WORKSHOP STAŇ SE AMBASADOREM CANICROSSU

Miluješ canicross a chceš nám pomoci informovat o tomto krásném sportu nováčky?

Měl(a) bys zájem vést canicrossovou skupinku ve svém městě/vesnici a svolávat společné výběhy?

Nebo s canicrossem začínáš a chceš se o tomto sportu dozvědět více?

Našim cílem je šířit myšlenku zdravého canicrossu - pojď do toho s námi!

 • Získáš praktické i teoretické informace o canicrossu které se ti budou hodit i pokud se nestaneš ambasadorem.
 • Zíškáš praktické rady k organizaci výběhů a budování komunity.
 • Začínáme v pátek večer a pokračujeme celou sobotu
 • V Plzni - praktické lekce ZDE, oběd a povídání u kávy - ZDE
 • Možnost zapůjčení vybavení - Nonstop, Dragrattan, ManMat, ZeroDC, Musher, I-dog
 • ZAKONČENO TESTÍKEM A CERTIFIKÁTEM AMBASADORA

TERMÍN A HARMONOGRAM 

PÁTEK 13.5. - SOBOTA 14.5.
 • Pátek 18:00 - 20:00 - Povídání o ambasadorství a Rozběháme Česko - co je to Rozběháme Česko a jaká je naše vize? Kdo je pro nás ambasador, co by měl znát?
 • Sobota 8:00 - 9:30 1. skupina, 9:30 - 11:00  2. skupina - Canicross v praxi - Základy canicrossu, praktické informace a dovednosti, které co byl měl ambasador canicrossu znát a umět. 
 • 11:00 -12:00 pauza na oběd
 • Sobota 12:30 - 14:30 - povídání u kávy - Správná canicrossová výbava, základy péče o pohybový aparát psa a další teoretické znalosti, které by měl ambasador canicrossu znát. 
 • Sobota 15:00 - 16:30 - Zdravé běhání a canicross - správná technika běhu, seběhy a další vychytávky - bez pejsků
 • Sobota 17:30 - 19:00 - zakončení - testík a zhodnocení

KDO JE AMBASADOR CANIROSSU A CO SE OD NĚJ OČEKÁVÁ? 

Ambasador je pro nás někým, kdo v první řadě stmeluje lidi ve svém okolí, organizuje společné výběhy a motivuje k pohybu. Má základní znalosti – jak by měla vypadat padnoucí výbava, jaký povrch je vhodný pro běh se psem, jaké počasí je vhodné pro běh se psem, jak by měl vypadat společný výběh, jak se chovat na trati a mezi ostatními psy…Ambasador canicrossu není trenér a ani nemusí být dobrým běžcem, je ale schopen upozornit člena skupiny na možné chyby a naplánovat výběh tak, aby byl v souladu s wellfare psů.

Naši myšlenku jsme podrobněji rozepsali v článku ROZBĚHÁME ČESKO ŠKOLÍ SVÉ AMBASADORY

JE PRO MĚ WORKSHOP VHODNÝ? 

Workshop je vhodný pro všechny, kteří by rádi vstoupili do týmu ambasadorů Rozběháme Česko a začali organizovat canicrossové výběhy ve svém okolí pod hlavičkou Rozběháme Česko.

Není čeho se bát, zvládne to každý! 

MOHU NA WORKSHOP I KDYŽ NECHCI BÝT AMBASADOREM? 

Ano určitě, na workshopu rávi přivítáme každého, kdo chce načerpat informace o canicrossu, stát se ambasadorem canicrossu po workshopu není povinné, dokonce je možné se až v průběhu workshopu rozhodnout, zda do toho s námu půjdeš.

MOHU SE ROZHODNOUT, ZDA CHCI BÝT AMBASADOREM AŽ PO WORKSHOPU?

Stát se ambasadorem canicrossu po workshopu není povinné, je možné se až v průběhu workshopu, nebo v klidu doma po něm, rozhodnout, zda do toho s námi půjdeš.

CO MĚ ČEKÁ?

Během workshopu tě čekají 2 praktické lekce a 2 besedy v teple u dobré kávy. Každá lekce bude trvat 90 - 120 minut a postupně si během celého workshopu projdeme a vyzkoušíme vše, co potřebuješ vědět a nacvičit, abys s námi mohl šířit myšlenku zdravého canicrossu. Každou lekci zdoláme společně maximálně 2 - 3 km s povídacími přestávkami, není se tedy čeho bát.

CO VZÍT S SEBOU?

Sportovní teplé oblečení, běžecké boty, pejska, canicrossové vybavení, čelovku. Pokud canicrossové vybavení nemáte nevadí, v rámci workshopu  bude možné si vše zapůjčit.

KDO SE O MĚ BUDE STARAT?

Johny Alaskan (Jan Bielik) - běžecký trenér, běžec, srdcem canicrossař, který si dal za cíl Rozběhat Česko a přivedl tak k běhu tak již stovky běžců. Bývalý atlet na republikové úrovni, několikanásobný mistr republiky v canicrossu na Midové vzdálenosti, několikanásobný účastník i juniorský vítěz Trophe des Montagnes. K tomu masér a atletický trenér 2. třídy se zaměřením na běh.

Markéta Myslivcová -  běhu a sportům všeho druhu se věnuje již od dětství, canicross aktivně běhá již 6 let. Vede veřejné výběhy, tréninky i kurzy canicrossu v Plzni a na soustředěních Rozběháme Česko. Účastnice Trophe des Montagnes 2019. Zároveň se věnuje výběru správného vybavení pro canicross. Absolvovala kurz rekondičních masáží psů i terapie založené na principech dornovy metody a školení trenéra kondičního běhu 3. třídy. Zodpoví pro vás veškeré otázky ohledně organizace workshopu.

CENA WORKSHOPU

990 Kč

V ceně je náplň workshopu, zapůjčení vybavení, v případě že se rozhodněš na základě workskopu vstoupit do týmu ambasadorů, získáš i certifikát ambasadora, ambasadorské tričko a příručku. V ceně NENÍ strava ani ubytování.

Podrobné informace k platbě nalezneš v e-mailu, který potvrdí tvou registraci

KAPACITA

20 účastníků. Při zaplnění kapacity kurzu bude brán v potaz termín zaplacení, ne termín podání přihlášky.

KONTAKT

zc.oksecemahebzor@atekram

Markéta Myslivcová: 608583445

PODMÍNKY ÚČASTI

 • Chceš  - li se stát ambasadorem canicrossu pod Rozběháme Česko, je podmínkou získání certifikátu, že ve tvém městě/vesnici zatím není canicrossová skupinka Rozběháme Česko 
 • jako majitel zodpovídáš za svého psa
 • Podmínkou pro účast na kurzu je věk psa minimálně 12 měsíců
 • Workshopu se nesmí účastnit březí feny
 • Pes musí mít platná všechny povinná očkování
 • Workshop proběhne při minimální účasti 4 zájemců
 • V případě zrušení účasti na kurzu ze strany účastníka z jakéhokoli důvodu bude vráceno:
  • 80% z částky při zrusění alespoň 60 dnů před konáním
  • 50% při zrušení alespoň 4 týdny před konáním
  • 0% zři zrušení méně než 4 týdny před začátkem kurzu
  • Kurz je vždy možné přepsat na jiného účastníka 

WORKSHOP POŘÁDÁ 

PŘIHLÁŠENÍ NA WORKSHOP STAŇ SE AMBASADOREM

Jméno, Příjmení

e-mail

telefon

Hlásíš, se, protože chceš být ambasardorem?

Chceš -li se stát ambasadorem, jaké místo bys rád(a) rozhýbal(a)

Poznámka


Informace o tom, jak chráníme vaše osobní údaje, naleznete v našich pravidlech ochrany osobních údajů

Závody

Články o canicrossu

Botokros 2022 - infoš před startem

8.9.2022
Chystáš se na Botokros, ale nevíš přesně co a jak? Sobota bude patřit překážkovému závodu, neděle trailovému běhu, canicrossu a dětským závodům - jak jinak než na Motokrosové dráze na Kavčáku kousek od Prahy. Jak bude probíhat přejímka, co najdeš v zázemí, nebo kde nejadeš startovní listinu? Pojďme se tomu podívat na zoubek. ZÁZEMÍ ZÁVODU Závod se koná v Motokrosovém areálu Kavčák - kousek od Benešova - ZDE Parkování bude možné přímo u areálu. Na místě bude možné od pátku do něděle i kempovat přes noc. K dispozici bude užitková voda (voda není pitná!!) a toalety. Na místě není elektř...

Co a jak, Krušný Etapák 2022?

6.6.2022
Chystáš se na Etapák, ale nevíš přesně co a jak? Co si zabalit s sebou, jak bude probíhat přejímka nebo kde nejadeš startovní listinu? Pojďme se tomu podívat na zoubek. ZÁKLADNÍ ETAPÁKOVÉ INFO Závod se koná ve sportovním areálu EDUARD - kousek od Jáchymova - https://mapy.cz/s/kudenozupo Parkování bude možné přímo u areálu, kolem zázemí závodu je dostatek místa pro stanování a kempování. Čekají tě zde 3 krásné etapy, případně 2, pokud ses přihlásil na zkrácenou variantu pro juniory nebo "můj 1. etapák" a nebo si můžeš zaběhnout dokonce jen 1. etapu v rámci samostatného závodu. Tvůj čas...

Ambasadoři canicrossu Rozběhávají nová místa!

18.5.2022
O víkendu proběhl již druhý workshop staň se ambasadorem canicrossu, díky kterému jsme přivítali do našeho týmu čtyři nové ambasadorky. Pojďme se podívat na to, jak takový workshop probíhá a co musí znát každý ambasador canicrossu, aby mohl organizovat společné výběhy pod hlavičkou Rozběháme Česko. Našim cílem je šířit zdravý a bezpečný canicross, proto každý náš ambasador vstupuje do týmu dvacetičtyřhodinovým workshopem, kde získá důležité znalosti pro organizaci společných výběhů z teorie i praxe. Ambasador v první řadě motivuje lidi ve svém okolí, organizuje společné výběhy a tvoří k...

Decathlon Run 2022 - informace před startem

28.4.2022
Chystáš se na letošní Decathlon run, ale nevíš přesně co a jak? Pojďme se tomu podívat na zoubek. ZÁKLADNÍ INFO Závod se koná přímo u Decathlonu Plzeň Parkování na parkovišti před Decathlonem a v okolí. Veškeré info k závodu včetně harmonogramu a seznamu přihlášených nalezneš na WEBU ZÁVODU ZDE TRASA ZÁVODU - NA CO SE PŘIPRAVIT Trasa dětských závodů je čistě silniční. Trasa štafet a hlavního závodu na 10 km vede z části po asfaltu a z části v terénu. Na trase bude několik možností občestvení u občerstvovací stanice - voda, iontový nápoj, ovoce. Doporučujeme obuv pro smíšený ter...

Canicrossová výbava