela to hned po startu jako na sprintu, tak jsme těm namakancům první kilák málem utekli :-D, pak jsme ale sladili tempo a konečně se v pohodě zavěsily za  chlapy. Nahoru jsme šli snad kolmo, Gina do toho rvala neustále vší silou, a tak jsme zvládali držet docela dlouho tempo s chlapy vepředu. Věděla jsem ale , že to nebude na dlouho a taky že ne, před prvním dosažením vrcholu nás předběhly dvě holky a tak to zůstalo až do konce závodu ( holky klobouk dolů!! ).

Byl to canicross jako žádný jiný a celou dobu jsem dumala nad tím, zda je to vlastně ještě canicross, nebo nějaký  SKYcanirace? Neuvěřitelně nás to ale bavilo, Gina zabírala do kopce, a z kopce zase měla šanci si odpočinout. Na vrchol se běželo 2x, a jak je pro Ještěd Sky Race typické - přímo po kamenech. Šly jsme opatrně a dávali pozor na tlapky. Svaly mě pálily a Gina se soustředěně drápala po větších i menších kamenech, v klidu vybírala tu nejlepší cestičku a v IMG_1325pohodě jsme vše zvládli. Seběhy byly dle očekávání náročné a místy kamenité, ale to vše jen dodávalo závodu na zajímavosti a bylo vidět, jak rozmanitost trasy psa neuvěřitelně baví.  Doběhli jsme šťastný, unavený, a i po 12 těžkých kilometrech Gina makala v tahu až do cílového koridoru.

Když jsme se vzpamatovaly, zašly jsme se nadlábnout,  užily si živý koncert kapely, pokecali se známými a bylo to za námi.  Opravdu ojedinělý závod, a již teď těšíme že si přístě zopákneme!

Krásu Ještědských tras můžete na vlastní kůži zkusit už tuto sobotu na závodě Ještědský canicross - pro běžce Ještědský trail/ Ještědská 1000.   www.jestedska1000.cz

Již nyní je  jasné, že na Ještěd Sky Race přibude nová kategorie! S pejsky se tu poběží snad již na Winter Sky Race ofiko!
Doplněno - Běžíííí :)