Junior akademie

Junior akademie Rozběháme Česko

Projekt pro děti od předškolního věku, provázející je až do teenagerských let v konceptu zdravého pohybu. Nabízíme dětem běh a další aktivity, které budou nejen zábavné a hravé, ale budou respektovat možnosti a vývoj dítěte v daném věku. Bez tlaku na výkon, jak je tomu u většiny sportovních oddílů. Máme připravený koncept, kdy se s dětmi zapojí do sportování i rodiče.


Oddíl je součástí Atletického klubu Rozběháme Česko, zapojeného v České akademii sportu. Jsme zapojeni v projektu Pohybová gramotnost ČAS. Při vstupu do Akademie konzultujeme zájmy dítěte a přání rodičů. Vstupní údaje pak evidujeme po celou dobu jeho působení vč. videodokumentace pohybových vzorců, výkonů na závodech, preferencí ke sportovní disciplíně.

Propojujeme rodiče a děti, kteří chtějí sportovat společně, ale nemají dostatek edukace. Skupiny sportují společně, ale každá pod vedením svého trenéra, který volí náročnost aktivit podle aktuálního stavu skupiny.

Z praxe se shledáváme s tím, že děti nemají správné pohybové vzorce a už od útlého věku začínají s nezdravým držením těla z něhož vznikají později i zdravotní problémy. Zapojit je aktivně do pohybu, kterého ne všechny děti mají dostatek a v kombinaci s nevhodným jídelníčkem tu máme obézní dítko které musí čelit mnohdy i psychickému tlaku okolí. Všemu se lze vyhnout díky včasné prevenci a edukaci.

Cílem Akademie je naučit děti:
- zdravý pohyb a radost z něho,
- správné dýchání,
- vhodné držení těla,
- zdravé chůzi s přechodem do běhu,
- pitný režimu a výběr vhodné svačiny během a po sportování
- fair play
- díky rozložení na několik věkových skupin bude svěřenec postupovat v rámci jedné organizaci dál
- vedení údajů o dětech již od nástupu do Akademie
- dohled a konzultace fyzioterapeuta se zkušenostmi s dětmi

Atleťáček 5-7 let Diana/Zdenka : Pondělí 15-16
zaměření na rozvoj koordinace, uvědomování si možností vlastního těla, zdravá chůze
1x týdně 60-90 min pod vedením 2 trenérů

Kidi 8-11 let Zdenka/Diana : Pondělí 16-17
budování správných návyků postavení chodidla při chůzi, běhu, nácvik základních prvků pro atletické disciplíny
1x týdně 60-90 min pod vedením 2 trenérů

Teens 11 - 14 let Zdenka : Pondělí 17-18
rozvoj silových a vytrvalostních složek běhu, rozvoj atletických disciplín
1x týdně 60 min

Family 5-11 let Zdenka, Dian, Středa 17-18
cvičení skupina děti a vedle cvičí skupina rodiče - skupiny se vidí, cvičení se prolínají, ale každá skupina má svého trenéra
1x týdně 60-90 min pod vedením 2 trenérů

Organizační info:
• velikost skupiny - max 20 dětí při zapojení 2 trenérů
• první lekce zdarma
• kurzovné na pololetí
• doprovodné aktivity (přednášky, výlety, příměstské tábory se budou hradit zvlášť)
• po uhrazení členství se svěřenec stává členem atletického oddílu RČ
• cena za účast 1x týdně 1490,- při účasti 2x týdně je cena 2800,- (sleva 200 Kč)
• místo setkání: Plzeň, Krašovská Aktivity

REGISTRACE DO JUNIOR AKADEMIE

Plánované akce nad rámec tréninků:
závody s rodiči
závody v seriálu Leskros
účast na seriálu závodů Krajských oddílů Plzeňského kraje
přednášky o zdravé výživě, psychologii sportu,
setkání s úspěšnými sportovci - motivace

Jsme součástí:


Kdo bude mít vaše děti na starosti - trenéři

Diana Rugovacovátrenérka JUNIOR AKADEMIE Rozběháme Česko

Dian, běhala jsi od malička?

Jako malé dítě jsem musela od školky do konce střední školy čelit dennodenní šikaně, která byla z důvodu mé vyšší váhy a nulového zájmu o sport. Někdy to vyústilo i na fyzickou šikanu.

Ve svých 20 letech jsem s tím chtěla skoncovat a začala studovat nutriční terapii a následně si udělala rekvalifikační kurz osobního trenéra. Vše jsem aplikovala nejprve na sebe, abych získala vlastní zkušenosti. Následně jsem během své 5l praxe pomohla zhubnout a rozhýbat se mnoho lidí. Při mateřské dovolené jsem se zapojila do týmu Rozběháme Česko, který je jako moje druhá rodina.

Podařilo se mi zhubnout přes 20 kg a kompletně změnit svůj pohled na sport a stravování. Vím, že stačí málo a dá se předejít těmto ošklivým zážitkům, které vůbec nemusejí být. Běhání mi v tomto procesu hodně pomohlo, nejen s hubnutím jako takovým, ale i s uvolněním myšlenek.

Proč zrovna Junior Akademie?

Děti jsou jako nepopsaný papír můžeme je navést na zdravější a šťastnější styl života. Osobně mi něco takového v dětství chybělo. Ne každé dítě chce být vedeno na výkon, některé chce jen dovádět a najít to co mu skutečně půjde a bude ho bavit.
Junior akademie nemá být jen o běhání XY kilometrů, má být hlavně o zábavě, zdravém pohybu, komunitě, přátelství, dětské radosti. Proto jsme vytvořili program, který navazuje dál a dál.

Jaký je tvůj cíl v Junior Akademii?

Tím, že jsem si prošla v dětském věku nepřijetím v kolektivu, vím, jak děti umí být nekompromisní ke svým spolužákům. Pokud by se díky akademii mohlo byť jedno dítě tomuto vyvarovat, bude to naprosto báječné. Sama mám 4 letého raubíře a snažím se ho vést ke sportu nenásilnou formou :-)

Zdenka Kamiškatrenérka JUNIOR AKADEMIE Rozběháme Česko
certifikáty: TAP, TŽ, Kondiční trenér běhu 3. a 2. třída

Zdeni, běhala jsi od malička?

Běhala, ale tak nějak bez závodních ambicí. Bavil mě sprint (asi proto, že to bylo rychle za mnou). výrazný moment si pamatuji, kdy jsem si rozstříhala tepláky, abych nemusela na páteční výběh. Od té doby se ale mnohé změnilo. K běhání jsem si našla lásku tak velkou, že se této aktivity prostě nevzdám.

Proč zrovna Junior Akademie?

Odpověď vyplývá z výše uvedeného sloupce. Sport ke mě patří a věřím, že mi ovlivnil přístup k životu. Fair play, radost, týmovost. Tohle všechno bych ráda dětem předala. Nechci a nebudu trenér, kterého uslyšíte na hony daleko, jak křičí na své svěřence. Chci (a věřím, že se mi to doteď dařilo) s dětmi společně objevovat možnosti jejich těla, ale také psychiky.

Jaký je tvůj cíl v Junior Akademii?


Jéje! chtěla bych bandu spokojených dětí, které odhodí mobily a půjdou raději ven sportovat. kdyby se k tomu přidal i luxus v podobě nějaké medaile - budu spokojená.


PŘIHLÁŠKA DO JUNIOR AKADEMIE

JMÉNO A PŘÍJMENÍ DÍTĚTE

E-MAIL NA RODIČE

TELEFON NA RODIČE

VĚKOVÁ KATEGORIE

TERMÍN

POZNÁMKA


Informace o tom, jak chráníme vaše osobní údaje, naleznete v našich pravidlech ochrany osobních údajů
11
Čer

Junior Akademie Příměstský tábor v pohybu

11.7.2022 08:30:00 - 15.7.2022 16:30:00