Konečně na živém Leskrosu? Tak rovnou etapák!

Po dlouhé době jsme se společně postavili na start, a rovnou nás čekal etapový závod v Krušných horách!
Pro závodníky byly nachystány 3 etapy. Každá měla prověřit jejich schopnosti trochu jiným způsobem. Juniory a kategorii "můj první etapák", určenou pro závodníky s mladými psy, nebo začátečníky, čekaly 2 zkrácené etapy.

Na start 1. ročníku závodu se postavilo bezmála 190 odvážlivců -  50 běžců, 8 juniorů, a 127 canicrossových dvojic.

V sobotu ráno si první etapa přichystala pořádnou challenge hned od prvních metrů - začínala totiž hned do Eduardské sjezdovky, pokračovala dále do kopce a na trase poté přichystala ještě pár technických seběhů, v cíli bylo každému jasné, že tohle nebude procházka růžovou zahradou. Pár kousků melouna či pečených dobrot na občerstvovačce v cíli ale stačilo ke zvednutí nálady a doplnění energie. Závodníky pak čekal celý den odpočinku a regenerace, až do večerní etapy, která měla prověřit schopnoti na rychlé, krátké a pořádně klikaté trase v těsném okolí zázemí.

Pro psy byl v cíli každé etapy připraven bar pro rychlé doplnění energie a podporu regenerace od Kvap nutrition, který mohly čtyřnozí závodníci ochutnat přímo z rukou vývojářů Michala Ženíška a Hanky Štípalové a případně se tak o přípravu i něco dozvědět. 

Závodníci přes den doplnili energii excelentními burgery a tacos z foodtrucku "Food for mood" a o zábavu se postaral stánek běžecko- canicrossové speciálky Runpoint, kde se celý den testovaly boty On Running a postroje pro psy všech možných značek, tvarů i barev.

Večerní etapa odstartovala ještě za světla a závodníci na ni vyrazily v pořadí od nejpomalejšího po nejrychlejšího dle výsledků z rána, to aby nebyla nouze o motivaci.  Tento způsob skvěle zafungoval a v cíli bylo vidět několik zajímavých soubojů o cenné vteřiny. Atmosvéra před večerkou byla nabitá energií a zbývalo pouze dobře se vyspat na nedělní etapu s přízvviskem " Aby bylo na co vzpomínat".

V neděli to v zázemí žilo již od velmi brzkých hodin. Něco rychlého na zub, rozcvičit, vyvenčit a jde se na start.
Poslední etapa provedla Leskrosáky celým okolím Eduardu. Připravila si pár zajímavých překvapení v podobě technických úseků. Na trase jsme si ale mohly připomenout i zdejší smutnou minulost spojenou s pracovními tábory a osudem skautů a politických vězňů a to například při přeběhu Rovnosti, běhu kolem Skautského kříže či bývalého dolu Eliáš a po stezce zvané "Jáchymovské peklo". Pro borce běžící celý etapák měřila trasa 8,4 km a pro jiniory a "můj 1. etapák" příjemné 4 kilometry.

Po seběhu do cíle byla odměnou skutečně zasloužená medaile.

LESKROS OPĚT POMÁHÁL

Letošní ročník podporuje každým svým závodem Tachovský útulek U Šmudliny, který se již 15 let stará o nechtěná a týraná zvířata - psy, kočky, slepice a domácí zvířata. Srdcem útulku je energická majitelka Gabriela Jägerová, která celý útulek vybudovala sama, s bandou nadšenců a dobrovolníků. Majitelku útulku, Gabču, známe velice dobře. Je hrdou členkou Rozběháme Tachovsko a my jí fandíme a držíme palce, protože to dělá srdcem.

Po úspěšné, úžasné lednové výzvě, během které jsme pro tachovský útulek vyběhali 77 550 Kč, se nám podařilo na virtuálím Březňáku vybrat skvělou částku 32 730 Kč. Nyní je stále možné během registrace na jednotlivé závody přispět příhozem vybrané částky. Díky těmto příhozům přispěje i Etapák částkou 3200 Korun. 

JAK TO VLASTNĚ DOPADLO?

V závodě jsme byli svědky skvělých výsledků i sebepekonání. jednoznačně nejrychleji překonal trasu v běhu David Langer  z týmu Canicross Karlovy Vary, nejrychlejší běžkyní se stala zapletalová Kateřina z TJ Sokol Maxičky.
Nejrychlejším běžcem se psem se stal Petr Smrčka z týmu TJ Sokol Maxičky a nejrychlejí canicrossařkou pak Andrea Bieliková z týmu Rozběháme Plzeň.

Závod se započítává do celkových výsledků seriálu LESKROS 2021, a závodníci tak i zde dostali za své umístění body, které se jim budou sčítat nejen co celkového hodnocení. Celkové výsledky seriálu jsou k nahlédnutí ZDE

Body z umístění se zároveň přičítají i týmu (pokud při přihlášení závodník zadal název týmu). V týmové výzvě i po druhém závodě vede tým Vlajem za psem s 1997 body. Kompletní pořadí týmové výzvy k nahlédnutí ZDE

CO NÁS ČEKÁ DÁL?

Sezona se nám konečně rozjela a náš seriál se pomalu přehupuje do druhé poloviny. V září nás čeká Botokros, který se odehraje na motokrosové dráze a na trase nebude chybět ani pár přírodních překážek. Poslední závod na konci října nás zavede na známou trasu ovocnými sady v Nebílovech. Na jednotlivé závody je možné se přihlásit na www.leskros.cz

PODĚKOVÁNÍ PARTNERŮM NAKONEC

Chtěli bychom moc poděkovat firmě HuskyCZ, která vyrábí parádní sportovní oblečení a doplňky pro outdoorové sporty a která nás podporuje již 4. rokem v naší každodenní činnosti. Děkujeme za krásné ceny, kterými jsme ocenili naše běžce. Dále chceme poděkovat firmě Platinum CZ, za vzorky jejich kvalitních krmiv, který dostal každý canicrossař do svého startovního balíčku a za mňamozní ceny pro naše chlupáče canicrossaře. Firmě On Running za celoroční podporu, krásné ceny pro naše běžce, ale hlavně za zapůjčení testovacích bot, ve kterých se budete moci proběhnout na živých Leskrosech! Dále firmě Alisy za podporu a kvalitu našeho merche. Firmě CEP, výrobci kvalitního kompresního oblečení, díky kterému jsme ocenili naše běžce krásnými čelenkami a multifunkčními šátky. A v neposlední řadě firmě Runpoint.cz, obchodu s vybavením pro běžce a canicrossaře, která obdarovala naše umístěné závodnícky finančními poukázkami na nákup. Nakonec časopisu Run magazine, který nejen že je plný super běžeckých tipů, ale dostali jste ho všichni do startovního balíčku.