Z běhu proti demenci - 3/12 Kralupy nad Vltavou

Ve středu 29. května na sklonku odpoledne startoval v Kralupech charitativní Běh proti demenci. Tento běh byl v pořadí už třetí, přesto měl jedno důležité „poprvé“ – po celou dobu závodu nespadla ani kapka, což je pro všechny účastníky předchozích bahenních orgií nevídaná novinka.

Kralupský běh byl věnován paní Jitce, velké turistce a statečné, dobromyslné dámě, která před nedávnem podlehla Alzheimerově nemoci. Na tabuli s námětem běhu se však poprvé objevilo i věnování z řad běžců. Děkujeme za to a myslíme na Vás!

IMG_8745Šikovní pomocníci vytyčili trasu po nezpevněné cyklostezce kolem Vltavy, tam a zase zpátky v délce více než čtyř kilometrů. Už od časných hodin se začínali scházet odhodlaní účastníci, kolemjdoucí si zvědavě prohlíželi stany a občas se stavili na kus řeči. Na lavici čekala várnice čaje a krabice s populárními „šneky,“ které se neodvratně stávají tradicí našich běhů – ne, že bychom je hodlali zneužívat jako sarkastický symbol, pobízející účastníky k vyššímu výkonu! Kromě občerstvení čekalo na běžce ještě jedno zpestření: zdravotní sestřička, ochotná každého vyšetřit před během a po akci.

Běžců se sešlo požehnaně, opět více, než minule. Pokud bude tento trend pokračovat, poslední běh si diváci nejspíš spletou se stěhováním národů – a my se na to těšíme.

Na znamení vyrazili všichni podél řeky a na cestu jim svítilo slunce, které vyhlédlo z mraků. Trasa měla minimální převýšení, počasí bylo příjemně vlahé a svěží. Asi deset minut po startu se objevila nezávislá běžkyně, která o naší akci neměla ponětí a proběhla jako první cílem. Když jsme jí vysvětlili, o co se jedná, nezaváhala a vydala se ve stopách předchozích běžců, čímž stvrdila pravdivost biblického výroku, že mnozí první budou posledními a poslední prvními.

Jen chviličku poté se za mohutného sonického třesku přihnal do cíle nejrychlejší ze závodníků; nejspíš jsme měli před startem vysvětlit, že superhrdinové mají nosit charakteristické oblečky, které je odliší od normálních smrtelníků.

Posléze doběhli i ostatní, nikdo se neztratil a podle zábavy, která zavládla, si všichni běh krásně užili. Děkujeme účastníkům, protože jejich sportovní duch je největším motorem našich akcí a smysl pro humor, kterým oplývají, dodává běhům neopakovatelnou atmosféru. Dále chceme poděkovat i Městskému úřadu Kralupy nad Vltavou za skvělou spolupráci při vyřizování papírových nutností, DPS Kralupy nad Vltavou, díky jehož zaměstnancům jsme se mohli zahřát teplým čajem.