Náš ONLINE kurz není o cestě k mistrovským výkonům ale o cestě ke sportu, který bude tebe i psa naplňovat a bavit. Naučíme se podporovat přirozené nadšení psa z běhu a toto nadšení mu nevzít špatným přístupem nebo chybami. Naučíme se nasměrovat energii tím správným směrem a probudit toto nadšení také tam, kde zatím dřímá. 

Často nám chodí otázky, jací psi jsou vhodní pro canicross a naší odpovědí je, že nezáleží, jestli má pes 5 kilogramů nebo 40, zda je malý, hubený, svalnatý nebo zavalitý, jediným předpokladem je láska k pohybu. Budeme se snažit najít společnou řeč a souhru. Váš parťák maká, pomáhá svým tahem, aby se vám snáze běželo, opírá se s chutí do postroje a vy makáte s ním. Ví, kudy má běžet, oběhne kaluž a nezakufruje v ní tak, že vy se bezmocně přerazíte o vodítko, mine druhého psa bez povšimnutí, zpomalí z kopce, když potřebujete a naopak zrychlí do kopce – ALE JAK NA TO?

Není na tom vlastně nic složitého, my si ale v našem kurzu popíšeme jakýsi „perfektní canicross“. Mým cílem bude předat vám dostatek informací k tomu, abyste se s rozumem mohli vrhnout do ZDRAVÉHO běhání se svým psem. Abyste uměli přemýšlet o všem, co děláte a ne jen slepě následovali instrukce co a jak. 

CO TĚ ČEKÁ?

  • Čeká nás 5 lekcí nabitých informacemi v 5- ti týdnech.
  • Každá lekce bude kombinací textu a praktických videí + 1 až několik drobných praktických úkolů.
  • Lekce bude zveřejněna vždy ve středu dopoledne - přístup do lekce vám přijde do  e-mailu
  • Budete mít 6 dní na to, projít si textovou část, shlédnout videa a splnit úkol či úkoly.
  • Úkoly budete plnit během týdne a posílat své dojmy, videa či reportíky do e-mailu pro zpětnou vazbu.
  • Kurz bude mít i podpůrnou tajkou skupinku na facebooku a která bude určená především pro diskuzi, sdílení dojmů a vzájemnou motivaci mezi účastníky online kurzu.
1. LEKCE - kontrola/výběr výbavy, canicrossové povely, a 1. canicrossový kilometr! JAK NA TO?
2. LEKCE - "přednáška" na téma jak neztratit motivaci psa a čemu se vyvarovat, problematika přehřátí, jak trénovat abychom se zlepovali a péče o psího sportovce - protažení
3. LEKCE - Jdeme zapřáhnout! Jak naučit psa tahat? K čemu jsou dobré řetězy? Budeme se věnovat problémům a otázkám každého z vás a položíme základy předbíhání
4. LEKCE- Zaostříme na vás běžce! Rozcvička, základy zdravého běhu, dynamické protažení, základy běžecké abecedy, běžecký krok, skopce/dokopce  a nakonec protažení po doběhu. Dále trénujeme a dotazujeme 3 lekci.
5. LEKCE - 1. canicrossový trénink od A-do Z - jak by to mělo vypadat? + základní příprava na canicrossový závod - na co se připravit a jak se chovat na závodní trati

PRO KOHO JE KURZ VHODNÝ?

Kurz je vhodný pro kohokoli, kdo chce  začít s canicrossem, ať už míří tvé ambice na bednu či běháš jen pro radost, kurz ti pomůže predejít spoustě pokusů/omylům a vkročit do canicrossového světa tou pravou nohou. 
Pokud již nějakou dobu se psem běháš a máš stále pocit, že je co se učit, určitě se nebudeš v kurzu nudit a získáš cenné rady a informace, případně pomůžeme vyřešit roblémy, se kterými se potýkáš.

CO ZÍSKÁŠ?

Každý účastník získá nejen kupu informací v každé lekci ( tyto lekce ti navíc zůstanou i k pozdějšímu prolistování), ale také Ti poštou dorazí i týmová členka Rozběháme Česko, canicrossová brožura "MŮJ 1. ZÁVOD" a sleva 10% na 1. nákup na www.bezeckavesnice.cz - obchod s vybavením pro canicross a běh.

KURZOVNÉ

Cena kurzu je 950 Kč

TERMÍNY

1. termíny budou brzy vypsány

PŘIHLÁŠENÍ 

Přihlášení je platné po zaslání přihlášky NÍŽE  ( brzy bude spuštěno) a A ZAPLACENÍ KURZOVNÉHO  (email s platebními údaji přijde po odeslání přihlášky)

PŘIHLAŠOVÁNÍ BUDE BRZY SPUŠTĚNO