24 hodin v běhu - Rozběháme Litoměřicko

Vytrvalostní závod pro širokou běžeckou veřejnost v Litoměřicích. Závod, který trvá 24hodin a prověří formu i odhodlání běžců.

Chceš posunout svoje limity, chceš zažít něco nového, chceš podpořit týmového a komunitního ducha? Pak je tu přesně pro tebe nový 24hodinový závod, nový koncept, který propojuje prezenční a virtuální závody. Je vhodný pro každého – jak začínajícího, tak zkušeného, jednotlivce, či týmy, dospělé i děti, běžce i fanoušky.

Litoměřice nabízejí nekonečně mnoho možností, kde běhat. Můžeš volit mezi asfaltovými cyklostezkami, které vedou podél Labe, či terénní varianta podél Ohře. Nebo můžeš vyběhnout do kopečků Českého středohoří, a naběhat i mnoho výškových kilometrů. Krásné výhledy zaručeny, krásná příroda též. Přijď objevovat krásy Litoměřic, vlastně můžeš proběhnout i město a jeho okolí.
Cílem závodu je naběhat co nejvíce kilometrů během 24 hodin. Běhej od 8:00 12.6. do 8:00 13.6. (24 hodin). Registrace pouze online do 12.6. do 20:00


Kategorie: ženy a muži (bez rozdělení věku), děti do 15 let a týmy o 5 lidech. V každé kategorii budou vyhlášeni první tři závodníci.


Běhej jakoukoliv trasu a kdekoliv. Můžeš odstartovat z domova a skončit zase doma nebo přiběhnout za námi do Litoměřic. Pro inspiraci budou v Litoměřicích připraveny mapy tras od 5 do 42kmTrasy nebudou značeny, budou k dispozici ke stažení


Startovné 180 Kč dospělí, 100 Kč děti, zahrnuje: medaili, startovní balíček, diplom a startovní číslo, které ti přijde na e-mailStartovní balíčky je možné si nechat poslat poštou nebo si vyzvednout osobně ve stánku na Mírovém náměstí v Litoměřicích po celou dobu závodu. Pro týmy může vyzvednout balíček jedna osoba


Běh si jednoduše změř jakoukoliv aplikací nebo hodinkami a nahraj fotku záznam běhu. Nahrát můžeš neomezeně záznamů. Záznamy nahrávej do 13.6. do 9:00.


Start, cíl, vlastní závod:
 Start i cíl si volí každý sám, jak místo, tak čas. Můžeš odstartovat z domova a skončit zase doma, můžeš startovat v Ústí a doběhnout do Litoměřic, či si dát nějaký okruh. Když budeš chtít, vystartuj na náměstí od našeho stánku a zase tam doběhni. Uděláme ti slavnostní atmosféru!

Důležité je dodržet časové rozmezí začátku a konce akce. Záleží na tobě, jak pojmeš svůj výkon a budeš naběhávat kilometry. Zda v kuse, nebo to bude několik běhů. Nezapomeňte každý běh zaznamenat a nahrát do aplikace.
Vyhlášení proběhne v neděli dopoledne Mírovém náměstí v Litoměřicích, bude i nahráváno a umístěno na FB události. Medaile a ceny si vyzvedneš osobně nebo pošleme poštou.

Trasa: Každý si volí svoji trasu, kterou uběhne. Je jen na tobě, jestli budeš běhat někde opakovaně, nebo si zvolíš svoji jedinečnou trasu. Pro inspiraci jsou připraveny mapy tras od 5 do 42km, rovinaté i terénní.

Tipy na trasy po rovině: 5 km wake » https://mapy.cz/s/gabomocemu / 5 km Žitenická » https://mapy.cz/s/hecozokopo / 10 km k wake https://mapy.cz/s/lotefehavu / 10 km Píšťany https://mapy.cz/s/lusuvobezu / 21 km Libochovany » https://mapy.cz/s/cebefedoja / 42 km » https://mapy.cz/s/hacenudolo

Tipy na trasy v terénu: 5 km Mostka, Kočka » https://mapy.cz/s/docegamalo / 10 km Skalice » https://mapy.cz/s/loposehaje / 14 km Plešivec, Hradiště » https://mapy.cz/s/cujegelotu / 21 km Kopečky » https://mapy.cz/s/johazetehe

Zázemí, podpora a občerstvení: Po celou dobu závodu bude postaven stánek pořadatele na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Bude sloužit jako kontaktní a informační místo, místo morální podpory a budou se tam vydávat startovní balíčky a bude možnost drobného občerstvení – voda, cukry, banány.

Na Mírovém náměstí jsou k dispozici veřejné WC

Parkování: Lze přímo v centru města na náměstí, parkování je zpoplatněno v sobotu dopoledne. Dále lze využít parkoviště u Hvězdárny, cca 2 minuty od náměstí a nebo parkoviště u autobusového nádraží – tam je i blízko Střelecký ostrov – cca 10 minut na náměstí.

Afterpárty: V neděli po závodě a vyhlášení výsledků, bude možnost dopoledního pikniku - brunche a odpočinku na Střeleckém ostrově. Čas bude upřesněn po nahrání všech výsledků.

Pořadatel: Rozběháme Česko, z.ú. – Rozběháme Litoměřicko, ve spolupráci s Městem Litoměřice – Zdravé město Litoměřice
Helena Kotová - 608 742 309, Jan Pleyer - 606 749 820, Adam Slezák - 777 484 885

Závěrečná ustanovení: Veškerý výtěžek z akce bude použit na realizaci závodu, případně dalších závodů. Pořadatelé závod pořádají bez nároku na zisk. Chceme touto akcí podpořit sportovní a komunitní aktivity ve městě Litoměřice. Chceme ukázat, že sportovat lze vždy a všude a sportovat může téměř každý. Chceme tímto projektem podpořit komunitního ducha v Litoměřicích. Lidé budou moci fandit, pozorovat běžce, potkávat je na stezkách města, v ulicích i v okolní přírodě, mohou tak naplno zažít atmosféru závodu. Každý závodí na vlastní nebezpečí. Nutno reálně zvážit svůj aktuální zdravotní stav i výkonnost. Závod probíhá za plného silničního i turistického provozu.

NA AKCI BUDE NUTNÉ DODRŽOVAT VŠECHNA PLATNÁ PANDEMICKÁ PRAVIDLA A OPATŘENÍ !!!! Pečlivě sledujeme pandemická opatření a akce může být s ohledem na ně změněna. Bude včas upřesněno.

PARTNEŘI