Trenéři a ambassadoři

Trenéři

Najdi si trenéra ve svém okolí, který ti pomůže s běžeckou technikou či tvým vysněným cílem. Trenéři jsou stejní nadšenci jako jsi ty, milují běhání a můžeš je potkat na našich vzdělávacích akcí, kde předávají své zkušenosti dál. Naše trenéry pravidelně vzděláváme v oblasti zdravého běhu a canicrossu, takže budeš v dobrých rukou.

Honza Bielik (Johny Alaskan)

Plzeň 607543187
Sportovní nadšenec do běhání a canicrossu. Má za sebou širokou škálu výkonostnního běhání s rekordem 16:27 na 5000m. Hnacím motorem v trénování svěřenců je ten nejkrásnější pocit, kdy si splní cíl, ohlédnou se za tou dřinou, kterou dokázali a řeknou si, že to stálo za to! S Honzou se naučíš zdravému běhu a doběhneš do svého cíle

Anežka Ševčíková

Anežka studuje na Přírodovědecké fakultě UK a zabývá se fyziologií a kardiologií. Díky čemuž si uvědomuje, jak moc je pro zdraví důležité se aspoň trochu správně hýbat. Od 12 let závodila v atletice a běhu do vrchu, kde si vyzávodila pár republikových i světových medailí. Pak přišlo zranění kolene a přesměrování na triatlon, kterému se teď vrcholově věnuje. Ráda by sdílela svoji radost k pohybu a získané zkušenosti. Běh je terapie pro tělo i pro duši.

Katka Kunštová

Strakonice 725 871 100
Sportovcem jsem se sice nenarodila, jako dítě na žádný sportovní kroužek nechodila a k běhu se dostala až v roce 2016, kdy se zamilovala do překážkových OCR závodů, ale pak jsem tomu naprosto propadla. Následoval kurz fitness trenéra, kineziotaping, trenér kondičního běhu 3. třídy a další certifikace spojené se sportem a správnou funkcí těla. Působím 5 let jako ambasador, později i jako trenér Rozběháme Česko

Markéta Myslivcová

Plzeň 608583445
Sportuji od malinka, ale běh jsem ráda neměla, běhala jsem jen abych urdžela kondici a postavu. Pak jsem ale poznala canicross a do běhu se zamilovala. Canicross běhám od roku 2015, brzy jsem začala dělat veřejné výběhy a když jsem načerpala zkušenosti, začala jsem s tréninky a kurzy. Nejvíce mne baví práce s lidmi, kteří teprve přicházejí canicrossu na chuť a chtějí vstoupit do tohoto světa pravou nohou. Nejduležitější je pro mě zdravý a spokojený pes, kterého práce baví, a páníček, který se sportem neničí.

Honza Bielik alias Johny Alaskan

Honza se k běhu dostal od svých 16 let díky rodině, která byla průkopníkem mushingu v Čechách (běh se psím spřežením). Věnuje se dlouhodobě canicrossu, kde získal 3. místo na mistrovství republiky. Je majitelem a ředitelem neziskové organizace Rozběháme Česko. To se zrodilo díky jeho lásce ke psům, canicrossu a běhání. Myšlenka se rozšíříla však mnohem dál, ke “zvedání lidí z gauče”, a to do 80 měst v celé ČR. Honza vede jak individuální, tak soukromé tréninky již 10 let.

Tereza Pyrchalová

Liberec 603 288 869
Sportuji od malička, i když jako bývalému vrcholovému sjezdaři se mi běh moc nezamlouval. V roce 2020 ale přišel podnět a já jsem běhu zcela propadla. A protože jsem tvor zvídavý a učenlivý, chtěla jsem o zdravém a dlouhodobě udržitelném běhání vědět co nejvíc. Postupně jsem získala certifikaci jako trenér kondičního běhu 1.třídy, rekvalifikaci na výživového poradce a instruktora dechových technik Oxygen Advantage. Uchvátily mne hory a tak mě nejčastěji potkáte pobíhat někde v kopcích. Mohu vám pomoci nejen se zdravým během, ale i s dosažením vašich běžeckých cílů i s celkovou změnou životního stylu vč. stravy a správného dýchání. Těším se na setkání s vámi!

Pavla Hrníčková

Kdekoli 731 518 705
Se psi sportuji už od roku 2014, začínala jsem s Parson Russel Teriérem, se kterým jsem běhala canicross, postupně do naší smečky přibývali i ohařky a Evropští saňoví psi, se kterými se aktuálně věnuji hlavně zapřahání před kolo a koloběžku. V Rozběháme Česko mě můžete potkat především na kempech, víkendovkách a dalších vzdělávacích akcích, nebo také jako moderátorku závodů Leskros. Nejvíce mě baví předávání zkušeností úplným nováčkům. Mezi mé největší úspěchy patří například zlatá medaile z mistrovství světa v bikejöringu i ve scooteringu. ---

Ivča Šnoplová

Prostějov 731 543 003
Jsem běžkyně každým coulem. Běhání je něco, co mě baví a naplňuje. Snažím se všem ostatním ukázat, co na běhu mám tak moc ráda. Ráda experimentuju, možná i proto mám za sebou 24 hodinový závod, kde jsem zdolala 182,5 km, ale i rychlé 3 km na dráze. I díky tomu dokáži dobře poradit s tréninkem na „jakoukoliv" distanci. Vlastní zkušenosti jsou jedna věc, avšak vzdělání je nedílnou součástí každého dobrého trenéra. Momentálně jsem držitelka běžecké licence - trenér kondičního běhu II. třídy, také mám za sebou kurzy kineziotapingu, výživy pro sportovce a mnoho dalších. Zaměřuji se zejména na zdravý běh a na zvyšování kondice mých svěřenců.

Míša Treglerová

Míša má nabitý rozvrh: dokončuje magisterské studium na FTVS, trénuje atletickou přípravku v ASK Slavia a také sama ještě aktivně závodí. Její běžkyně jsou nadšené z informací i nakažlivé dobré nálady, kterou jim Míša předává. Na trénování jí nejvíc baví vidět, jak se její začátečnice zlepšují a jak je to baví.

Verča Dudková

Olomouc 775 367 390
S canicrossem jsem začínala v r. 2013 v Plzni pod vedením Honzy Bielika (Johnny Alaskan), od r. 2015 pořádám s Tomášem Kočím canicrossové výběhy a v současné době i kurzy pro začátečníky v Olomouci. Kromě canicrossu trénuji i agility a zkušenosti mám i s trénováním flyballu - odtud také pochází můj zájem o péči o pohybový aparát psa a s tím související činnosti.

Jiří Vlas

Plzeň 720197440
Z nuly trenérem trenérů? I tak se dá ... i když jsem už od mala sportoval, nikdy to nebyla úroveň víc než "hobby". Až kdysi, v době ne úplně dobré, jsem potkal Johnyho který mě postupně dovedl ke splnění svých běžeckých cílů. A nyní je na čase své zkušenosti předávat dále. Jen trochu jinak - fyzický trénink je věc jedna, ale nezapomínáme tak trochu na hlavu? Na okolí? Se mnou nebudete řešit "vteřiny na kilometr", ale to "jak začít", "udržet to", "neubližovat si".

Tereza Muladi

Tereza vystudovala katedru tělesné výchovy a sportu na Ostravské univerzitě a momentálně učí tělesnou výchovu a zdravý životní styl na základní a střední škole. V období dospívání se 12 let závodně věnovala atletice, kdy běhala střední tratě a od 18 let také trénovala mladé atlety od přípravky po dorost. Kromě běhání je dalším jejím koníčkem fitness a posilování vlastní vahou. Několik let pracovala jako osobní trenérka začátečníků i již pokročilých svěřenců. Motto: "Běhání musí člověka hlavně bavit, výsledky pak přijdou samy."

Miloš Madron

Praha 608 952 891
Jsem trenér, nejsem blogger, tak s reelsy na Insta opravdu neporadím :-) Ale zase vám pomůžu dát tréninku smysl. Ať už je cílem zaběhnout nějaký závod, znovu získat sportovní postavu nebo prostě být v dobré kondici. Pokud cíl zatím nemáte, i s tím umím pomoci, tak není třeba čekat na Nový rok, první jarní den nebo kulaté narozeniny a začít hned, protože nejtěžší je udělat první krok. Moje heslo je: Jsem v lepší formě než jsem byl před rokem, ale v horší než budu za rok.

Helča Pechová

Svratka 725 611 827
Jsem bývalá reprezentantka v atletice, přes 20let běhám a stále mě to baví. Chceš si běhání také oblíbit a běhat zdravě? Přijď mezi nás - Rozběháme Svratku, a nebo si napiš o osobní trénink

Tereza Hlaváčová

Terka momentálně studuje obor Fyzioterapie na UK FTVS a dokončuje magisterské studium v oboru Wellness. Na FTVS vystudovala Kondičního trenéra a věnuje se ještě masážím. Běhala závodně od 14 let a získala i nějaké republikové medaile na dlouhých tratích. Na své běžecké a studijní cestě se naučila, jak funguje lidské tělo, a hlavně o vlivu psychiky. Běh je pro ni především o pocitech a emocích. Je to volnost a radost, kterou chce předávat ostatním.

Gabča Šindelářová

731 761 515
Běhám od r. 2018, kdy jsem po náročné životní situaci byla donucená opustit svoji komfortní zónu a běh prý funguje antistresově. Tak jsem to ze zvědavosti vyzkoušela😊Během roku 2019 (již s váhovým úbytkem 27kg) bylo jasné, že tohle je ta správná cesta a od té doby se věnuji nejen běhu, ale také výživě a celkově pohodovému životnímu stylu. Studuji Akademii TV a sportu PALESTRA (obor Wellness a balneo), masíruji v pivních lázních Zlatá kráva v Nepomuku a po absolvování trenérského kurzu trénuji běžce v Blovicích a okolí, kterým jsem schopná poskytnout i výživové a běžecké poradenství, wellness a sportovní masáže.

Katka Martínková

Kačka se od dětství věnovala plavání. Ve 12 letech ale do jejího života přišla atletika, tu si zamilovala a zůstala v jejím životě až dodnes. Do 18 let se věnovala tomuto sportu závodně, ale následná studia směřovala trochu jiným směrem (momentálně studuje Přírodovědeckou fakultu UK), nicméně běh je stále jeden z Kaččiných největších zájmů a s radostí může své zkušenosti předávat dále. Na trénincích šíří dobrou náladu, jelikož jak sama říká: "Běhat by se mělo hlavně s úsměvem!"

Daniel Noah

Daniel pochází z Texasu (USA) a běhá od svých 14 let, od střední školy i závodně. Kromě trénování běžeckých kurzů učí na základní škole, trénuje individuální běžce i triatlonisty a to jak profesionály, tak i hobíky :) Daniel Ti rád pomůže s Tvou běžeckou technikou a největší radost mu dělá, když běžkyně nakonec sama sebe vidí jako opravdovou běžkyni.

Lucka Koblicová

Luca vystudovala tělesnou výchovu a biologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Nyní učí na gymnáziu v Praze. Dříve se věnovala atletice (400m překážek), dnes se snaží své zkušenosti z běhu předávat dál. Mimo jiné ji potkáte na závodech jako pacemakera neboli toho, kdo pomáhá ostatním běžet na určitý čas. Běh miluje pro svou volnost...stačí obout tenisky a vyběhnout! Její motto: "Není větší chyby než přestat zkoušet." S Lucou se nejčastěji potkáte na kurzech pro pokročilé v Praze. Můžete ji sledovat a nechat se motivovat k pohybu spolu s další trenérkou Petrou Heřman na @holkyzplakatu.

Martin Levý

Martin reprezentoval v atletice už na základní škole (skok vysoký a běh 1500m), pokračoval na střední (běh 3km a basketbal) i na vysoké škole (akademické hry) a to vše bez tréninku. Kromě běhu také rád tancuje a 3 roky závodně tancoval latinskoamerické tance, což je občas vidět v běžecké abecedě. Vystudoval filozofii, která ho dovedla k pohybu a studiu na soukromé fakultě tělesné výchovy PALESTRA, obor kondiční trenér. Po několika kurzech Českého atletického svazu se stal certifikovaným běžeckým trenérem. Trénování se věnuje už přes 10let a můžete ho sledovat na sociálních sítích jako @Martin.behuzdar. Martin se řídí heslem "Carpe diem" a užívá si tak každý trénink. Běhá celoročně a rád ti během tréninku zodpoví zvídavé dotazy ohledně běhu a všeho, co k tomu patří.

Ondra Zadrobílek

Ondra vystudoval tělesnou výchovu na univerzitě v Olomouci, a teď předává své nadšení pro tělocvik a pohyb dětem na ZŠ v Modřanech, kde také vede atletickou přípravku. Často jej potkáte na závodech od 5 km do půlmaratonu. Na maraton je podle svých slov ještě příliš mladý :) Jeho životní filozofií je: Běh mám rád proto, že nezvykle chutná a nejde ničím nahradit, podobně jako pivo.

Michal Štohanzl

Když se na Michala podíváte, bude vám jasné, že před vámi stojí nejen sympaťák, ale i pan Sportovec, který sportu rozumí a věnuje se mu ve dne v noci, tělem i duší. Michal má za sebou patnáct let trenérské praxe v oblasti kondičního a běžeckého tréninku u rekreačních i výkonnostních sportovců a klubů. Studoval na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK, kde dokončil doktorát. Pro zvědavé: doktorát byl z kinantropologie se zaměřením na fyziologii zátěže, tvorbu a aplikaci kondičních programů :) Krom trénování v Jdu běhat působí především jako odborný asistent na Katedře tělesné výchovy ČZU, kde vyučuje kondiční sporty a je vedoucím oddílů atletiky a běžeckého lyžování. Snaží se, aby si ostatní do života odnášeli pozitivní vztah k pohybu. Sám býval všestranný desetibojař, věnoval se závodům typu Ironman a teď ho baví hlavně překážkové běhy. Na kurzech Michal ohromí svými teoretickými znalostmi a praktickými radami, díky kterým předejdeš běžeckému úrazu a vypiluješ techniku ;)

David

Pro Davida je běh hlavně zábavou a potěšením. Dřív se věnoval závodění na 1500 m a trenování mládeže. Při běhaní chce David předat hlavně nadšení, pozitivně motivovat a povzbuzovat do hezkých výkonů.

Františka Sobotová

Klatovy
Sport je pro mne srdeční záležitost a to ve všech možných podobách. Stejně to mám i se psy. Není tedy divu, že jsem v canicrossu našla velice rychle zalíbení. S Kájou, mým čtyřnohým parťákem, běháme už nějaký ten pátek. Pár lidí jsme zvedli ze židle jako ambasadoři a nyní nastal čas se posunout dál a své zkušenosti předávat v roli trenéra. Kladu důraz především na bezpečný a zdravý canicross, v rámci tréninků mi nejde o trhání časových či dálkových rekordů - naopak. Zaměřuji se především na správnou (spolu)práci s pejskem, aby si to užil jak pán, tak i jeho chlupatý psí kamarád. I proto vedu lekce určené začínajícím canicrossařům, kteří se chtějí naučit běhat se svým psem zdravě a bezpečně.

Míša Srchová

Praha 603736932
Se sportem jsem začala už jako malá a rodinné zázemí tomu nedalo jinak, než abych hrála lakros. Tomu se věnuji do dnes jako reprezentant, hráč a trenér. Na Karlově Univerzitě jsem vystudovala tělesnou výchovu a výchovu ke zdraví. S canicrossem jsem se seznámila v roce 2012. Začala jsem běhat se svou maďarskou ohařkou Angee a pak s ohařoidním nalezencem Missy. Od roku 2013 jsem se účastnila mistrovství světa i Evropy právě v canicrossu a přivezla jsem si několik medailí. Na kontě máme i vítězství z TDM. V současné době mám doma 2 psy plemene ESP. Pedra a Rica. Věnuji se s nimi především canicrossu, ale velmi oblíbená disciplína je skijöring. Za svou “kariéru” jsem závodila s mnoha různými psy. Ráda bych jako trenér předávala své zkušenosti dalším canicrossařům a pomohla jim najít cestu k vytčenému cíli. V Praze dělám pravidelné tréninky pro pokročilé a ráda se sejdu i individuálně.

Ambasadoři

Najdi si ambasadora ve svém okolí a přidej se k běžecké skupině. Ambasadoři jsou to stejní nadšenci jako ty, milují běhání, pohyb a rádi ti pomohou, ať už začínáš nebo jsi ostřílený běžec. Naše ambasadory pravidelně vzděláváme v oblasti zdravého běhu a canicrossu, takže budeš v dobrých rukou.

Veronika Zemková

Canicross Plzeň

Julie Kunštová

Rozběháme Strakonice

Petra Procházková

Rozběháme Brno

Roman Procházka

Rozběháme Brno

Denisa Füllsacková

Canicross Jindřichohradecko