Z běhu proti Demenci - 2/12 Benešov

Ve středu 22. května v podvečerních hodinách se v Konopišťském parku u města Benešova konal charitativní Běh proti demenci. Šlo o  první z běhů s věnováním – běžci dnes startovali za paní Hedviku, která letos o Velikonocích podlehla Alzheimerově nemoci.
Mírná tříkilometrová trasa, vedoucí půvabným lesoparkem, slibovala klidný, téměř relaxační výběh. Počasí mělo ovšem jiné záměry. Už od časného odpoledne zaléval kraj chladný déšť, v korunách stromů hučel vítr a informační stan organizace Dementia připomínal plachetnici v bouři. I za takových podmínek se v zámeckém parku sešlo na čtyřicet statečných, odhodlaných poprat se s živly. 

Muže, ženy, dívky, hochy, děcka školou povinná i školstvím dosud nepolíbená i čtyřnohého trhače čekala nejprve rozcvička pod vedením trenéra Rozběháme Česko a poté všichni vyrazili úzkou stezkou mezi stromy. Bahno pod podrážkami utěšeně pleskalo a nepřestávalo pršet, přesto se žádný z běžců nenechal odradit a v překvapivě krátkém IMG_8335čase probíhali první borci cílovou páskou. Čekalo je tu uvítání a symbolická odměna v podobě dřevěné medaile, diplomu, čaje a občerstvení. Nakonec dorazili všichni a dokázali, že největší cenu má vítězství nad sebou samým. I přes lezavou zimu panovala skvělá atmosféra, mnoho účastníků se ještě chvíli zdrželo na místě, aby si popovídali a někteří prohlašovali, že si nenechají ujít ani následující akce.
Všem srdečně děkujeme za účast. Náš potlesk patří nejen běžcům, ale i těm, kdo nám pomohli s realizací akce: Městskému úřadu Benešov, Městské knihovně Benešov, díky které jsme se mohli zahřát teplým čajem, Správě zámku Konopiště za umožnění pořádání akce, pánovi na zámeckém parkovišti, kterého z nás už musela bolet hlava, a benešovské Městské policii, která nám zachránila zátěže ke stanu, když jsme je ve spěchu zapomněli na náměstí. Děkujeme!