Sady 2023 - infoš před startem

STARTOVNÍ LISTINA VÝSLEDKY

Závod se koná v areálu Nebílovských sadů  - ZDE

Do navigace si zadej: Nebílovské sady, nebo Lukrena, navigace tě tak zavede přímo do zázemí - ty se ale při příjezdu řiď cedulemi "parkoviště" a nebo pokyny pořadatele, kteří tě nasměrují na parkoviště pro závodníky - to je cca 150 metrů od samotného zázemí.

Parkování bude možné od pátku 17:00.

 • OBČERTSVENÍ - V nabídce bude rizoto, vegetariánské rizoto, maso z grilu, hranolky, palačinky, polévka, párek v rohlíku, Beermix s pomerančovou příchutí od Ferdinanda, Ferdinandův ležák 11, kofola. Občerstvení nepřijímá platbu kartou.
 • KÁVA COFFEE FROM HELL - Občerstvení nepřijímá platbu kartou.
 • FOTOKOUTEK - po závodě, před závodem s pejskem i bez. :-)
 • MASÁŽE A TEJPOVÁNÍ tě čekají zdarma ve stánku partnera Geloren od 10:30 do 14 hodin.
 • PSÍ FYZIOTERAPIE rovněž u Gelorenu formou poradenství zdarma od 11:30 do 15 hodin.
 • BĚŽECKÉM CENTRU bude možné nakoupit běžecké nebo canicrossové vybavení a merch Leskros a Rozběháme Česko. Stánek příjímá platbu kartou. Canicrossové vybavení zde bude možné i zapůjčit, pokud si chceš zapůjčení vybavení zarezervovat, napiš nám na zc.oksecemahebzor@ydnev nejpozději ve čtvrtek 19.10. - uvěď co chceš půjčit, pokud jde o postroj pro psa napiš váhu psa a plemeno.
 • OBČESTVENÍ V CÍLI pro závodníky zdarma v prostoru cíle - ovoce, sladkosti a voda, iontový nápoj. Pro pejsky voda v kádích.
 • BEDNY NA BUNDY V PROSTORU STARTU POD STANEM - budou sloužit pro odložení bund těsně před startem - nemusí se tak válet někde v blátě. Bundu si z bedny zase vyzvedneš po doběhu.
 • ZDRAVOTNÍK - bude přítomen v zázemí závodu v průběhu celého dne.
 • VETERINÁRNÍ ASISTENCE - bude k dispozici na vyžádání u pořadatele.
 • LESKROSÍ POHYBOVÁ ŠKOLIČKA - bude k dispozici od 10:30 do 14 hodin / nebo do doběhnutí posledního rodiče. Trenérky Běžecké přípravky Rozběháme Česko se postarají sportovní program pro ratolesti ve věku od 5 let (horní hranici veku něurčujeme - necháváme na zvážení rodičů :-) ).

NA CO DALŠÍHO SE MŮŽEŠ TĚŠIT?

 • DŘEVĚNOU MEDAILI - Každý účastník dostane v cíli.
 • TOMBOLU - Po vyhlašování budeme losovat bohatou tombolu - každý závodník dostane číslo do slosování do svého startovního balíčku a musí ho vhodit do osudí v běžeckém centru.
 • VĚCNÉ CENY PRO PRVNÍ 3 V ZÁVODNÍCH KATEGORIÍCH - kategorie můj 1 závod je nezávodní a první 3 jsou vyhlášeni na stupních vítězů a dostávají medaili. 
 • VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SERIÁLU A TÝMOVÉ VÝZVY

HARMONOGRAM 

> Otevření parkoviště pro závodníky v pátek 21.10. od 17:00

PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL

> Závodníci přihlášení předem od 7:30 až nejpozději 60 minut před startem dle startovní listiny
> Registrace na místě od 8:00 do 9:00 jednadváca (21km), 8:30 do 10:00 canicross, do 12:00 běh, do 13:00 děti

STARTY

> Dostavte se nejpozději 5 minut před svým startem

> 8:00 až 9:30 - Jednadváca (21 km) - závodník či skupina přijde na start, kde bude zaznamenán čas startérem a poté vyrazí na trasu - více o jednadváce zde
> 11:00 - Canicross - postupně dle kategorií v pořadí: závodníci startující 2x, MID, SPRINT od velkých psů po malé, Junioři, můj 1. závod
> 12:40 - Rozcvička s Johny Alaskanem
> 13:00 - Běh hromadným startem
> 14:00 - Dětské závody - postupně dle kategorií v pořadí: 0-4 let, 5-7 let, 8-11 let společně s 12-14 let

VYHLÁŠENÍ

> 15:00 - Vyhlášení hry o ceny
> 15:00 - Vyhlášení všech kategorií, týmové výzvy 2023 a celkových výsledků seriálu 2023

PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL 

Přejímka startovních balíčků bude probíhat od 7:30. Registrace na místě je možná.

Co s sebou na přejímku:
Junioři předloží souhlas zákonního zástupce (VZOR ZDE), nebo může zákonný zástupce souhlas na místě podepsat.
Dospělí nahlásí na přejímce své jméno a příjmení

Změny v přihlášce a přeregistrace
Jakékoli změny v přihlášce či přeregistrace jsou zdarma do středy 18.10. na e-mailu zc.oksecemahebzor@ofni , při přejímce startovních čísel bude možné dělat změny v registraci na místě s poplatkem 100 Kč.  

Nemůžeš na přejímku osobně?
Pokud nemáš možnost si startovní balíček převzít, může jiný závodník tvůj startovní balíček vyzvednout za tebe. 

Kontakt na přejímku a registrace na místě pro případ nutnosti - Kateřina Kunštová: 725 871 100

ČASY STARTŮ A VÝSLEDKY

STARTOVNÍ LISTINA

Starty canicrossu budou probíhat po 15 vteřinách, start běhu je hromadný.

Tištěná verze bude vyvěšena na informační kostce v zázemí. Startovní listina je od chvíle zveřejnění neměnná. 

Závodníci v canicrossu registrovaní na místě budou startovat na konci startovního pole. 

LESKROSÍ JEDNADVÁCA - CO TO JE A JAK BUDE PROBÍHAT? 

Vše o jednadváce (VČETNĚ POVINNÉ VÝBAVY) jsme pro tebe sepsali v krátkém článku ZDE

POVINNÁ VÝBAVA A POVINNÉ OČKOVÁNÍ A KONDICE PSA 

KONTROLA OČKOVACÍCH PRŮKAZŮ BUDE NAMÁTKOVÁ

Každý pes musí mít platné očkování proti vzteklině (datum příští návštěvy uvedené veterinářem ještě neproběhlo), které je nařízeno zákonem - závodník je povinen zkontrolovat než vyrazí na závody a mít očkovací průkaz s sebou. Důrazně doporučujeme i kombinovanou vakcínu proti psince, infekční hepatitidě a parvoviróze (trojkombinace – DHP) a obvykle se přidává i vakcína proti parainfluenze a leptospiróze. Jedná se o velmi závažná, často smrtelná, onemocnění, a pes by tak měl být očkovaný, specielně pokud se pohybuje ve větší kumulaci psů - například na závodech.

KONDICE PSA - SUBJEKTIVNÍ POSOUZENÍ - pes nekulhá, je zdravý, jeví se pozorný a v dostačující kondici ke zdolání všech etap.
Pes nesmí mít KUPÍROVANÉ UŠI z estetického důvodu - porušuje zákon na ochranu zvířat proti týrání. Pes smí startovat maximálně jednou.

KONTROLA VYBAVENÍ
- bude probíhat na startu.
 • padnoucí postroj
 • délka vodítka max 2 metry v nataženém stavu
 • sedák/opasek
 • bezpečné spojení vodítka se sedákem (liščí smyčka, kvalitní karabina nebo vypouštěcí karabina)
 • pes nesmí startovat s ostnatým ani elektrickým obojkem (ani s maketou obojku)
Chcete-li pro jistotu vybavení zkontrolovat, přineste ho DO BĚŽECKÉHO CENTRA ROZBĚHÁME ČESKO, překontrolujeme ho, případně včas upozorníme na chyby.

PROTESTY CANICROSS

Na dodržování pravidel dohlíží na Leskrosech pořadatelé rozmístění na trase. V případě, že jsi svědkem či dokonce poškozený porušením pravidel, je nutné tuto skutečnost v cíli nahlásit pořadateli formou vznesení protestu.

Jak podat protest a proč?
Nahlášení porušování pravidel není v našem sportu bráno jako “žalování”, ale je důležité pro udržení čistoty našeho sportu a Fair Play. V případě, že jsi byl svědkem či terčem jakéhokoliv problému, vyplníš jednoduše po doběhu formulář u veterinární kontroly/rozhodčího, který se bude pohybovat v cíli. Protesty budou přijímány vždy nejpozději 30 minut před vyhlášením. Poznámky pořadatelů z trasy budou případně použity při přezkoumání. Rozhodčí protest vyhodnotí dle stanovených pravidel závodu a dle svého uvážení. Většinou se veškeré problémy řeší domluvou, avšak někdy se vyhodnocení může promítnout i do výsledků závodu. Velmi vážné případy pak mohou skončit i diskvalifikací.

Pro podání protestu bude nutné vyplnění formuláře. Ve formuláři bude nutné identifikovat osobu jménem nebo startovním číslem. Při řešení problému bude nutná přítomnost obou stran. Obě strany budou pořadatelem 3x mikrofonem vyzvány k dostavení k vyřešení problému. Nepřítomnost jedné strany bude brána jako souhlas. PRO UZNÁNÍ A ŘÁDNÉ PŘEZKOUMÁNÍ PORUŠENÍ PRAVIDEL JE TŘEBA - nezávislého očitého svědka, videozáznam nebo přiznání k prohřešku.
Více podrobností viz 

PRAVIDLA ZÁVODU

KONTAKTY

Organizátoři

Markét Myslivcová a Jan Bielik: 608 583 445
Kateřina Kunštová: 725 871 100