Hájenka Run počtvrté pomohl

 Běžci vybrali více než 28 tisíc korun!
Tradičně koncem října, ovšem v doslova letním počasí, se v areálu Lanového centra H-Park v Poštorné sešla více než stovka běhuchtivých sportovců, aby se zúčastnili charitativního běhu Hájenka RUN. Někteří cílili na co nejlepší časy a obdržely „na bedně" stylové dřevěné medaile, další chtěli překonat hlavně sami sebe. Všichni ale společně zaplaceným startovným pomohli těžce postiženému Petru Jankovičovi z Lednice. 

Organizátorům závodu ze skupiny Rozběháme Břeclav se podařilo vybrat přes 28 000 Kč, které na místě předala zakladatelka Nadačního fondu Zdeňky Frýbertové přímo mamince postiženého Petra. „Chci poděkovat všem, kdo se dnes zúčastnili Hájenka Runu. Dík patří všem organizátorům, pomocníkům, paní Frýbertové a všem běžcům, kteří nás podpořili, ať už to bylo startovné nebo dobrovolné dary. Přispějí nám tím na opravu našeho osmnáct let starého auta, které už to nutně potřebuje a my jej zase potřebujeme mít v provozu kvůli častým cestám Petra k lékařům nebo do nemocnice," vysvětlila dojatá maminka Iva Jankovičová, která se stará o Petra 24 hodin denně už více než dvacet let. 

Počasí bylo po loňském propršeném ročníku naprosto ideální, na startu vládl krátký rukáv s kraťasy. Na výběr mělo 104 sportovců z Česka i Slovenska jako obvykle dvě lesní trasy. Dvě třetiny běžců se vydaly na rovinatou 6km trať, zbytek zvolil o něco krosovější 11km trasu mezi třemi hájenkami v poštorenském a valtickém polesí. Dokončili všichni ve zdraví a mohli si na krk pověsit ručně malovanou keramickou medaili. 

Co se sportovní stránky týče, nejrychlejší na kratší trase byl rohatecký běžec Luděk Durďák (21:05 minut), mezi ženami obhájila loňské vítězství Leona Mihalíková z břeclavské Lokomotivy (24:00 minut). Také 11km trasa měla stejného vítěze jako vloni, Ondřej Stebel z AK Perná měl v cíli na časomíře 42:50 minut. Ženám na delší trase letos kralovala Klára Toulová (46:44 minut). Pro zajímavost, nejmladší účastnici závodu Anně Pospíšilové bylo teprve jedenáct let a zvládla kratší trasu v doprovodu bratra, naopak nejstarším veteránem na startu byl Pavel Filipovič z Moravské Nové Vsi, který letos oslavil sedmdesátiny a zvládl celých 11 km.

„Jsme rádi, že jsme mohli spojit pomoc potřebnému a zároveň vrátit běžecké komunitě to, že sami objíždíme mnoho závodů za rok, tak pro ně sami také závod uspořádáme. Díky ochotě sponzorů a hlavně velké partě kamarádů letos nebyl prakticky s ničím problém, vše vyšlo, a tak se společně můžeme těšit příští rok na půlkulatiny Hájenka RUNu," dodal ředitel závodu Martin Daneš. 

Tak na shledanou v říjnu 2024!

Foto: Tomáš Sigmund