Leskrosí jednadváca nově na každém našem závodě

Říkáš, že kvuli pěti kilometrům nemá cenu si ani zavazovat tkaničky? Tak právě pro tebe máme tuhle novinku.

Do každého Leskrosu nově přibyla nejdelší trasa +- 21 km, ale ne jentak ledajaká. Náš koncept je založený na principu dogtreku a pokud je pro tebe novinkou, pojď se s námi podívat na zoubek tomu, co jsme si to pro tebe vlastně připravily. 

Jednadváca tě vždy zavede na ta nejhezčí místa v okolí a prověří i tvůj orientační smysl. Je to zároveň závod měřený od startu do cíle, ve kterém nejrychlejší a nejmazanější vyhrává, ty si ji ale můžeš uzpůsobit dle obrazu svého! Někteří závodníci ji běží, snaží se vytipovat nejoptimálnější trasu, ladí každý detail a závodí. Jiní ji pojmou jako osobní výzvu, kdy chtějí zdolat tuto magickou kilometráž půlmaratonu a většina startovního pole se kochají, zastaví se na zmrzlinu s celou rodinou a úžívají si okolní krajinu.

Kategorie dělíme na účast s jedním až dvěma psi (dogtrek) či zcela bez chlupáče (běh) a na muže/ženy. Není výjimkou že se podobné závody rozdělují kategorie ještě na chůzi a běh, avšak my si myslíme, že kdo chce pojmout jednadvácu jako pohodový výlet, nebude závodit a honit vteřiny. Navíc není možnost po celé trase ohlídat, zda závodník skutečně celou cestu pouze šel a dodržel tak kategorii chůze, proto jsme se rozhodli takto kategorie nědělit a každý účastník od nás získává startovní balíček a krásnou finisherskou medaili.


Orientace po trase - jak to tedy funguje?

Jednadváca není závod jako každý jiný, nevyhrává jen nejrychlejší, ale i ten nejchytřejší/nejmazanější! Trasa je až do dne akce tajná. Ráno na přejímce od nás získáš mapku s vyznačenými CHCECKPOINTY - to je 6 - 9 míst na trase, které musíš povinně projít. Kudy půjdeš mezi chceckpointy je zcela na tobě. Od nás ale dostaneš i list se slovním popisem DOPORUČENÉ TRASY a s otázkami, které prověří, zda jsi skutečně prošel chceckpointy. Z Odpovědí získáš tajenku, kterou nahlášíš před cílem kontrole. 

Abys to neměl tak složité, nebudou na mapě chybět ani dva QR KODY - jeden povede na doporučenou trasu, po které bude možné se i nechat navigovat, druhý povede na mapu s vyznačenými checkpointy, aby sis mohl mapku přiblížit, prozkoumat, a skutečně místa snadno najít. Není tedy proč se bát, určitě se neztratíš.

Harmonogram a časový limit

Mezi 8:00 a 9:30 hodinou přijdeš do prostoru startu, kde bude zaznamenán tvůj čas startu a vydáš se na trať. Můžeš zdolat trasu sám, nebo ve skupině. Do cíle musíš dorazit nejpozději 30 minut před vyhlášením - na zdolání trasy tedy máš až 6,5 hodiny.

Povinná, doporučená a povolená výbava

Na trasu musíš vyrazit s nabitým telefonem a vlastní tužkou. Pro start se psem je povinný i padnoucí postroj, sedák, pružné vodítko bezpečně propojené se sedákem a 2 botičky pro psa pro případ zranění packy. Na trasu doporučujeme i dostatek vody.
Při závodě je povoleno používat internet, telefon, gps navigaci i jakoukoli jinou technologii.

Vyhlášení a ocenění 

Vyhlásíme a oceníme hodnotnými cenami první 3 v cíli v každé kategorii. Každý získá v cíli krásnou dřevěnou medaili.