LESKROS Chariťák

 Všechny cesty vedou do lesa

Vydej se na lesní dobrodružství, otestuj svou kondičku, poměř síly v zimním období s dalšími závodníky po celém světě a svým pohybem pomoz opuštěným psům. Vyber si ze SPRINTu, MIDu, LONGUu nebo JUNIORských kategorií. Zvolit si také můžeš nezávodní kategorii SRDCAŘ, kterou můžeš zdolat jakkoli (třeba na běžkách) a nedělat si hlavu s měřením. Užij si krásnou přírodu, kterou kolem sebe máš.

  • Běhat můžeš kdekoliv od 28.1. do 30.1. Registrace do 30.1. 23:59. Nahrání výsledků do 30.1. 23:59
  • Trasy v kategoriích BĚH/CANICROSS : 5 km SPRINT, 10 km MID, 3 km junioři a můj první canicrossový závod, dětské závody, 21 km LONG a nezávodní kategorie SRDCAŘ
  • Startovné DOBROVOLNÉ - výtěžek z akce putuje na psí utulek U Šmudliny v Tachově

MÍSTO
 KONÁNÍ:
 Kdekoli na SVĚTĚ
JAK NA TO: Startovní číslo a informace dostaneš do e-mailu, aktivitu si jednoduše změříš jakoukoli aplikací/hodinkami a nahraješ výsledek. V nezávodní kategorii srdcař nepotřebuješ žádnou aplikaci ani hodinky. Podrobné informace v PRAVIDLECH
TÝMOVÁ VÝZVA: Týmy bojují v týmové výzvě sbíráním bodů za umístění i účast v závodě. Do týmové výzvy se přihlásíš při registraci vyplněním políčka název týmu/klubu. 
HODNOCENÍ SERIÁLU: Tento závod není počítán do celkového hodnocení seriálu ani do celoroční týmové výzvy.
DOBĚHNI SI PRO: Leskrosáckou medaili a nebo běžeckou čelenku/tričko či podkolenky.

 LESKROSÁCI POMÁHAJÍ - V ROCE 2021 JSME VYBĚHALI 120 330 kČ 

Rádi spojujeme myšlenku pohybu a dobré věci. V minulém roce jsme v rámci seriálu Leskros vyběhali krásnou částku 120 tisíc Kč na podporu psího útulku U Šmudliny v Tachově. A tak jak jinak zahájit letošní sezónu, než naší největší charitativní akcí - LESKROS CHARIŤÁK?

Tachovský útulek nebo-li U Šmudliny se již 15 let stará o nechtěná a týraná zvířata - psy, kočky, slepice a nechtěná domácí zvířata. Srdcem útulku je energická majitelka Gabriela Jägerová která celý útulek vybudovala sama, s bandou nadšenců a dobrovolníků. Útulek disponuje hlavně venkovními kotci a nyní sbírá finance na výstavbu budovy s vnitřními kotci, ošetřovnou, skladem a přípravnou krmení. Díky tomu budou mít psi se speciálními potřebami - vysoce březí fenky, psy s psychickými problémy, zranění, trýznění - své pohodlí.

Majitelku Gabču známe velice dobře. Je hrdou členkou Rozběháme Tachovsko a my jí fandíme a držíme palce, protože to dělá srdcem. 

 ZÁVODY LESKROS 2022

Seriál trailových závodů Rozběháme Česko - Leskros je unikátní běžecko-canicrossový seriál 4 závodů, který tě zavede na zajímavá místa po Čechách. Na každém závodě zažiješ nefalšovaný trail. 0% asfaltu, 100% terénu, bahna a lesních cestiček. Leskros běhá celá rodina. Mamka, taťka, junior i pes. Těšíme se na tebe třeba na Krušnohorském etapáku u Božího daru. Více informací o seriálu

 STARTOVNÉ ZAHRNUJE

> Elektronické startovní číslo, diplom, hru o ceny
> Dobrovolné startovné, jehož výtěžek putuje na organizaci psí Útulek Tachov - U Šmudlin
> Podporu činnosti a myšlenky Rozběháme Česko, z.ú. a seriálu závodů LESKROS