Leskros Březňák odstartoval sezonu

V sobotu proběhl první závod seriálu Leskros 2022. Na krásných trailových trasách v Tlučné kousek od Plzně odstartoval běžeckou i canicrossovou sezonu pro 450 závodníků, kteří se postavili na start. a Pojďme se společně ohlédnout, jak jsme si závod užilo seriálu 2022 a na co se můžeme těšit ve zbytku roku.

Trasa se linula po měkkých lesnéch cestičkách na mírném profilu, na kterém ale nechybělo ani pár kopečků.  Na start se zde letos postavilo 155 běžců, 230 canicrossařů, a 65 dětí  Přišli sem bojovat o umístění v závodě, ale také v celkových výsledcích seriálu a za svůj tým v týmové výzvě. Za odměnu v cíli čekala na závodníky bohatá občersvovačka, teplý čaj a voda a finisherská medaile. Psi mohly doplnit energii psím jonťákem KVAP Nutrition a v zázemí i dobrotami od značky Kvap nutriton.
Po doběhnutí závodu mohli účastníci zajít na polévku nebo guláš přímo do místní hospůdky, kde bylo možné odměnit se i točeným pivem, limonádou, kávou nebo čajem. O regeneraci se postaral partner Geloren a to jak lidskou - formou masáží přímo v zázemí, tak o psí parťáky za spolupráce se psí fyzioterapeutkou, která přímo na místě poskytovala poradenství a ukázku protažení psa po doběhu. V zázemí bylo možné okouknout i nakoupit výživové doplňky pro psy canvit, nebo prokonzultovat výživu psa u Calibry. Nakonec nechybělo ani běžecké centrum, kde bylo možné vyzkoušet běžecké boty, nebo si nechat poradit s výběrem padnoucího canicrossového vybavení. Během závodění rodičů se děti zabavili v pohybové Leskrosí šoličce a zároveň se pod dohledem rozehřáli s tenérkou Zdeňkou na nadcházející dětské závody.

VIDEO ZE ZÁVODU


LESKROS OPĚT POMÁHÁL

Letošní ročník podporuje každým svým závodem Tachovský útulek U Šmudliny, který se již 15 let stará o nechtěná a týraná zvířata - psy, kočky, slepice a domácí zvířata. Srdcem útulku je energická majitelka Gabriela Jägerová, která celý útulek vybudovala sama, s bandou nadšenců a dobrovolníků. Majitelku útulku, Gabču, známe velice dobře. Je hrdou členkou Rozběháme Tachovsko a my jí fandíme a držíme palce, protože to dělá srdcem.

V rámci únorového Leskrosu Chariťáku jsme již vybrali částku 38 000, Leskros Březňák připsal útulku dalších krásných 9300 Kč

JAK TO VLASTNĚ DOPADLO?

V závodě jsme byli svědky skvělých výsledků i sebepřekonání. Výsledky jsou ZDE.
Body za umístění se zároveň přičítaly i týmu (pokud při přihlášení závodník zadal jeho název). V letošním roce to opět vypadá na souboj o první místo mezi tými Rozběháme Plzeň a Vlajem za psem. prvenství zatím ukořistil tým Rozběháme Plzeň, na třetím místě se umístil tým Canicross Plzeň a v těsném závěsu Tj Sokol Maxičky. Kompletní pořadí týmové výzvy k nahlédnutí ZDE.

FOTKY ZE ZÁVODU

Fotky od našeho dvorního fotografa Michala ZDE
od Miroslava Jelínka ZDE
od Zdeňka Spousty ZDE
od Ali Švihlové ZDE

O NÁS ČEKÁ DÁL?

Sezona je odstartovaná a letos nás čekají ještě 3 závody. Na webu www.leskros.cz  je možné již nyní najít podrobné informace ke každému z nich a na každý je možné se i přihlásit. Novinkou bude dvoudenní Botokros, přiněmž jeden den poběžíme poprvé překážkový leskros ve spolupráci s překážkovými závody Wild Grizzley, druhý den poběží kategorie klasicky běžecké a canicrossové. Etapák přinese jen nepatrné změny v trasách oprosti loňskému roku a na Sadech se můžeme těšit na lehce prodloužený MID.

Na své si jako vždy přijde celá rodina v kategoriích běh, canicross, dětské závody, začátečníci a junioři. 

Jako každý rok vyhlašujeme i letos nejen výsledky každého závodu ale i celkové výsledky seriálu. V každém závodě budou přiřazeny body za umístění v kategorii. Do celkového hodnocení se budou počítat tři nejlepší bodové zisky za celý seriál a v celkových výsledcích nově budeme vyhlašovat nejůspěšnějších pět v kategorii běžec, běžkyně, canicrossař, canicrossařka, junioři a junioři canicross dle součtu nasbíraných bodů.  Pro zařazení do hodnocení seriálu se stačí účastnit jednoho závodu. Závodníci, kteří uběhnou všechny závody za sezonu budou zaevidováni do leskrosí síně slávy a oceněni dárkem.

Nebude chybět ani týmová výzva. Jako vždy bude stačit zadat název týmu při registraci  a body za umístění v závodě se budou automaticky přičítat i tvému týmu. Vítězný tým celého LESKROSU si na posledním závodě roku převezme od letošního vítěze putovní trofej. (Za dětské závody body neudělujeme)

BEZ PARTNERŮ BY TO NEŠLO, ANEB DĚKUJEME ZA PODPORU!

 • Chtěli bychom poděkovat v první řadě obci Tlučná, která každoročně podporuje náš závod a také místním dobrovolným hasičům, kteří objetavě pomáhají při jeho organizaci,
 • Dále bychom chtěli moc poděkovat firmě Husky CZ, která vyrábí parádní sportovní oblečení a doplňky pro outdoorové sporty a která nás podporuje již 4. rokem v naší každodenní činnost. Děkujeme za krásné ceny, kterými jsme ocenili naše běžce. 
 • Dále chceme poděkovat značce Calibra, za vzorky jejich kvalitních krmiv, který dostal každý canicrossař do svého startovního balíčku a za mňamozní ceny pro naše chlupáče canicrossaře.
 • Firmě Contipro, která vyrábí kloubní výživu Geloren pro lidi i pro pejsky a zásobuje nás skvělými cenami pro vás.
 • Značce Canvit za podporu a krásní ceny pro závodníky - výživové doplňky pro psy
 • Přípravku pro psy Kvap Nutrition, za podporu našeho seriálu
 • Firmě On Running za celoroční podporu a krásné ceny pro naše běžce
 • Firmě Petexpert, která se zabývá pojištěním našich domácích mazlíčků, za užitečné ceny
 • Dále firmě Alisy za podporu a kvalitu našeho merche.
 • Firmě CEP, výrobci kvalitního kompresního oblečení, díky kterému jsme ocenili naše běžce krásnými čelenkami a multifunkčními šátky.
 • Nakonec časopisům Run magazine a Psí sporty, které nejen že jsou plné super běžeckých tipů, ale dostali jste je všichni do startovních balíčků.