Co a jak, Krušný Etapák 2022?

Chystáš se na Etapák, ale nevíš přesně co a jak? Co si zabalit s sebou, jak bude probíhat přejímka nebo kde nejadeš startovní listinu? Pojďme se tomu podívat na zoubek.

ZÁKLADNÍ ETAPÁKOVÉ INFO

Závod se koná ve sportovním areálu EDUARD - kousek od Jáchymova - https://mapy.cz/s/kudenozupo

Parkování bude možné přímo u areálu, kolem zázemí závodu je dostatek místa pro stanování a kempování.

Čekají tě zde 3 krásné etapy, případně 2, pokud ses přihlásil na zkrácenou variantu pro juniory nebo "můj 1. etapák" a nebo si můžeš zaběhnout dokonce jen 1. etapu v rámci samostatného závodu. Tvůj čas z jednotlivých etap se pak bude sčítat do celkového výsledku etapového závodu ve tvé kategorii.

HARMONOGRAM 

PÁTEK

> 19:00 - 22:00 - výdej startovních čísel 
> 21:00 - oficiální přivítání závodníků - organizační informace, vývěs startovní listiny 1. etapy

SOBOTA

> 7:00 - výdej startovních čísel po předchozí domluvě na zc.oksecemahebzor@atekram
> 8:00 - START 1.etapy a běžecko canicrossového závodu - vlny po 10 závodnících/ 2 minutách dle startovní listiny
> 12:00 - vyhlášení běžecko canicrossového závodu
> 15:00 - vývěs startovní listiny 2. etapa
> 17:00 - START 2. etapy - intervalově po 15s dle startovní listiny
> 20:00 - koncert kapely
> 22:00 - vývěs startovní listiny 3. etapa

NEDĚLE

> 8:00 - START 3. etapy - Gundersen - prvních 10 závodníků dle reálných časových odchylek
> 12:00 - vyhlášení 

> V případě vysokých teplot může dojít ke změně času startů

ČASY STARTŮ A VÝSLEDKY

Starovní listina bude vyvěšena dle harmonogramu vždy na webu závodu, odkaz bude umístěn do události na facebook a tištěná verze na informační kostku v zázemí.

Průběžné výsledky jednotlivých etap budou vyvěšeny v tištěné podobě v zázemí závodu a odkaz bude umístěn na facebookovovou událost závodu.

PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL 

Přejímka startovních balíčků bude v pátek od 19 do 22 hodin. Nahlásíš své jméno a dostaneš startovní balíček. Jakýkoli objednaný merch ti bude navíc vydán se startovním číslem. Registrace na místě bude možná. Pejskaři navíc budou muset absolvovat se psem veterinární kontrolu.

Co s sebou na přejímku
Junioři předloží souhlas zákonního zástupce (VZOR ZDE), nebo může zákonný zástupce souhlas na místě podepsat. Pejskaři předloží potvrzení z veterinární přejímky.

Změny v přihlášce a přeregistrace
Jakékoli změny v přihlášce či přeregistrace byly zdarma do středy 8.6., při přejímce startovních čísel bude možné dělat změny v registraci na místě s poplatkem 50 Kč.  

Nemůžeš v pátek na přejímku?
Pokud nemáš možnost si startovní balíček převzít v pátek, může jiný závodník tvůj startovní balíček vyzvednout za tebe. Pozor, pokud běžíš se psem, bude muset projít veterinární kontrolou s tvým psem a tvou výbavou.
Přejímka v sobotu ráno
Je omezena kapacitou 50 lidí a pouze po předchozí domluvě. Napiš nám na zc.oksecemahebzor@ofni nejpozději do středěční půlnoci (8.6.) a vyčkej na potvrzení. Startovní balíček ti připravíme a budeme s tebou v pátek ráno počítat. Přejímka startovních čísel i veterinární kontrola bude v sobotu připravena od 7.00 a své startovní číslo si můžeš vyzvednout až do času svého startu (Startovní listina bude vyvěšenana webu závodu nejpozději den dopředu).  

VETERINÁRNÍ KONTROLA PRO ČTYŘNOŽCE A CO S SEBOU NA NÍ? 

Ještě před vyzvednutím startovního balíčku povede cesta každého pejskaře na veterinární kontrolu. Jak je uvedeno v pravidlech závodu, na etapáku je možné startovat pod jednou přihláškou pouze s jedním psem.
  • Bude zaznamenám čip psa a ten bude namátkově kontrolován i na startu jednotlivých etap.
  • Zkontrolována bude platnost povinných očkování. Pes s propadlým očkováním nebude vpuštěn na start!
  • V případě jiné nežli nejvyšší váhové kategorie bude překontrolována váha psa.
  • Proběhne i kontrola výbavy - především předepsané délky vodítka, která je maximálně 2 metry v nataženém stavu.
  • Pes bude označen barvou, která se používá pro značení dobytka (je tedy zcela nezávadná).
Z veterinární přejímky budeš odcházet s písemným potvrzením, které předložíš u přejímky.

VETERINÁRNÍ A ZDRAVOTNICKÝ DOHLED, INFO

Veterinární dozor a zdravotník bude přítomen v cíli závodu v půběhu každé etapy. Mezi etapami využij kontakty níže nebo vyhledej v zázemí jakéhokoli organizátora.

ZÁZEMÍ A UBYTOVÁNÍ

V okolí zázemí bude možné kempovat ve stanu, v obytném autě, přívěsu či karavanu. Budou zde připraveny toalety - mobilní toalety u vjezdu do zázemí další pak uvnitř budovy v zázemí. V případě špatného počasí je zde i možnost schovat se v budově. Bude zde stálý přístup k pitné vodě a možnost napojit se na elektřinu (například pro nabití telefonu). V okolí zázemí jsou 2 průzračně čisté přírodní rybníky i místní "vodopád". Kempování zpoplatněno na 100 Kč / auto / víkend (poplatek bude vybírán při příjezdu).

K dispozici je i ubytování v Leskrosáckém hotelu přímo v zázemí - poslední místa! - více info ZDE
Tipy na ubytování v okolí najdete ZDE kontaktní osoba pro ubytování: Radek Grulich: +420 608 956 343

V sobotu si v zázemí od 8:00 do 17:00 můžeš zajít na masáž nebo zatejpování do stanu partnera Geloren. U gelorenu bude probíhat i poradenství v oblasti fyzioterapie psů. Od 8:00 do 18:00 bude možné nakoupit běžecké nebo canicrossové vybavení a merch Leskros s Rozběháme Česko, nebo mrknout do stánku partnera Calibry na dobroty či vybavení pro pejsky.

JÍDLO  

Od pátku do neděle bude v zázemí otevřené okénko s nápoji, drobnými potravinami, gulášem a polévkou. V sobotu od oběda do večera přibude i občerstvení s grilovaným masem, vegetariánskou variantou a točeným pivem. Občerstvení nepříjímá platbu kartou. Mimo občerstvení přímo v zázemí je další stánek s telým jídlem i cca 10-15 minut procházky od zázemí: Cihelny, směrem na Jáchymov. Zde vaří rovněž výborné teplé jídlo. Dále pak samozřejmě v okolních městech a vesnicích: Jáchymov, Boží dar, Abertamy.

NÁKUPY A TESTOVÁNÍ VYBAVENÍ PRO BĚH I CANICROSS

Co by to bylo za zážitek ze závodu bez trochy toho nakupování? Jako na každém závodě se tak můžete těšit i zde na Běžecké centrum Rozběháme Česko. Specializované vybavení, které nenajdete v leckterém obchodě společně s holkami, které skutečně rozumí tomu co prodávají. Běžecké boty, oblečení, výbava, canicrossové postroje, sedáky, vodítka, pamlsky a suplementy pro psy. Jako vždy bude možnost i otestovat některé zboží přímo v terénu. Pokud tedy stále hledáš to ideální vybavení, které bude sedět, budeš na pravém místě. Pozor ale, stánek bude na etapáku pouze v sobotu od 9 do 19 hodin a PŘIJÍMÁ PLATBY KARTOU.

POTŘEBUJEŠ ZAPŮJČIT NA ETAPÁK NĚCO Z VÝBAVY?

Samozřejmě se může stát, že ti něco z výbavy chybí, něco se rozbije, něco se zapomene. I na to jsme připravení. V pátek během přejímky budou připravené věci k pujčení, které zajišťuje Běžecké centrum Rozběháme Česko. Pokud si chceš být skutečně 100% jistý, že na tebe bude čekat výbava k zapůjčení na celý víkend, a že ji třeba právě tvou velikost někdo nevyfoukne před nosem, napiš na zc.oksecemahebzor@atekram nejpozději ve středu 8.6. svůj požadavek - co potřebuješ, a případně i v jaké velikosti - u postrojů váhu psa a plemeno (nebo jakému se podobá). Budeš mít v pátek nachystanou tašku s věcmi. V sobotu před startem již nebudeme schopní zapůjčení věcí zrealizovat (nebo potom až po 9. hodině).

PROTESTY NA ETAPÁKU - CANICROSS

Na dodržování pravidel dohlíží na Leskrosech pořadatelé rozmístění na trase. V případě, že jsi svědkem či dokonce poškozený porušením pravidel, je nutné tuto skutečnost v cíli nahlásit pořadateli formou vznesení protestu.

Jak podat protest a proč?
Nahlášení porušování pravidel není v našem sportu bráno jako “žalování”, ale je důležité pro udržení čistoty našeho sportu a Fair Play. V případě, že jsi byl svědkem či terčem jakéhokoliv problému, vyplníš jednoduše po doběhu formulář u veterinární kontroly/rozhodčího. Protesty budou přijímány do nedělních 10:00. Poznámky pořadatelů z trasy budou případně použity při přezkoumání. Rozhodčí protest vyhodnotí dle stanovených pravidel závodu a dle svého uvážení. Většinou se veškeré problémy řeší domluvou, avšak někdy se vyhodnocení může promítnout i do výsledků závodu. Velmi vážné případy pak mohou skončit i diskvalifikací.

Pro podání protestu bude nutné vyplnění formuláře a zaplacení poplatku 100 Kč. Poplatek bude vrácen závodníkovi v případě uznání protestu. Ve formuláři bude nutné identifikovat osobu jménem nebo startovním číslem. Při řešení problému bude nutná přítomnost obou stran. Obě strany budou pořadatelem 3x mikrofonem vyzvány k dostavení k vyřešení problému. Nepřítomnost jedné strany bude brána jako souhlas. PRO UZNÁNÍ A ŘÁDNÉ PŘEZKOUMÁNÍ PORUŠENÍ PRAVIDEL JE TŘEBA - nezávislého očitého svědka, videozáznam nebo přiznání k prohřešku.

KONTAKTY

Všechny kontakty najdeš i na svém startovním čísle
Organizátoři

Jan Bielik
Markét Myslivcová: 608 583 445

Trasa

Pro případ jakéhokoli problému na trase bude Ríša na kole a připraven vyrazit ti pomoci
Richard Pytelka: 724 913 845

Veterinární dozor a rozhodčí

V případě jakéhokoli problému zdravotního rázu u tvého psa se buďto dostav v daných časech do stanu veterinární kontroly, nebo volej napřímo. 
Františka Petráková: 728 284 351

Zdravotnický dozor

721 609 165