Leskros Sady - Finále seriálu

Poslední závod seriálu je za námi, pojďme se společně ohlédnout, jak jsme si ho užili.

Trasa posledního závodu vede z velké části brázdami ovocných sadů, poté vyběhne do krásných okolních lesů. Na start se zde letos postavilo 340 závodníků - 140 běžců, 10 juniorů, a 190 canicrossových dvojicm. Přišli sem bojovat o umístění v závodě, ale také v celkových výsledcích seriálu a za svůj tým v týmové výzvě. Trasa nebyla vůbec jednoduchá, část v sadech představovala kličky, prudké zatáčky a rozhodně nebyla po rovince, v lese pak místy nerovný terén a hlavně vydatný cílový kopeček. Za odměnu v cíli čekala na závodníky bohatá občersvovačka a finisherská medaile. Psi mohly doplnit energii psím jonťákem KVAP Nutrition.

Přejímku jsme chystali ještě za tmy a přicházeli na ni nejprve závodníci se psi a to za husté mlhy, během závodu canicrossařů se pak střídavě mlha zvedala, propouštěla sluneční paprsky a zase padala, až se nakonec těsně před startem běžců zvedla úplně.
Po doběhnutí závodu mohli účastníci zajít na polévku přímo do místního zázemí Sadů Nebílovy, kde bylo možní koupit i další dobroty ze sadů, kávu, čaj a koláče. O regeneraci se postarat partner Geloren formou masáže a bylo možné okouknout vybavení v obchůdku Runpoint a Royal pets. Během závodění rodičů se mohly děti zabavit v pohybové Leskrosí šoličce a zároveň se pod dohledem rozehřát na nadcházející dětské závody.

VIDEO ZE ZÁVODU


LESKROS OPĚT POMÁHÁL

Letošní ročník podpořil každým svým závodem Tachovský útulek U Šmudliny, který se již 15 let stará o nechtěná a týraná zvířata - psy, kočky, slepice a domácí zvířata. Srdcem útulku je energická majitelka Gabriela Jägerová, která celý útulek vybudovala sama, s bandou nadšenců a dobrovolníků. Majitelku útulku, Gabču, známe velice dobře. Je hrdou členkou Rozběháme Tachovsko a my jí fandíme a držíme palce, protože to dělá srdcem.

Po úspěšné, úžasné lednové výzvě, během které jsme pro tachovský útulek vyběhali 77 550 Kč, se nám podařilo na virtuálím Březňáku vybrat skvělou částku 32 730 Kč, na pak Etapáku 3200 Kč na Botokrosu  2800 Kč a na Sadech jsme nakonec díky příhozům pro útulek vybrali částku 4100 Kč. I v přístím roce za zaměříme na pomoc tomuto útulku a každý závodník bude moci při své registraci podpořit libovolným příhozem, který bude posléze celý darován. 

JAK TO VLASTNĚ DOPADLO?

V závodě jsme byli svědky skvělých výsledků i sebepřekonání. Výsledky jsou ZDE.
Napínavé bylo také čekání na celkové výsledky seriálu, do kterých se počítaly 3 nejlepší bodové zisky za umístění v každé kategorii. Celkové výsledky  seriálu jsou k nahlédnutí ZDE.

Body za umístění se zároveň přičítaly i týmu (pokud při přihlášení závodník zadal jeho název). V týmové výzvě Bojovaly o první místo mezi sebou velmi těsně týmy Vlajem za psem a Rozběháme Plzeň. Poslední závod nakonec rozhodl o vítězství týmu Vlajem za psem, který si domů na rok odvezl velký putovní pohár. Rozběháme Plzeň pak skončilo na druhém místě a třetí se umístily TJ Sokol Maxičky.  Kompletní pořadí týmové výzvy k nahlédnutí ZDE.

FOTKY ZE ZÁVODU

Další fotky od našeho dvorního fotografa Michala pak ZDE a od Miroslava Jelínka ZDE a od Aleše Vimmere ZDE.
Fotky z posledního závodu očima Vlajem za psem, ze kterých přímo čiší týmovost, si můžete prohlédnout ZDE.

CO NÁS ČEKÁ DÁL?

Sezona je za námi a my již plánujeme Leskros 2022. Na webu www.leskros.cz  začátkem prosince zveřejníme informace k jednotlivým závodům a spustíme registrace. Příští rok se můžete těšit na pět krásných míst naší republiky. Sezonu odstartujeme chariťákem, který proběhne na vámi vybraném místě kdekoli v České republice - třeba za barákem! A navnadí nás na novou sezonu. Novinkou bude také dvoudenní Botokros, přiněmž jeden den poběžíme poprvé překážkový leskros a druhý sen proběhnou kategorie klasicky běžecké a canicrossové. Na Březňáku nás čeká přesná pětka a desítka, Etapák přinese jen nepatrné změny a na Sadech se můžeme těšit na lehce prodloužený MID.

Na své si jako vždy přijde celá rodina v kategoriích běh, canicross, dětské závody, začátečníci a junioři. 

Vyhlašovat budeme nejen výsledky každého závodu ale jako vždy i celkové výsledky seriálu. V každém závodě budou přiřazeny body za umístění v kategorii. Do celkového hodnocení se budou počítat čtyři nejlepší bodové zisky za celý seriál a v celkových výsledcích nově budeme vyhlašovat nejůspěšnějších pět v kategorii běžec, běžkyně, canicrossař, canicrossařka, junioři a junioři canicross dle součtu nasbíraných bodů.  Pro zařazení do hodnocení seriálu se stačí účastnit jednoho závodu. Závodníci, kteří uběhnou všechny závody za sezonu budou zaevidováni do leskrosí síně slávy a oceněni dárkem.

Nebude chybět ani týmová výzva. Jako vždy bude stačit zadat název týmu při registraci  a body za umístění v závodě se budou automaticky přičítat i tvému týmu. Vítězný tým celého LESKROSU si na posledním závodě roku převezme od letošního vítěze putovní trofej. (Za dětské závody body neudělujeme)

BEZ PARTNERŮ BY TO NEŠLO, ANEB DĚKUJEME ZA PODPORU!

  • Chtěli bychom moc poděkovat firmě Husky CZ, která vyrábí parádní sportovní oblečení a doplňky pro outdoorové sporty a která nás podporuje již 4. rokem v naší každodenní činnost. Děkujeme za krásné ceny, kterými jsme ocenili naše běžce. 
  • Dále chceme poděkovat firmě Platinum CZ, za vzorky jejich kvalitních krmiv, který dostal každý canicrossař do svého startovního balíčku a za mňamozní ceny pro naše chlupáče canicrossaře.
  • Firmě Contipro, která vyrábí kloubní výživu Geloren pro lidi i pro pejsky a zásobuje nás skvělými cenami pro vás.
  • Přípravdu pro psy Kvap Nutrition, za zajištění pitného režimu pro pejsky.
  • Firmě On Running za celoroční podporu, krásné ceny pro naše běžce, ale hlavně za zapůjčení testovacích bot, ve kterých se budete moci proběhnout na živých Leskrosech!
  • Dále firmě Alisy za podporu a kvalitu našeho merche.
  • Firmě CEP, výrobci kvalitního kompresního oblečení, díky kterému jsme ocenili naše běžce krásnými čelenkami a multifunkčními šátky.
  • Nakonec časopisům Run magazine a Psí sporty, které nejen že jsou plné super běžeckých tipů, ale dostali jste je všichni do startovních balíčků.