VYBÍRÁTE VYBAVENÍ ONLINE? 

Základní výbavou pro Canicross je postroj, sedák, vodítko s amortizerem a kvalitní trailové boty.

Pro recenze, zkušenosti a články navštivte sekci BLOG, kde jsme pro vás připravili užitečné rady.

Vybíráte - li  postroj pro psa, připravili jsme pro vás Návod, jak správně změřit psa pro výběr padnoucího vybavení níže. Naměřené míry můžete použít pro hledání správné velikosti ve VELIKOSTNÍCH TABULKÁCH

Nebo se na nás můžete obrátis a Společně najdeme řešení! 

Pošlete nám na e-mail zc.oksecemahebzor@atekram váš dotaz a informace o vašem psovi:

  • Míry které jste naměřili
  • Fotku psa ve stoje z boku
  • Váhu a věk psa
  • Stručně sepište, na co chcete postroj používat

Doporučíme vám jeden nebo několik produktů, ze kterých budete moci vybírat. Nabízíme možnost zaslání většího množství produktů a tím i zkrácení procesu vybírání. Produkty ozkoušíte, společně se poradíme a necháte si pouze ten, který vašemu psovi sedne -  zbylé produkty zašlete zpět na naši adresu.

Stále si nejste jistí s výběrem online? Obraťte se na naši Markét (tel. +420 608 583 445 ve všední dny od 8:00 do 17:00) . Pomůže s výběrem a doporučí pro vás to nejvhodnější vybavení pro běh i canicross . 

CHCETE PORADIT OSOBNĚ?

Navštivte naše Běžecké centrum v Plzni, kde se vám budou věnovat běžci, kteří skutečně rozumí našemu sortimentu. Na osobní zkoušení je nutné se přihlásit v sekci REZERVACE, případně je možné se dostavit v otevírací době každé úterý a středu mezi 14:00 - 18:00 hodinou.

V průběhu roku jezdíme po celé ČR v rámci běžeckých a canicrossových akcí se stánkem, kde si zboží můžete prohlédnout, vyzkoušet a poradit se s naším týmem. 

Kdy a kde nás potkáte najdete v KALENDÁŘI AKCÍ.

Návod, jak správně změřit psa pro výběr padnoucího vybavení

Výrobci postrojů vytváří ke svému zboží velikostní tabulky, je však velmi náročné správně změřit psa tak, aby mu vybraný postroj dle velikostních tabulek skutečně padl. Není obvod krku jako obvod krku a každá značka počítá s mírami trochu v jiných místech. Následující návod vám pomůže správně změřit psa pro výběr postroje u různých značek.

VELIKOSTNÍ TABULKY POSTROJŮ

Metr přikládejte vždy na těsno

OBVOD HLAVY V NEJŠIRŠÍM MÍSTĚ  - H1 - H2 - H1

OBVOD KRKU V MÍSTĚ OBOJKU  - K1 - K2 - K1 

OBVOD KRKU V MÍSTĚ CHOMOUTU - (K3 - P) krát 2

  • K3 - Nahmatejte výstupek hrudní kosti (výrazná špičatá kost zepředu na hrudi). 2 prsty nad ním přiložte svůj metr a veďte ho podél lopatky nahoru k bodu P.
  • P- leží 2 prsty před vrcholem lopatek v lehké prohlubni přímo nad páteří.
  • Měřte metrem těsně u psa. Měřte pouze na jedné straně od bodu K3 k bodu P (neobtáčejte metr okolo psa). Míru vynásobte 2 krát - dosáhnete tak přesnějšího výsledku.

DÉLKA ZAD - L - KOŘEN OCASU - Měříme od prohlubně mezi lopatkami ke kořeni ocasu (místo, kde začíná ocas).

OBVOD HRUDNÍKU V NEJMOHUTNĚJŠÍM MÍSTĚ - HR1 - HR2 -  HR1 - Obejmeme metrem psa okolo hrudníku v jeho nejmohutnějším místě.