Junior akademie Rozběháme Česko

Junior akademie Rozběháme Česko

Projekt pro děti od předškolního věku, provázející je až do teenagerských let v konceptu zdravého pohybu. Nabízíme dětem běh a další aktivity, které budou nejen zábavné a hravé, ale budou respektovat možnosti a vývoj dítěte v daném věku. Bez tlaku na výkon, jak je tomu u většiny sportovních oddílů. Máme připravený koncept, kdy se s dětmi zapojí do sportování i rodiče.Oddíl je součástí Atletického klubu Rozběháme Česko, zapojeného v České akademii sportu. Jsme zapojeni v projektu Pohybová gramotnost ČAS. Při vstupu do Akademie konzultujeme zájmy dítěte a přání rodičů. Vstupní údaje pak evidujeme po celou dobu jeho působení vč. videodokumentace pohybových vzorců, výkonů na závodech, preferencí ke sportovní disciplíně.

Propojujeme rodiče a děti, kteří chtějí sportovat společně, ale nemají dostatek edukace. Skupiny sportují společně, ale každá pod vedením svého trenéra, který volí náročnost aktivit podle aktuálního stavu skupiny.

Z praxe se shledáváme s tím, že děti nemají správné pohybové vzorce a už od útlého věku začínají s nezdravým držením těla z něhož vznikají později i zdravotní problémy. Zapojit je aktivně do pohybu, kterého ne všechny děti mají dostatek a v kombinaci s nevhodným jídelníčkem tu máme obézní dítko které musí čelit mnohdy i psychickému tlaku okolí. Všemu se lze vyhnout díky včasné prevenci a edukaci.

Cílem Akademie je naučit děti:
- zdravý pohyb a radost z něho,
- správné dýchání,
- vhodné držení těla,
- zdravé chůzi s přechodem do běhu,
- pitný režimu a výběr vhodné svačiny během a po sportování
- fair play
- díky rozložení na několik věkových skupin bude svěřenec postupovat v rámci jedné organizaci dál
- vedení údajů o dětech již od nástupu do Akademie
- dohled a konzultace fyzioterapeuta se zkušenostmi s dětmi

Atleťáček 5-7 let Jani Heinrichová : Úterý 16:00 - 17:00
zaměření na rozvoj koordinace, uvědomování si možností vlastního těla, zdravá chůze
1x týdně 60 min 

Kidi 8-10 let Lucka: Úterý 17:00 - 18:00
budování správných návyků postavení chodidla při chůzi, běhu, nácvik základních prvků pro atletické disciplíny
1x týdně 60 min 

Teens 11 - 14 let Zdenka: Úterý 17:00 -18:00
rozvoj silových a vytrvalostních složek běhu, rozvoj atletických disciplín
1x týdně 60 min

Organizační info:
• velikost skupiny - max 12 dětí
• první lekce zdarma
• kurzovné na pololetí
• doprovodné aktivity (přednášky, výlety, příměstské tábory se budou hradit zvlášť)
• po uhrazení členství se svěřenec stává členem atletického oddílu RČ

• cena za účast 1x týdně 1790,- /sourozenecká sleva
• místo setkání: Plzeň, Krašovská Aktivity

REGISTRACE DO JUNIOR AKADEMIE

Plánované akce nad rámec tréninků:
závody s rodiči
závody v seriálu Leskros
účast na seriálu závodů Krajských oddílů Plzeňského kraje
přednášky o zdravé výživě, psychologii sportu,
setkání s úspěšnými sportovci - motivace

Jsme součástí:

Projekt probíhá za podpory:


Kdo bude mít vaše děti na starosti - trenéři


Zdenka Kamiškatrenérka JUNIOR AKADEMIE Rozběháme Česko
certifikáty: TAP, TŽ, Kondiční trenér běhu 3. a 2. třída

Zdeni, běhala jsi od malička?

Běhala, ale tak nějak bez závodních ambicí. Bavil mě sprint (asi proto, že to bylo rychle za mnou). výrazný moment si pamatuji, kdy jsem si rozstříhala tepláky, abych nemusela na páteční výběh. Od té doby se ale mnohé změnilo. K běhání jsem si našla lásku tak velkou, že se této aktivity prostě nevzdám.

Proč zrovna Junior Akademie?

Odpověď vyplývá z výše uvedeného sloupce. Sport ke mě patří a věřím, že mi ovlivnil přístup k životu. Fair play, radost, týmovost. Tohle všechno bych ráda dětem předala. Nechci a nebudu trenér, kterého uslyšíte na hony daleko, jak křičí na své svěřence. Chci (a věřím, že se mi to doteď dařilo) s dětmi společně objevovat možnosti jejich těla, ale také psychiky.

Jaký je tvůj cíl v Junior Akademii?


Jéje! chtěla bych bandu spokojených dětí, které odhodí mobily a půjdou raději ven sportovat. kdyby se k tomu přidal i luxus v podobě nějaké medaile - budu spokojená.

Lucka Votavová


Jsem Lucka a sport mě provází celý život. Od mala jsem běhala a dělalaatletiku. Po studiu na Sportovním gymnáziu jsem se rozhodla, že budu běhat jen tak pro radost. Před 3 lety jsem začala chodit na běžecké tréninky k Johnymu (Alaskanovi) a od té doby je pro mě běhání relaxem a vášní. S trénováním a vedením dětí mám bohaté zkušenosti - od instruktorky lyžování až po vedení kroužku míčových her na základní škole. Doufám, že si Vaše děti každý trénink užijí a nebude se jim chtít domů.

Janina Heinrichová


Jmenuji se Janča a sport je nedílnou součástí mého života. Svou sportovní kariéru jsem započala sportovní gymnastikou a následně pokračovala TeamGymem. Později si mě svou všestraností získala atletika, nejprve jsem se věnovala vícebojům, poté běhům na 200, 400 a 800 metrů. Již od dětství jsem se chtěla stát učitelkou tělesné výchovy, nakonec jsem se ale rozhodla pro farmaceutickou fakultu a vedení lekcí pro děti je mým koníčkem. Mám zkušenosti s trenérstvím sportovní gymnastiky dětí ve věku 4-8 let a lektorováním všestranné pohybové přípravy dětí ve věku 3-6 let. Absolvovala jsem školení trenérů atletických přípravek a školení trenérů 3. třídy sportovní gymnastiky. Ve volném čase ráda běhám, cvičím jógu, jezdím na běžkách a také se
věnuji vzdušné akrobacii. Ve svých hodinách bych chtěla dětem předat zejména radost z pohybu a naučit je týmovosti a lásce ke sportu.