Jak jsme si užili Leskros Březňák 2021

Situace letos hromadným akcím zatím ani trošičku nepřeje, my jsme tak Leskrosí sezonu museli zahájit tak trochu netradičně - v takzvané virtuální formě.

Nic sice nenahradí živé závody, ale na druhou stranu bez akcí je nám smutno a často chybí motivace běhat, když se neblíží žádný cíl, kde bychom mohli tu dřinu "prodat". Virtuály tak mají přeci jen něco do sebe. Bylo konečně na co se těšit a důvod, proč se zapotit. Super je, že nemusíte nikam daleko jezdit, můžete si zaběhnout závod na své oblíbené trase za domem, nebo si vyrazit třeba s kamarádem, bez obecenstva a bez rušivých elementů. A přitom poměřit jak máte naběháno s běžci ze všech koutů Republiky. 

Když padlo rozhodnutí, že bude Březňák virtuální, bylo to pod jednou podmínkou - pojďme pro Leskrosáky udělat pořádný event! Vytvořit trochu atmošku. Pojďme přenést náš živý Leskros, tak jak ho známe, do virtuální podoby. Jsme nesmírně šťastní, že se tato forma zalíbila i našim partnerům a šli do toho statečně s námi v plné parádě. Moc děkujeme za krásné ceny, které jsme měli možnost vám poslat. Už tolik nadšení jsme nebyly, když jsme  si uvědomili, že ty ceny skutečně nebude snadné poslat - a celý víkend jsme balili a balili a balili, a lámali si s pošťáky hlavu s tím, aby k vám hlavně v pořádku doletěly! �Vše se nakonec povedo a virtuálního Březňáku se zúčastnilo 634 závodnůků, z toho 354 canicrossařů. 80 z canicrossařů byly závodníci v kategorii můj 1. závod, 22 juniorů a 15 závodníků bylo zahraničních. Bežeckých kategorií se zůčastnilo 280 závodníků, z toho 18 juniorů.

Video z vyhlášení a z losování HRY O CENY najdete ZDE

VAŠE DOJMY

Tentokrát jste doslova zaplavili internet pozitivní energií a svými zážitky.

LESKROS OPĚT POMÁHÁL

To by bylo, abychom běželi jen tak. Letošní ročník podporuje každým svým závodem Tachovský útulek U Šmudliny, který se již 15 let stará o nechtěná a týraná zvířata - psy, kočky, slepice a domácí zvířata. Srdcem útulku je energická majitelka Gabriela Jägerová, která celý útulek vybudovala sama, s bandou nadšenců a dobrovolníků. Majitelku útulku, Gabču, známe velice dobře. Je hrdou členkou Rozběháme Tachovsko a my jí fandíme a držíme palce, protože to dělá srdcem.

Po úspěšné, úžasné lednové výzvě, během které jsme pro tachovský útulek vyběhali 77 550 Kč, se nám podařilo vybrat skvělou částku 32 730 Kč. Víme, že naše vyběhané peníze jsou potřeba a pomohou ve velkém. I proto jsme se rozhodli v podpoře pokračovat a nově je tak možnost podpořit Šmudlinu v rámci přihlášení na každý náš budoucí Leskros.

JAK TO VLASTNĚ DOPADLO?

Po celý víkend jsme mohly pozorovat skvělé výkony na různých koutech Republiky ale i v zahraničí. Na tratích 3 km (junioři a můj 1. závod) se proletěla skvělým časem (13:57) například Michaela Belzárová z Musher klubu Trenčín/Rozbehame Jablonové nebo se psem v canicrossu Kačka Vondrušková (11:42) z Canicross Kokořínsko. Na trati 5 km zazářila v canicrossu německá závodnice Sarah Gillam z týmu I-Dog / Fitmin, nad jejíž výkonem (13:43), nám zůstává rozum stát a víme, že o této závodnici zajisté ještě uslyšíme! Ihned za ní bojovala česká Zuzana Kynclová z týmu Runpoint se stejně tak neuvěřitelným časem 14:36. Nejrychlejším bězcem bez psa na trase 5 km byl pak Marek Dietl s časem 18:37.  Nejrychlejším běžcem na MIDové trase 10 Km se stal Miloš Madron z Rozběháme Prahu s časem 41:29 a v canicrossu Petr Komrska s časem 37:20.

Protože i tento závod se započítává do celkových výsledků seriálu LESKROS 2021, dostali závodníci za své umístění body, které se jim budou sčítat nejen co celkového hodnocení, ale budou se načítat i jejich týmu (pokud při přihlášení nějaký zadali). V týmové výzvě po prvním závodě vede tým Vlajem za psem s 843 body. Kompletní body z týmové výzvy k nahlédnutí ZDE

CO NÁS ČEKÁ DÁL?

Sezona se nám snad brzy naplno rozjede. Moc se těšíme, až se s vámi uvidíme konečně na živo na zbylých třech závodech našeho seriálu. Náš první, a pořádně Krušný, etapák chystáme v červenu. Vzáří se na vás těšíme na bahnitém Botokrosu na motokrosové dráze v Benešově a v říjnu se proběhneme v brázdách našich oblíbených sadů v Nebílovech. Na jednotlivé závody je možné se přihlásit na www.leskros.cz

PODĚKOVÁNÍ PARTNERŮM NAKONEC

Chtěli bychom moc poděkovat firmě HuskyCZ, která vyrábí parádní sportovní oblečení a doplňky pro outdoorové sporty  a která nás podporuje již 4. rokem v naší každodenní činnosti. Děkujeme za krásné ceny, kterými jsme ocenili naše běžce. Dále chceme poděkovat firmě Platinum CZ, za vzorky jejich kvalitních krmiv, který dostal každý canicrossař do svého startovního balíčku a za mňamozní ceny pro naše chlupáče canicrossaře. Firmě On Running za celoroční podporu, krásné ceny pro naše běžce, ale hlavně za zapůjčení testovacích bot, ve kterých se budete moci proběhnout na živých Leskrosech! Dále firmě Alisy za podporu a kvalitu našeho merche. Značce canicrossového vybavení I-dog, za parádní, hodnotné a praktické ceny pro naše canicrossaře. Firmě CEP, výrobci kvalitního kompresního oblečení, díky kterému jsme ocenili naše běžce krásnými čelenkami a multifunkčními šátky. A v neposlední řadě firmě Runpoint.cz, obchodu s vybavením pro běžce a canicrossaře, která obdarovala naše umístěné závodnícky finančními poukázkami na nákup. Nakonec časopisu Run magazine, který nejen že je plný super běžeckých tipů, ale dostali jste ho všichni do startovního balíčku.